Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaroWM    44

Hej czy u Was tez robia takie problemy? U mnie np. sie doczepili do u. dzierzawy ziemi podpisana 21 marca u notara bylem 23 i juz mi mówia ze nie zawarta na 10 lat o 2 dni sie czepiaja co za ...

 

miałem coś w tym stylu. musiałem aneks robić wydłużający dzierżawy, bo 10 pełnych lat nie było... data pewna liczy się od potwierdzenia podpisów w gminie lub u notariusza, a nie od początku dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch1409    3

Witam mam pytanie czy ktoś w mazowieckim  miał kontrol z agęcji po złożeniu wniosku o płatność dofinansowania na młodego rolnika

 

 

tak u mnie kolega miał jakis tydzien po przelewie pieniedzy tylko on wniosek robil w prywatnej firmie

jak by z odr robil to pewnie nie mial by konroli bo wiekszosci kontroluja te wnioski ktore robila firma prywatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nieprawda. Co ma do kontroli fakt czy robiłeś wniosek w ODR czy prywatnej firmie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch1409    3

jednak cos jest.  bo kto robil w firmach prywatnych to kontrol odrazu przyjezdzala a kto robil w odr to narazie kontroli nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kompletna bzdura jak dla mnie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Przejście na krus przed złożeniem wniosku i dużo dzierżaw to kontrola z automatu. Reszta to losowo i nie ma reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

mam pytanie odnośnie nowego prowu słyszałem że ma być premia wypłacana w 2 ratach 80% i 20% czy wiadomo na ile kasy trzeba przedstawić ffaktury  ? z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juziak    0

Przejście na krus przed złożeniem wniosku i dużo dzierżaw to kontrola z automatu. Reszta to losowo i nie ma reguły

A to najlepiej najpierw składa sie wniosek a później ubespiecza sie w krusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Panowie w  poniedziałek muszę odesłać do arimr oświadczenie o spełnianiu standardów w zakresie ochrony środowiska oraz higieny i warunków utrzymywania zwierząt w gospodarstwie. 

Mam gotowe oświadczenie tylko podpisać ale na nim jest napisane żeby oceny dokonać według list kontrolnych. Skąd mam je wziąć?

Przepiszę kawałek tego oświadczenia może ktoś coś podpowie.

 

Ja niżej podpisany oświadczam że w gospodarstwie rolnym na które przyznano pomoc w ramach działania PROW 2007-2013.Ułatwianie startu młodym rolnikom w ciągu 3 lat od rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej były,zostały spełnione standardy w zakresie

a) ochrony środowiska

b)higieny

c)warunków utrzymywania zwierząt

 

Oceny gospodarstwa ww zakresie  dokonałem w dniu....... Przy pomocy listy kontrolnej przeprowadzania weryfikacji spełnienia standardów w zakresie ochrony środowisk ,higieny i warunków utrzymania zwierząt ( K-04\150).

Na żądanie Agencji zobowiązuje się przedstawić dowody przeprowadzonych weryfikacji w postaci wypełnionych list kontrolnych/

 

pytanie brzmi czy oni chcą teraz te wypełnione listy czy tylko im wysłać podpisane oświadczenie

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

JoannaH dzieki za odpowiedz, znalazlem to, jeszcze raz dzieki :)

 

Konrad możesz podać link do tych list kontrolnych.

Już doszukałem że nie trzeba ich wysyłać ale trzeba wypełnić  i trzymać w domu.

ps. ja też LLU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

co do tych kontroli to najlepiej mieli Ci co brali 50 tys. zł z pierwszego rzutu na młodego.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To były piękne czasy. Remonty domów, samochody, wesela :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

jednak cos jest.  bo kto robil w firmach prywatnych to kontrol odrazu przyjezdzala a kto robil w odr to narazie kontroli nie widać

 

A jak sobie sam ronbiłem wniosek to co wtedy ?? Co 2 tyg kontrola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Jak to jest z własnym kontem bankowym młodego rolinka? Jest ono konieczne tylko do otrzymania premii, do niczego więcej niekonieczne , czy może to na to konto przychodzić będą w przyszłości dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na jakieś konto muszą Ci dopłaty przychodzić. Po co Ci dwa rachunki bankowe?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Freetaxi ostatnio wyrobiłem nowy dowód i pytanie czy muszę zgłosić to do OR?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak Ci się coś pozmieniało, np. adres to zmianę trzeba zrobić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam! Jak wygląda kontrola odnoście młodego rolnika? Bo słyszałem, że może być przed wypłata premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przepatrz sobie kilkanaście stron wstecz. Temat był wałkowany sporo razy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafkuci    0

Witam wszystkich. Jestem tu nowy:) obserwuję bacznie cały ten temat od dłuższwgo czasu i mam pytanko. Tydzień temu dostałem przelew za młodego a jestem z łódzkiego:) a moje pytanie jest następujące. Jak wiadomo 100tys na traktor nie starczy, więc trzeba się poratować kredytem. Bank będzie chciał traktor jako zabezpieczenie spłaty kredytu. Pytanie jest takie, czy nie będzie to kolidowało z rozliczeniem się z młodego rolnika? A i jeszcze jedno. Przechodzę na vat i kiedy mogę rozliczac się z faktury za zakup traktora z urzędem? Gość w salonie twierdził że miesiąc wczesniej powinienem przejsc na vat i wtedy on wystawi fakture. A czy można sie rozliczac z faktur wstecz np za zakup nawozów? Pozdrawiam Mlodych rolników

Ponawiam moje pytanie. Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o odpowiedź. Może kolega Freetaxi pomoże?☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Hej czy u Was tez robia takie problemy? U mnie np. sie doczepili do u. dzierzawy ziemi podpisana 21 marca u notara bylem 23 i juz mi mówia ze nie zawarta na 10 lat o 2 dni sie czepiaja co za ...

Przechodziłem ten temat. Aneks owalem wszystkie umowy i wpisałem na 11 lat aby już nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj