Skocz do zawartości

Polecane posty

Unexpected    7

a 103 mln euro z czerwca gdzie lista miala sie konczyc na ok.15500miejscu  gdzie jest  ????

topagrar pisze bzdury? napisz to im, nie tu... łatwo powiedziec ze bzdury masz na to jakies potwierdzenie??

ten arytkuł z arimr-u ??? w czerwcu pisali co innego teraz pisza co innego !

pozatym nie chodzilo o te twoje smieszne kalkulacje tylko z jakiego miejsca beda wkoncu teprzesuniecia wiec ciuchutko tam siedziec 

Sami experci :)

Hahah pięknie komplikujesz tak prostą sprawę, że aż szkoda marnować czasu na tłumaczenie bo sam i reszta osób zaraz zgłupieję.

Shaun    12

k0b oby Twoje słowa się sprawdziły.

Nikt Ci nie broni wierzyć w to, co pisze Topagrar. Dla mnie ważne jest oficjalne stanowisko ARiMR lub MRiRW. Podparte oficjalnymi dokumentami, nie jakiś artykuł w gazecie. Możesz sobie przeliczac do usranej śmierci dopóki nie będziesz na żółtej.

podjadacz    12

Pula całkowita jaka była mówiona kilkadziesiąt razy to 103 000 000,00 EUR = 427 913 500,00 PLN

Jak by nie patrzeć 54 000 000,00 EUR = 224 343 000,00 PLN licząc po kursie NBP tj. 4,15 zł

Teraz 224 343 000,00 PLN dzielimy przez 100 000 PLN to daje nam 2243 miejsca :o

Więc trochę dziwne skoro 2900 osób ma się tą kwotą podzielić a z kolei w agrobiznesie powiadali, że pieniędzy wystarczy dla ok 2700 więc nie wiem jak oni to liczą

później niby ma dostać 1200 osób no to mnożymy 100 000 PLN x 1200 = 120 000 000 PLN

427 913 500,00 - 224 343 000,00 - 120 000 000,00 = 83 570 500 PLN - tyle niby zostanie

aalbo ja coś źle rozumuję albo nie wiem już z tego nic.. :D

- - - - - - - - - - - - - -

Edit: najlepiej nie debatować już bo nie potrzebne kłótnie tylko cierpliwie czekać na listę i co ma być to będzie i tyle.. :)

Edytowano przez podjadacz

Wiadomość z agroFakt.pl

kaku    0

Pytanie...
Pierwotnie mialem zgloszonych we wniosku 16 ha, zalapalem sie na liste i wsxystko ok.. okazalo sie jednak ze musze zamienic jedna dzialke przed zlozeniem wniosku o platnosc, po tej korekcie powierzchnia mi sie zwiekszyla do 16,5 ha. Agencja przyjela zmiane. Teraz po zlorzeniu wniosku o doplaty bezposrednie z pegow wyszko mi 16 ha powierzchni uzytkowej.. Czy w takiej sytuacji moge zrobic zmiane do wniosku i zmniejszyc powierzchnie urzytkowa o te 0.5 ha bez konsekwencji ? Zaznaczam ze punkty i miejsce na liscie mialem liczone wlasnie od 16 ha, dopiero po wycofaniu jednej i wprowadzeniu drugiej dzialki powierzchnia mi sie zwiekszyla. Jak myslicie ?

bartekmyx62    1

Gdzieś w internecie widziałem wypowiedź łysego gdzie mówił, że do tych 54mln euro i tych sierpniowych dochodzą jeszcze środki krajowe więc stąd ta kwota 103 mln euro.

MateuszNoco    0

Najgorzej ze kolejni maja dostac koniec sierpnia i zostaje malutko czasu na papierki a wczesniej nie ma co zalatwiac bo niewiadomo czy sie czlowiek zalapie

podjadacz    12

@MateuszNoco - dlatego trzeba cierpliwie poczekać na aktualizację listy a później sobie mniej więcej policzyć czy się załapiesz na koniec sierpnia.

Jeżeli tak to można po mału załatwiać papiery :) Ja jestem obecnie na 14972 miejscu podejrzewam, że lista się przesunie bo ktoś zrezygnuje jeszcze.. :)

Gdzieś mi się obiło o uszy, że lista ma liczyć 11233 osoby po jakimś przesunięciu i do tego ma być te 2900 ale nie wiem gdzie to czytałem..

Edytowano przez podjadacz

Endriu42    10

Z pracy zrezygnować to nie ma takiej opcji.

