Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    169

Rok od momentu wpływu premii na konto masz być ubezpieczony w krusie. Po roku śmiało można iść do pracy. A te 5 lat to dotyczy okresu prowadzenia gospodarstwa. 

Edytowano przez freetaxi

Damian2015    0

Ja dzis obliczylem na pewno bede mial 15 moze 2-3 wiecej ale nic pewnego.

Ile wy mieliscie punktow gdy dostaliscie  pozytywna decyzje ?  bo zastanawiam sie czy czekac az za rok czy ryzykowac moim zdaniem troche malo ich mam  

Wiadomość z agroFakt.pl

samtech84    5

A ja mam takie pytanie w maju wydzierżawiłem od rodziców 25 ha ziemi i złożyłem wniosek o dopłatę. W związku z tym jest szansa na zakwalifikowanie się na młodego rolnika w nowym naborze?

MonikaEMES    0

Pomóżcie proszę:

1. Ile można dostać punktów za posiadanie wykształcenia średniego w zawodzie technik rolnik, przy czym nie była zdawana matura, a za tym nie ma dyplomu z zawodem technik rolnik, tylko świadectwo ukończenia szkoły? Czy w takim przypadku można liczyć na 5 pkt. I wystaczy przedstawienie jedynie świadectwa szkolnego?

2. Jak wyliczyć ilość punktów w kryt. 1 – woj. podlaskie 12,24 ha, gospodarswo 13,25?

3. Możecie skrócić o co chodzi w kryt.3?

4. O co chodzi w kryt. 4? Czy to, że wezmę udział w szkoleniu z PROW jest punktowane? A pod paragraf 6.2. pkt. 2 pppkt. e) mogę podciagnąć to, że mam krowy i sprzedaję te mleko? Czy chodzi o to, że sama musiałabym te mleko przetwarzać, np. na ser i sprzedawać innym?

5. Aby złożyć wniosek trzeba mieć min. 1 ha ziemi. W jakiej formie może mi ojciec go przekazać? Czy musi to być poświadczone notarialnie? Nie wystarczy na chwilę obecną promesa lub oświadczenie ojca, że z dniem przyznania dotacji ziemia zostanie przekazana?A dzierżawa może być? Jeśli tak to jaki dokument jest wymagany?

Zuzaa zapraszam do kontaktu na priv, też jestem z podlaskiego pomagam w przygotowaniu wniosków ;)

Ad.1.  Czy zdawałaś egzamin na technika rolnika? bez zdanego egzaminu = potwierdzenia kwalifikacji w zawodzie nie ma szans na punkty.

Ad.2 za każdy hektar ponad średnią wojewódzką policz sobie 0,25 pkt, czyli tu otrzymasz 0,25 pkt bo masz 1 ha ponad średnią wojewódzką. 

Ad. 3 Masz na myśli Systemy Jakości??? jeśli  zadeklarujesz, że będziesz prowadzić gospodarstwo zgodnie z dodatkowymi wymogami np. Rolnictwa ekologicznego lub Integrowanej produkcji roślin to wtedy otrzymasz punkty. Wiąże się to z prowadzeniem dodatkowej dokumentacji i przestrzeganiem dodatkowych wymogów w ramach działalności.

Ad.4. chodzi o przetwarzanie a nie sprzedaż bezpośrednią mleka.  trzeba zaplanować szkolenia i doradztwo o tematyce związanej z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Ad. 5. 1 ha ma być własny lub być w posiadaniu. W rozporządzaniu posiadanie to użytkowanie wieczyste lub dzierżawa (jeśli od ojca to akt notarialny lub tańsze rozwiązanie z datą pewną, na 10 lat)

paweladam    0

Witam, w którym momencie należy spełnić wymóg posiadania 70% właśności użytków rolnych.

Tata ma 3,5 ha (woj. lubelskie), brakuje około 2 ha na własność z dzierżawą nie będzie problemu..

