Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    169

Lokser czy dobije czy nie jakie, to teraz ma znaczenie. Ja sam mam do puszczenia jeszcze do środy kilkanaście wniosków. Najważniejsze, że nie ma ponad 30 000 wniosków. Z prostej matematyki wynika, że jeśli dostaniesz minimum 15 punktów i zmieścić się w kopercie wojewódzkiej to premię dostaniesz. Mario504 moim zdaniem takie ruchy Ci nie pomogą. Dużo masz tej powierzchni? 

Wiadomość z agroFakt.pl

machtomi    5

Mam pytanie odnośnie  starego naboru, mianowicie czy można rozliczyć zakup ciagnika kwota około 150tys na dwóch młodych rolnikow?

Zakladam ze udalo by sie zakupic ciagnik z faktura na dwa nazwiska z rozdzieleniem 51/49% ?

Czy można taki zakup rozliczyc w ramach MR ? Ciagnik byl by użytkowany wspólnie.

freetaxi    169

Info jakie uzyskałem przed chwilą. Ponoć full wniosków nie spełnia 15 punktów wymaganych do rozpatrzenia. Ciekawe jak do tego podejdzie ARiMR. Pewnie zastosują jeden z przepisów z rozporządzenia :) Machtomi takiej inwestycji nie rozliczysz. 

Edytowano przez freetaxi

Rangiz    4

No to co ci ludzie składają nie licząc punktów czy agencja w jakiś sposób nie respektuje niektórych działań zaznaczonych we wnioskach by nastukać 15 pkt? 

warchest    44

panie freetaxi a jak ja na mr mam dzierzawe i od jednej osoby co dzierzawie i mam umowe na 10 lat a jakby zabrala ta dzierzawe tzn komus sprzedala to musze szukac taka sama ilosc tej ziemi by to dzierzawic czy jak ?

freetaxi    169

Rangiz być może osoby, które pisały wnioski zgodnie z logiką podawały jakieś działania, które miały dać punkty. Według mnie ARiMR może kwestionować niektóre zapisy we wnioskach. Biznesplan musi być spójny i zgodny.  Przykład? Masz 17 punktów. Niech osoba prowadząca zabierze Ci 3 punkty i się zaczyna. Warchest szukasz ziemi i robisz zmianę do wniosku. 

PiotreQ99    0

Info jakie uzyskałem przed chwilą. Ponoć full wniosków nie spełnia 15 punktów wymaganych do rozpatrzenia. Ciekawe jak do tego podejdzie ARiMR. Pewnie zastosują jeden z przepisów z rozporządzenia :) Machtomi takiej inwestycji nie rozliczysz. 

O jakim przepisie z rozporzadzenia mowisz?

Jezeli jest tak malo wnioskow w porownaniu do poprzednich lat to mysle ze beda musieli obnizyc wymagania punktowe i oglosic kolejny nabor? No bo co zrobia z pieniedzmi przenaczonymi na MR?

freetaxi    169

Pieniądze można zawsze przeznaczyć na inne programy. Tak jak z innych programów na młodego w naborze z 2014 roku. Ogólnie rzecz biorąc to chodzą słuchy, że ten cały nabór to porażka. Pisany na kolanie. Zresztą widać to tłumnie ustawiających kolejkach do biur powiatowych. 

freetaxi    169

Popatrz kolego w załącznik nr 2 do rozporządzenia. Tam masz podane wszystkie inwestycje w środowisko i klimat.

freetaxi    169

Zależy czy Ci się punkty zgadzają. Jeśli Ci brakuję to trzeba/można ich szukać właśnie tutaj. 

tromba222    3

Na stary nabór będę miał łącznie 4 umowy dzierżawy potwierdzone notarialnie. Czy wszystkie muszę rejestrować w starostwie? Czy wystarczy na przykład jedna, żeby mieć 1ha przeliczeniowy do ubezpieczenia w KRUSie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się