Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek72511    41

Znajomemu brakło 9 miejsc do żółtej. Będzie jeszcze jakaś aktualizacja o te osoby co nie złożą wniosku o płatność do końca września czy już nie?  Orientuje się ktoś ?

ubogiwladek    1

Freetaxi, czyli nie będzie problemu jak wydzierzawie więcej działek niż mam wpisane ? Tylko muszę zrobić zmiany do wniosku?

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    169

Soltys48 w OR mają rozpiskę co i jak jeśli chodzi o terminy 18 miesięcy. Miałem przypadek w Wielkopolsce, że klientowi wydali decyzję bodajże 2-3 dni przed upływem. Ewentualnie proponuję zadzwonić do swojego oddziału. Ja proponowałem swojemu klientowi rozwiązanie w postaci odbioru decyzji osobiście ale pracownik uznał, że nie ma takiej potrzeby. Bartek72511 u mnie kilka osób odpada (zmiana planów, praca) aczkolwiek nie wiem czy będzie im się na tyle chciało aby wysłać wycofanie wniosku i rezygnację. Ubogiwaldek jeśli będą to umowy dzierżawy z datą pewną to warto zrobić zmiany. Na drugiej stronie wniosku o płatność jest lista załączników jakie dostarczamy z wnioskiem o płatność. Polecam lekturę. 

freetaxi    169

Jak masz jakąś darowiznę to zaświadczenie dadzą Ci bez problemu.  Jak same umowy dzierżawy to różnie może być. Co powiat to obyczaj. 

krzysztofz14    14

Umowę dzierżawy musisz mieć zarejestrowaną w starostwie aby się ubezpieczyć w krus.,ale najpierw notariusz bo ci nie zarejestrują w starostwie.

Ja mam problem z krusem.Poszedłem ,wypełniłem wniosek ,wysłali mi pocztę nakaz i czekam.i teraz trzeba zapłacić ubezpieczenie i jak wpłyną pieniądze na ich konto to wydadzą zaświadczenie o ubezpieczeniu .Czy u was tez tak jest ,czy wystarczy sam nakaz czy trzeba zaświadczenie składając wniosek o płatność.

piotrek255    0

Po przesunięciu zabrakło mi 39 miejsc, i moje pytanie brzmi czy są jeszcze szanse, że moje miejsce się przesunie czy nie?

ubogiwladek    1

Mam darowizny tylko hektar dzierżawy,z ubezpieczeniem nie będzie problemu tylko chodzi mi czy do agencji wystarczy umowa dzierzawy u notariusza? A zmiany do wniosku kiedy najlepiej zrobić bo będę miał więcej tej dzierżawy niż we wniosku?

freetaxi    169

Jeśli teraz dołączysz do wniosku o płatność umowę dzierżawy na działkę, która nie była zadeklarowana to będzie wezwanie. Wniosek o płatność musi współgrać z wnioskiem o przyznanie pomocy. Agencję nie interesuje czy umowa jest rejestrowana czy nie. Masz mieć zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu. 

machtomi    5

Policz dobrze punkty żebyś nie wypadł za listę. Każdy 1 ha ponad średnią krajową to 0,48 pkt. 

Mój plan sie sprawdził.

Można "spaść" na liście już do poziomu 12,78pkt czyli w moim przypadku powierzchnia gospodarstwa nie 14,4ha ale wystarczy średnia krajowa 10,48 

A tak dla pewności jest ktoś z końca listy co ma powierzchnie około 10ha i nie ma pkt za szkolę?

Pawel328    124

bylem przed chwila w KRUSie (mazowieckoe) i otrzymalem informacje ze od jutra do 15 wrzesnia nie wydadza zaświadczenia ze wzgledu na zmiane systemu.

sss    1

mam pytanie: czy jeśli załapałem się na żółtą listę to muszę gospodarstwo zdeklarowane w biznesplanie przejąć do końca września (mam już trochę ziemi), czy mogę złożyć wniosek o płatność a resztę gospodarstwa przejąć w październiku?

freetaxi    169

Nie można tak. Przejmujesz gospodarstwo wskazane w biznesplanie i składasz wniosek o płatność do końca września. Jak czegoś nie możesz przejąć to można jeszcze zrobić zmiany tak abyś punktowo nie wyskoczył poza listę. 

ewelinawr    0

Witam

Chciałabym złożyć w tym roku wniosek o młodego rolnika tylko mam jeden problem. Może uzyskam tu na nie poradę. O tuż będę przejmowała 3 gospodarstwa tylko jedno od rodziców tylko nie wiem czy dostane za nie punkty za przekazanie w całości ponieważ rodzice przekażą mi budynki maszyny i użytki rolne te które mają na własność. Tylko ojciec do dopłat składał wnioski na dzierżawy nie unormowane czyli tzw "na gębę" i tu moje pytanie czy dostane punkty za przekazanie gospodarstwa w całości jeśli przejmę tylko działki rodziców bez tych dzierżaw? 

podjadacz    12

ja mam pytanie wie ktoś ile może wziąć notariusz za wydzierżawienie 15ha ?

i druga sprawa czy warto o ile jest taka opcja zmienić biznesplan z zadeklarowanych w nim działek tzn. chciałbym aby nie było 15ha tylko ze 2ha mniej bo z krusem będzie mały kłopot bo tacie by nic nie zostało i w krusie by chyba nie mógł być..

czy lepiej jest dzierżawić czy od razu przepisać co trwa szybciej /

freetaxi    169

Poświadczenie podpisu 24 zł  od sztuki. Z powierzchni możesz zejść w dół ale tak abyś nie wypadł za listę. 

tomrolnik    111

panowie dostałem info ze ma być jeszcze jedna ostatnia juz aktualizacja starej listy, informacja od pracownika odr

Grzesiek77    1

dzisiaj byłem w KRUS i powiedzieli mi ze zaświadczenia dopiero będą wydawali po 20 września bo mają zmianę systemu :/ w razie czego mogę osobiście pojechać do Lublina i złożyć wniosek o płatność aby było szybciej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się