Polecane posty

freetaxi    947

Gelorolnik żywotność ekonomiczną wyliczać tylko z tych gruntów, które podawałeś w biznesplanie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

tak ale tak było chyba w ostatnim naborze a w tym wielkość ekonomiczna to 13 tyś będzie wyliczane na podstawie tego co posiadam przed wdrożeniem biznes planu dobrze zrozumiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyR    0

Mam pytanie dot. Tabeli nr 2  Planu Rozwoju Gospodarstwa , czy w przypadku gdy mam 1 ha łąki w tym 0,20 ha łąki podmokłej której nie koszę i nie zgłaszana była do dopłat -  to wpisuję w kolumnę 10 (Powierzchnia użytków rolnych)  1 ha ( jak jest na wypisie)  czy 0,80 ha czyli zgodnie z tym co użytkuje ?

 

Podobne pytanie dotyczy zakrzaczeń na działce : w  wypisie z ewidencji gruntów mam 1,5 ha użytków rolnych  /ornych / a w rzeczywistości 1,35 ha to grunt orny a 0,15 ha to zakrzaczenia i zadrzewienia nie ujęte w ewidencji gruntów (których nie zamierzam usuwać ).

W Tabeli 2 wpisujemy  w kol 10  1,5 ha czy tylko 1,35 ha a 0,15 ha w kolumnę powierzchnia pozostała ?

 

Dzwoniłem przed chwilą do Krakowa i  uzyskałem informację że jednak wpisuje się powierzchnię rzeczywiście uprawianą a nie zgodnie z ewidencją gruntów . /czyli treść na druku Planu Rozwoju Gospodarstwa wprowadza w błąd :unsure: /.

 

Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na publikację nowej listy i  wysyłać  zmianę do wniosku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej zawsze podawałem w takich przypadkach powierzchnię faktycznie użytkowaną, żeby potem nie było problemów w trakcie kontroli.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teoretycznie teraz się załapię na żółtą można już przepisywać ziemię na siebie czy dalej czekać na pismo o przyznaniu mi premi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Już można ale z drugiej strony po co być kąpanym w gorącej wodzie. Lista ukaże się niebawem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

czyli będę mógł dopisać to co mam zasiane na tych dzierżawionych działkach (składamy na nie wnioski o dopłaty obszarowe) aby uzyskać te 13 tyś nie uwzględniając potem wszystkich w biznesplanie? potem zwiększałbym wielkość ekonomiczną zwierzętami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wielkość ekonomiczną będziesz mógł wyliczyć z tego areału, na który będziesz miał tytuł prawny. Inne działki, które dzierżawisz ustnie nie będą wchodzić w rachubę. To byłoby za proste :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko że ja w tym momencie jestem w trakcie remontu chlewni gotówka mi się skończyła potrzebny kredyt ojciec na rencie niedostanie a ja nie mam nic na siebie a w żadnych parabankach nie chcę się zadłużać troszkę mi się spieszy firma czeka na kasę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

czyli przed złożeniem wniosku ojciec musiałby podpisać umowy dzierżawy na siebie a jeśli jakimś cudem dostałbym premię to drugi raz musiałbym ja z nimi podpisać czy to przechodzi automatycznie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ty musisz mieć tytuł prawny do ziemi. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyR    0

Już można ale z drugiej strony po co być kąpanym w gorącej wodzie. Lista ukaże się niebawem. 

 

O to też zapytałem . Miła Pani poinformowała mnie że lepiej po ukazaniu się listy .

 

 

Raczej zawsze podawałem w takich przypadkach powierzchnię faktycznie użytkowaną, żeby potem nie było problemów w trakcie kontroli.

 

Dzięki za praktyczne potwierdzenie .

 

Trochę to dziwne że nie zaliczają w przypadku łąk podmokłych całej powierzchni . Bo to nadal użytek rolny tyle że nie użytkowany rolniczo . Przecież tą łąkę  w każdej chwili można wykosić ręcznie :-)

 

 

Edytowano przez mlodyR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

trochę do bani te przepisy bo teraz powiększyliśmy oborę o 20 stanowisk a na stanie jest obecnie 15 szt bydła nawet jeśli teraz dokupię to nie dużo mi to da bo wylicza się z rocznej średniej. A żeby składać wniosek trzeba mieć przynajmniej 1 ha na siebie czyli automatycznie wypada się z kolejnego naboru bo wątpię żeby kolejny ruszył w ciągu 12 miesięcy. Myślałem że to 13 tyś oblicza się na podstawie zwierząt i ziemi na jaką składa wniosek o dopłaty przejmowane gospodarstwo. Dlatego myślałem że gdyby ojciec przelał umowy dzierżawy ustne na papier przed naborem to można by było doliczyć uprawy znajdujące się na nich do zwiększenia dochodowości czyli osiągnięcia tych 13 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyR    0

Przepisy rzeczywiście są do bani . Nieużytkowana podmokła łąka nie jest użytkiem rolnym a powierzchnia pod rowami już tak :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Krzysiekrolnik12 ojciec dostanie w tym roku dopłaty na siebie a Ty złożysz wniosek obszarowy w 2016 roku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Słuchajcie. Jestem w trakcie wypełniania sprawozdania z realizacji biznesplanu. W tabeli numer 2 zakres zrealizowanych inwestycji jest Liczba zakupionego sprzetu ruchomego w tym maszyny rolnicze itp. I tu pytanie. jaka wielkość ma być wskażnika?? maszyn zakupiłem w ilosci 5 sztuk i przy zakupionych urzytkach rolnych jaka tez ma być wielkosc wskaznika przy 0,34 ha. Drugie pytanie w kwalifikacjach zawodowych mam średnie rolnicze a w  wykształceniu co wpisac. Technika nie mam jedynie ukonczyłem technikum agrobiznesu z maturą ale bez zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może po prostu tej kasy nie dołożą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dołożą, dołożą.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj