Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ralnik111    0

Witam ;)

6) różnica wieku pomiędzy przekazującym gospodarstwo lub największą część użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa a młodym rolnikiem:

a) powyżej 15 do 25 lat – przyznaje się 1 punkt,

B) powyżej 25 lat – przyznaje się 2 punkty;

7) przejmowanie gospodarstwa w całości lub tworzenie gospodarstwa z gospodarstw przejętych w całości – przyznaje się 3 punkty.

5. W przypadku kryteriów wyboru, o których mowa w ust. 2 pkt 6 i 7, punkty przyznaje się, jeżeli młody rolnik nabywa gospodarstwo na własność.

Może ktoś wie o co chodzi dokładnie z tym nabyciem gospodarstwa na własność? Trzeba nabyć całość na własność czy można np. 70% minimalnej wielkości ( średnia krajowa lub wojewódzka) a pozostała część może być dzierżawiona od przekazującego?. Co zrobić w przypadku gdy przekazujący nie ma jeszcze wieku emerytalnego i musi zostawić sobie w posiadanie 1 ha przeliczeniowy aby opłacać składkę KRUS?

Edytowano przez ralnik111

tomekp24    0

Witam

Śledze ten wątek na bieżąco od kilkuset stron  B)

Mam kilka pytań do nowego naboru:

1. Który dokładnie to jest rok bazowy do obliczania SO gospodarstwa ?

2. Czy do obliczania SO mogę posłużyć się tzw "SO 2010" ?

3. Na ile lat musi być dzierżawa od j.s.t. i od osób fizycznych żeby liczyła się do powierzchni, i do SO ?

4. Czy jak mam wykształcenie średnie nierolnicze to nie musiałbym robić żadnych kursów tylko nabiłoby mi 3 lata stażu i wykształcenie byłoby uzupełnione czy musiałbym zrobić kurs R3?

Edytowano przez tomekp24

piotrek255    0

Z tego co widziałem to jeśli gospodarstwo nabyło się poprzez dziedziczenie to można było złożyć wniosek na dopłaty, a także rejestrować zwierzęta, tym samym nie tracąc prawa do premii. Jeśli źle to zrozumiałem to wytłumaczcie o co chodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej1988    101

Im wszystko wolno , tylko Ty spróbuj na czas czegos nie złozyc to zaraz beda wysyłac upomnienia albo kary....

wojtek161    3

ktoś może wie kiedy będzie lista bo niewiem czy się łudzić jeszcze czy przygotowywać się do nowego naboru ?

czyzyk85    0

Nie tylko ty żyjesz w niepewności, ale o liście to chyba nikt nic nie wie. Trzeba cierpliwie czekać

wojtek161    3

mogli by ogłosić do którego mniejsca dostaną premie żeby wiedzieć czy się dostanie czy nie

maxi93    2

Jak sprawa jest wyslana do warszawy juz tzn ze czekac juz tylko na przelew ?

Piotrek6911    0

Freetaxi mam pytanie nie związane z tematem gdzie muszę zawrzeć umowę dzierżawy aby liczyła się do Modernizacji wystarczy w gminie ??

Rangiz    4

Jadę za chwilę na jakieś szkolenie informacyjne do mojego ODR'u dotyczące nowego naboru MR. Nie wiem czego się tam spodziewać, po tym co przeczytałem tutaj o aktualnym stanie wiedzy ludzi z ODR'u ;)

Piotrek6911    0

Aha to znaczy musi być dokładny dzień wpisany i pieczątka wójta

Edytowano przez Piotrek6911

wojtek161    3

freetaxi doradz mi co mam zrobić jestem na miejscu 14900 i niewiem czy się załapie na młodego rolnika z prow 2007-2013 składałem wniosek na maszyny a teraz chce zmienić na ciągnik napisz kiedy to zrobić czy już teraz moge coś zmieniać czy dopiero pózniej boje się ze wtedy czasem czasu mi nie starczy ?

freetaxi    169

Zmiany możesz już teraz zrobić. Jak lista się zaktualizuje to sobie szybko wyślesz.

sajmon11133    0

Witam . Mam pytanie . Czy produkcja w działach specjalnych ogórków i pomidorów pod osłonami jest brana pod uwagę w naborze młodego rolnika ?

rafikkisiel    0

Witam tak czytam te wymagania i nie widze w zadnym punkcie przyznawania punktow za bydło [mleczne opasowe]  chyba ze cos zle zinterpretowałem. 

i pytanie drugie czy przy składaniu wniosku musze miec ten 1 ha na własność lub dzierzawy jest to konieczne?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się