Czy w dniu składania wniosku tata powinien mieć już minimalne 5,5 ha własności?

Czy może być 3,5 ha własności i 4ha dzierżawy a po otrzymaniu premi zakup 2 ha?

krzysztofz14    14

Jak jest w łódzkim oddziale z potwierdzeniem umowy dzierżawy .Czy musi być notarialnie czy wystarczy potwierdzenie sołtysa.Chodzi mi o stary nabór.

czyzyk85    0

stan zwierząt podajemy na początek tego roku? I później ile dokupiliśmy ewentualnie zbyliśmy lub padło? 

Edytowano przez czyzyk85

kiko80    1

freetaxi a jak jest z deklaracja zakupu ziemi w mlodym rolniku stary nabor tzn chodzi mi co mam wpisac zakup przykladowo 1 ha za 50 tys jak to napisac aby sie nikt nie czepial.pozdrawiam

jedyne co mnie martwi to to ze jest tylko jedno podejście, jesli się dostanie to sie dostanie a jesli nie to juz nie będzie możliwości skorzystania z pomocy MR, wszystko na jedną kartę

JanKropka    0

http://prow2014-2020.pl/2015/08/11/kierujacy-gospodarstwem-bedzie-mogl-aplikowac-o-premie-dla-mlodych-rolnikow/

słuchajcie, chyba ciągle są mylone różne rzeczy

Patrząc, na zmiany w tym nowym rozporządzeniu, w momencie składania wniosku

wydaje się, że chodzi TYLKO o "urządzanie gospodarstwa rolnego" PRZED złożeniem tego wniosku

I zdaję się w rozporządzeniu NIE ma NIC więcej o tym, w jakiej to ma być formie, czy ma to być 70% itd

BO napisali TYLKO, że trzeba załączyć "dokument potwierdzający tytuł prawny do gospodarstwa o powierzchni użytków rolnych co najmniej 1 ha"

Wydaję się, że czym innym jest dalej: kierowanie, prowadzenie tego gospodarstwa.

Ale niestety 12 miesięcy biegnie i raczej nie ma wyjątków, przynajmniej w treści tego co uchwalili..

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hej MFJD, jeśli masz jakieś pytania związane z http://rolnikon.pl/mlodyrolnik to pisz śmiało do nas na kontakt@rolnikon.pl

Naszym zdaniem warto wpisać wykorzystanie takiego programu do wniosku. Na pewno nic na tym nie tracisz, bo spokojnie możesz sobie to rozliczyć w kosztach kwalifikowanych. Do tego możesz też dopisać komputer w ramach dofinansowania - zarówno on jak i oprogramowanie powinno się liczyć do kosztów kwalifikowanych.

A jeśli chodzi o samo przyznanie dodatkowych 2 punktów, to zgodnie z logiką wykorzystanie naszego systemu powinno zostać zaliczone jako wprowadzenie innowacji przynajmniej organizacyjnej i produktowej. Organizacyjnej - chociażby przez usprawnienie zarządzania dokumentacją, czy magazynem. A produktowej - na przykład dzięki możliwości wykorzystania kalkulatorów żywieniowych, albo dzięki prowadzeniu szczegółowej historii pola, która powinna przełożyć się na wyższą jakość i ilość produktu.

Oczywiście zagwarantować tych punktów nie możemy - ich przyznawanie jest opisane jako "uznaniowe", ale na pewno na tym nie stracisz.

W razie czego pisz - chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Pozdrawiamy i życzymy otrzymania dofinansowania :)

Edytowano przez RolnikON

sss    1

lista ma być podobno w czwartek, źródło dyrektor OR Olsztyn 

turtojs    39

ja juz tes zdurnialem kiedy bedzie ta lista, ktos tu pisal ze w agrobiznesie mowili ze maja decyzje wysylac w tym tygodniu a tu listy jeszcze nie oglosili oficjalnie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się