Skocz do zawartości

Polecane posty

podjadacz    12

Napisałem im maila z zapytaniem o aktualizację po uwolnieniu środków kilka dni temu i do dziś 0 odezwu

swojądrogą to nie wiadomo kiedy wstawią cierpliwość cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość

Edytowano przez podjadacz

Wiadomość z agroFakt.pl

slawo1906    0

Chciałbym się zapytać czy mogę ściąć jęczmień na kiszonkę, który mam uwzględniony w biznes planie  na młodego rolnika  

matingus    107

Koledzy moze ktoś pomoże. Brat utrzymuje w jednym z moich budynkow swoje cieleta ja otrzymalem mr i bylem w agencji u doradcy czy moze dalej utrzymywac te cieleta to pani powiedziala że może na np. umowie uzyczenia ale pod warunkiem że nie bede inwestowal w ten obiekt kasy z mlodego rolnika. Czy mial ktos podobna sytuacje i czy faktycznie tak sprawa moze byc zalatwiona? Bo słyszalem rozne opinie..

z tego co było pisane kiedyś na forum to nie może nikt trzymać.tylko TY.

Szu15000    148

Koledzy, czy jeżeli wyjdzie jakaś poprawka we wniosku, to czas 60dni na wypłate pieniedzy liczy sie od poprawki ? czy od złożenia wniosku? ;)

Rob355    5

Posiadam gospodarstwo rolne przekazane mi 5 lat temu - czy mogę skorzystać z programu młody rolnik na zakup ziemi i maszyn rolniczych? gospodarstwo ok 8 ha. Dodam, że moim głównym źródłem utrzymania są źródła poza gospodarstwem-czyli  praca na etacie w firmie.

dziękuję z góry za info.

Edytowano przez Rob355

Szu15000    148

czy poprawka moze wyniknac po ponad miesiacubod zlozenia wniosku o platnosc? czy jakby byla poprawka to wczesniej?

freetaxi    169

Wszystko zależy od tego kiedy ktoś weźmie się za Twój wniosek. Nie lepiej napisać wniosek bez poprawki?

k0b    5

Przepraszam, że kolejny raz to już to padnie. Jak to jest z tą pracą na etacie. W myśl przepisów (PROW 2007-13) wynika iż jest konieczność rocznego ubezpieczenia w krus, czyli potem już normalnie umowa o prace, tak?

Tutaj w sprawdzonym dotychczas źródle jest co innego. http://helpdesk.cdr.gov.pl/index.php/prow-2007-2013/o-1-poprawa-konkurencyjnoci-sektora-rolnego-i-leneg/uatwianie-startu-modym-rolnikom/859-mody-rolnik-dodatkowa-praca

freetaxi    169

Tak. Musisz być ubezpieczony jako rolnik 12 miesięcy od momentu wpływu premii na konto. Potem swobodnie możesz iść do pracy na etat. W trakcie trwania tego roku możesz jeszcze ogryźć umowę o dzieło ale zdecydowanie odradzam bo w razie komplikacji z ZUS mogą być problemy.  

Edytowano przez freetaxi

matti0123    1

witam 29.05 zlozony wniosek o platnosc, 11.06 telefon z aarimr ze we wniosku wszytsko gra 01.07 pieniadze na koncie, 02.07 kontrola przyjechaly dwie panie bardzo sluzbistki pomierzyly dzialki sprawdzili dokumenty dzierzawy i przekazania gospodarstwa i czy oplacony mam podatek i krus ze mialem wsyztsko ok to zaczely sie czepiac ze nie mam jakiegos nr od weterynarza o mieszanie apsz czy cos sam niewiem o co im chodzilo i mowily ze mam sobie to zalatwic bo przy nastepnej kontroli kara 10tys i zaczely sie czepiac struktury zasiewow ze na jednej dzialce 6ha mialem 3 roznie odmiany roslin zasiane niewiem z jakiej racji  jak moje pole i moge siac jak chce a bylo zasiane wszystko według biznes planu.W agencji rowniez zgodzili sie mi zmienic zmienic moc ciagnika z 90km na 130km nie bylo zadnych problemow, pozdr

Edytowano przez matti0123

biznes12    21

witam

czy jeżeli w bizesplanie miałem napisane że zakup ciągnika zronbię w 2016 roku moc w przedziale 80-100 km ale trafiła sie okazja i kupiłem go w grudniu (po otzrymaniu deczyzji o przyznaniu ) ale na kredyt fabryczny czy wystarczy zmiana do wniosku i rozlicze sie z premii?

freetaxi    169

Najpierw przeczytaj co jest napisane w instrukcji na temat wyliczania nadwyżki bezpośredniej. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się