No to jak jesteś na ZUS to KRUS Cię nie ubezpieczy z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnika.

papasmerf    5

Pula całkowita jaka była mówiona kilkadziesiąt razy to 103 000 000,00 EUR = 427 913 500,00 PLN

Jak by nie patrzeć 54 000 000,00 EUR = 224 343 000,00 PLN licząc po kursie NBP tj. 4,15 zł

Teraz 224 343 000,00 PLN dzielimy przez 100 000 PLN to daje nam 2243 miejsca :o

Więc trochę dziwne skoro 2900 osób ma się tą kwotą podzielić a z kolei w agrobiznesie powiadali, że pieniędzy wystarczy dla ok 2700 więc nie wiem jak oni to liczą

później niby ma dostać 1200 osób no to mnożymy 100 000 PLN x 1200 = 120 000 000 PLN

427 913 500,00 - 224 343 000,00 - 120 000 000,00 = 83 570 500 PLN - tyle niby zostanie

aalbo ja coś źle rozumuję albo nie wiem już z tego nic.. :D

- - - - - - - - - - - - - -

Edit: najlepiej nie debatować już bo nie potrzebne kłótnie tylko cierpliwie czekać na listę i co ma być to będzie i tyle.. :)

@Unexpected i shaun ......widzicie tekst powyzej ??? 2 linijka od dołu albo 6 od góry dla ułatwienia, 83 mln zostaje, wiecie juz o co nam chodzi czy nadal za trudne ???

papierki papierki... ktos pisal ze zalatwil w 4 h to i Wy dacie rade :)

co do tego euro 224 k : 100.000= 2243 a nie 2900 miejsc a to jest jakas róznica.... nie wiem jak oni licza te euro 

Edytowano przez papasmerf

utek    6

Czytając niektóre wypowiedzi w tym temacie, to przy punktacji na MR powinien być również przelicznik za inteligencję, to może środki trafiałby rzeczywiście do tych, którzy będą potrafili je odpowiednio zagospodarować. 

jaroWM    26

Z pracy zrezygnować to nie ma takiej opcji.

w takim razie zapomnij o MR - nie da się pracując w mundurówce równolegle ubezpieczyć się w KRUS-ie - a to jest wymogiem przy MR. pilnuj dobrej roboty.

nie potraficie liczyć , czytać w dodatku pisać i robicie tyle błędów że aż razi .. Kto was w ogóle wpisał na tą listę MR. My mamy być przyszłością , więc może doszkolcie się trochę :)

majkel207    18

mam problem koledzy, jestem z pierwszego dołożenia młodego rolnika, decyzja jest z 12 lutego, dostałem ja nie wiem dokładnie kiedy, pewnie za jakieś 3-5dni, miałem mieć ziemię darowizną od rodziców, ale parę spraw się po zmieniało, aktualnie kupiłem ziemię, aktem z 30 czerwca i zacząłem załatwiać papiery, żeby się ubezpieczyć w KRUS muszę mieć nakazy płatnicze, gmina mi je wyda jak dostanie akty ze starostwa, akty są już w starostwie, ale muszę zarejestrować i dopiero wyślą do gminy, i mówią że mogą to zrobić dopiero z pierwszym pracującym dniem nowego miesiąca czyli 3 sierpnia, potem wyślą poczta do gminy, trochę minie zanim dojdzie to do gminy, w Krusie mogą zaświadczenie o ubezpieczeniu dać od ręki, dopiero po paru dniach, jak zakończą stary miesiąc, boje się że się nie wyrobię, ma ktoś jakiś pomysł, żeby coś tu przyspieszyć

freetaxi    169

Majkel207 wszystko na ostatnią porę. Do wniosku o płatność dołączasz zaświadczenie z krus. Wydaje mi się, że tam powinieneś się udać w pierwszej kolejności i tam próbować. Wytłumacz jak sprawa wygląda. Powinni Ci pójść na rękę. 

rolnik51    0

majkel207 Witam Ja to załatwiłem bardzo szybko Poniedziałek - Notariusz, po Notariuszu ( z tym Aktem Notarialnym) w ten sam dzień pojechałem do Gminy , w wtorek do Starostwa po wypis i odrazu do ARiMR po nr gospodarstwa i do Gminy po Decyzję podatku z tym do KRUS. W czwartek odbór wszystkich dokumentów , piątek  złożenie do ARiMR wniosku o płatność.

podjadacz    12

a tak mam pytanie

nie mam obecnie tytułu rolniczego mam tylko średnie i pytanie czy do wniosku o płatność jest pootrzeba dołączyć taką informację ? egzamin na rolnika będę pisał dopiero w 2016

crvx40    7

ja dolaczalem swiadectwo sredniego innego niz rolnicze

Edytowano przez crvx40

SZKOPSSON    3

Od czynszu dzierżawy trzeba zapłacić podatek dochodowy na zasadach ogólnych 19% bądź 8,5 % jeśli rozliczamy się ryczałtem i tu moje pytanie jak właściciel ma zapłacić taki podatek w skarbówce jeśli będę mu płacił czynsz w naturze ? lub jeśli zawre w umowie dzierżawy informacje że to właściciel opłaca podatek rolny i koszty ubezpieczenia budynków żeby pomniejszyć sumę do podatku na zasadach ogólnych to jak na to spojrzy ARiMR w kontekście samodzielnego prowadzenia gospodarstwa ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się