Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Endriu42    10
Według mnie dziwna interpretacja, ale nic mnie nie zdziwi co do wytycznych z młodego rolnika. Wolałbym mieć to na piśmie z arimr jeżeli już miałbym taki zakup robić. Bo zawsze może się coś odmienić agencji:-) A dlaczego wg mnie dziwna, ponieważ zgodnie z rozporządzeniem z mr, koszty kwalifikowalne w młodym, są takie jak w modernizacji plus ziemia i zwierzęta. A w modernizacji sprzęt nie może być starszy niż 5 letni w dniu zakupu.

pp1208    424
pablo21

myślisz ze dołozą tyle kasy  ze dojdzie do 15xxx miejsca ?? dobrze by było, ale ja tam nadzieji sobie nie robie nawet :)

Wiadomość z agroFakt.pl

pablo21    26

Ja myślę pozytywnie i uważam że szansa jest ze dołoża do końca roku i sporo ludzi się wykruszy przed nami z listy. Ale jak się nie uda to trudno będę składal w nowym naborze ale czasu do zamknięcia naboru 2014 jest jeszcze dużo i zdarzyć też dużo się może mi bardziej by pasowało załapać się z poprzedniego naboru właśnie ale jak będzie trzeba to i na nowego powinienem spełnić wymagania jak coś przepisy krajowe nie pokręcą.

Witam mam pytanie , wiem że sprawa współwłasności posiadania działki w MR była już omawiana, podpowiedzcie czy da się jeszcze rozwiązać taki problem:

- wraz z gospodarstwem przejąłem działki leśne w których mam  współudział - wiem że do działek leśnych pisze się oświadczenie że nie mają wpływu na prowadzenie działalności rolniczej - i powinno przejść -- szkopuł w tym że w tym lesie wpisane jest część pastwiska trwałego :/ moja wina że nie zareagowałem przy podpisaniu aktu wiem.

- czy podarowanie tego lasu teraz  dla brata pomoże? - akt notarialny z tym współudziałem już złożony :/  jeszcze nie dostałem odmowy z ARiMR

-  czy są jeszcze jakieś inne opcje  ?

lechu49    0

1.Czy ARiMR prowadzi ewidencję maszyn, które byly dofinansowane? Dowiadywałem się w różnych oddziałach (Łódź, Warszawa) i według pracowników ARMiR nie ma takiej bazy?? Chcaiłbym uniknać wpadki, ponieważ myślę o zakupie maszyny do 5 lat. Powiedzmy, że nie ufam poprzedniemu właścicielowi. Myślę o napisaniu pisma do ARMiR, w którym podałbym nr VIN pojazdu.  

2. Cz można ująć/dopisać do wnisoku działkę, którą zakupili rodzice miesiąc temu (działka 1,5 ha). Nie otrzymałem jeszcze decyzji o przyznaniu MR, ale jestem blisko szczęśliwców :lol:

1.Czy ARiMR prowadzi ewidencję maszyn, które byly dofinansowane? Dowiadywałem się w różnych oddziałach (Łódź, Warszawa) i według pracowników ARMiR nie ma takiej bazy?? Chcaiłbym uniknać wpadki, ponieważ myślę o zakupie maszyny do 5 lat. Powiedzmy, że nie ufam poprzedniemu właścicielowi. Myślę o napisaniu pisma do ARMiR, w którym podałbym nr VIN pojazdu.  

2. Cz można ująć/dopisać do wnisoku działkę, którą zakupili rodzice miesiąc temu (działka 1,5 ha). Nie otrzymałem jeszcze decyzji o przyznaniu MR, ale jestem blisko szczęśliwców :lol:

Mają taką ewidencję, ale wątpię że udostępnią Ci takie informacje.

sebaal123    2

Ja myślę pozytywnie i uważam że szansa jest ze dołoża do końca roku i sporo ludzi się wykruszy przed nami z listy. Ale jak się nie uda to trudno będę składal w nowym naborze ale czasu do zamknięcia naboru 2014 jest jeszcze dużo i zdarzyć też dużo się może mi bardziej by pasowało załapać się z poprzedniego naboru właśnie ale jak będzie trzeba to i na nowego powinienem spełnić wymagania jak coś przepisy krajowe nie pokręcą.

Ja też mam taką nadzieję. Zostaje mi około 400-tu miejsc do żółtej listy. Może już w marcu będzie wiadomo ile ludzi odpadło z pierwotnej listy...

karol19920    12

Witam wszystkich. Jednym z wymogów w MR jest przechowywanie dokumentów związaych z pomocą przez 5 lat. Konkretnie o jakie dokumenty tutaj chodzi?

nobeq    1

01.12.2014 wniosek, 22.01.2015 poprawka, kasy brak O.o

miało być 60 dni, pozdro arimr

Mlooody    0

60 dni od złożenia kompletnego, poprawnego wniosku. Więc 60 dni od poprawki się liczy

freetaxi    169

Tak. Jeszcze zapomniałem o oświadczeniu, że inwestycje zrealizowane zgodnie z biznesplanem, nie zostały dokonane na podstawie umowy pomiędzy beneficjentem a członkami najbliższej rodziny.

Legend    0

Witam, ja jak to oddawałem to nie skreślałem podpunktów .Wydaje mi sie że skreśla tylko tam gdzie gwiazdka(podpisany /podpisana).

freetaxi    169

"Niepotrzebne skreślić" :) Patrzyłem na inny dokument.

Edytowano przez freetaxi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się