Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mlooody    0

Byłem wczoraj w RODR w sąsiednim powiecie , bardzo miły i kumaty gościu . O przesunięciach ze starego naboru stwierdził , że prawdopodobnie listę ogłoszą dzień po zakończeniu przyjmowania nowego MR , aby zablokować tych co dostaną odmowną decyzje ze starego MR . Odnośnie tych szkoleń to jest jakieś nieporozumienie , bo ty sam musisz wpisać sobie temat szkolenia (nie ma żandej listy z tematami) , więc można się "nie wstrzelić " z tematem szkolenia do tych co będą organizowane przez RODR . Odnośnie do punktów za ochrone środowiska masz załącznik nr i tam masz punkty , które później przeliczasz przez wzór z rozporządzenia .

W to akurat nie wierzę że będą chcieli przyblokować część osób i zabrać szansę na premię z nowego naboru. Na pewno nie przed wyborami parlamentarnymi. To by było kilka tysięcy straconych głosów, lekką ręką przekazanych dla PIS. Moim zdaniem własnie dlatego ogłosili nabór w tym a nie innym terminie, bo zbliżają się wybory, i po zakończonym przyjmowaniu wniosków co kilka dni będą trąbić że na dniach będzie lista osób które dostaną premię itp. I nie zdziwiłbym się gdyby przed samymi wyborami pojawiła się lista osób którym przyznano premie oraz jakiś kolejny nabór na inne działania. 

gelorolnik    2

Dzięki freetaxi. Czemu ludzie pracujący w ODR są tak nie do informowani. Mi dziś Pani powiedziała że np. jeśli składam wniosek na 15 ha to muszę mieć z tego 70% na siebie a 30 % mogę mieć tylko dzierżaw. A tu chodzi o to że np jeśli mieszkam w mazowieckim gdzie średnia  wynosi 8,64 ha to z tej powierzchni muszę mieć minimum 70% na własność czyli 6,04 ha a pozostałe 30% (2,60 ha) mogą stanowić dzierżawy? i nie wiem jak to wytłumaczyć ale spróbuje. Czy mogę dobić do tych 15 ha dzierżawami czy nie? jeśli spełnię warunek 70% na własność średniej wojewódzkiej?

ralnik111    0

freetaxi skąd dokładnie jesteś? bo ja też z mazowsza ;)

Edytowano przez ralnik111

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    169

Średnia wojewódzka w mazowieckim to 8,55 ha. Wychodzi na to, że te 70 % to będzie 5,99 w zaokrągleniu. Resztę gospodarstwa możesz mieć jako dzierżawę. 

szczypka    58

gdzieś czytałem że pozytywną decyzje można dostać do 31 sierpnia a od 1 września będą wysyłać odmowy faktycznie tak jest?

Rangiz    4

Niektórzy to zadają pytania, jakby ty ktoś z ministerstwa siedział na forum i miał im odpowiedzieć. 

zdzicho    5

jak ktoś przekroczy 15 punkty to napewno dostanie,strasznie ciezko osiagnąc tą ilosc punktów ,bez wykształcenia nie ma praktycznie szans załapac sie na tą premie ,w tym naborze nie bedzie tyle wniosków co ostatnio ,bo zaostrzyli punktacje i bd sie chwalić kto złożył to dostał:)

gelorolnik    2

czy dzierżawy zawarte w gminie są gdzieś zgłaszane? czy tylko wójt podbija dwa egzemplarze dla każdej ze stron?

tomekp24    0

Znalazłem. Dzięki ChiquitaB

Wiecie może jak to jest dokładnie z inwestycją budowlaną? Czy podejdzie pod to remont budynku/ nowa instalacja elektryczna w budynku gospodarczym/wyłożenie kostki brukowej czy musi być to generalny remont/ budowa jakiegoś budynku inwertarskiego?

Druga rzecz to zobowiązanie do uczestnictwa w unijnym systemie jakości, ktoś zna przykład takiego systemu? czy za samo prowadzenie upraw ekologicznych jest 4 pkt czy produkty muszą mieć jeszcze jakieś inne systemy jakości? czy w tym przypadku uprawy eko trzeba prowadzić na całej powierzchni gospodarstwa?

Rado9990    3

Konto sprawdzałem dzisiaj i widziałem stówkę a przelew zrobili wczoraj jak na datę spojrzałem,tak szczerze to nie wiem kiedy wniosek był dokładnie zatwierdzony bo miałem poprawki i potem jeszcze o takie głupoty się czepiali że szkoda gadać i się wkurzyłem i nie dzwoniłem więcej się dopytywać :)

KoNiU4718    7

Zaczęli coś gadać w tym Agrobiznesie, że dostanie jeszcze 3000 ze starego naboru... Ciężko mi w to uwierzyć bo o jakiś przesunięciach słyszę blisko rok. Pozostaje mieć nadzieję i cierpliwie czekać ;)

Edytowano przez KoNiU4718

podjadacz    12

jak 2900 osób dostanie to i tak d*pa bo dla mnie braknie ok 700 miejsc a wątpię by tyle osób zrezygnowało...

a o sierpniowym przesunięciu chyba wszyscy możemy zapomnieć.. :)

Digifant    800

Przed chwilą sprawdzałem konto i dzisiaj wpadła mi stówka :) miłe zaskoczenie :)

A kiedy składałeś wniosek o płatność ? I w którym oddziale Agencji ?

czyzyk85    0

jak 2900 osób dostanie to i tak d*pa bo dla mnie braknie ok 700 miejsc a wątpię by tyle osób zrezygnowało...

a co ja mam powiedzieć, mi zabraknie niecałe 100 miejsc

przemek99    27

Panowie to do jakiej ilości jest możliwość przesunięć dziś czytałem  w TAP że dostanie premie coś ok 19tys rolników , więc już nie wiadomo kogo słuchać....

gospodarz60    0

mam 55 lat i pełnoletnie dzieci , całe gospodarstwo jest na mnie czy jest szansa że jak teraz przepisze gospodarstwo do dostanie ono 100 tys. bezwzrotnie?? pomoże  ktos

marcin11444    0

Brony talerzowe do szybkiego wymieszania obornika z glebą (przykrywania
obornika na polu) czy te dwie maszyn łapią na te zagadnienie żeby później nie było problemów 

http://olx.pl/oferta/brona-kompaktowa-astat-300-agregat-talerzowy-CID757-ID9Ujyz.html#c81a3f073d

http://otomoto.pl/oferta/agregat-talerzowy-brona-talerzowa-moskit-ID15HLTP.html

a1fe26c2    36

Jak nie ma wyraźnej przyczyny do przepisania gospodarstwa, to lepiej sprawdź zasady udzielania premii i dopiero działaj.

k0b    5

Jak już mówili, że będzie dla 4200 to będzie, więc jeszcze nie ma co się martwić. Po za tym, nie mogą pozwolić na to, aby cześć osób, która nie załapie się nie zdążyła w nowym naborze.

lukaszgg    1

Może będą te przesunięcia dla 4200 osób ale pewnie listę dadzą do publicznej wiadomości z tydzień przed 30 września :) żeby nikt nie zdążył. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się