Polecane posty

freetaxi    947

Możesz mieć ciężko. Założeń biznesplanu odnośnie inwestycji nie zmienisz bo skoro pieniążki dostałaś w 2011 to już Ci skończył okres 3 lat na wydatkowanie. Jeśli nie rozliczysz 70 % premii to niestety będziesz musiała oddać 75 000 PLN. Spróbuj jeszcze może tu http://www.pfhb.pl . Nic innego mi do głowy nie przychodzi. Szkoda, że ktoś Ci tego dobrze nie omówił na etapie przygotowywania wniosku i szkoda, że wszystko zostawiłaś na ostatnią porę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

strukture zasiewu oblicza sie wg roku bazowego i docelowego czy rowniesz w latach pomiedzy nimi ?


strukture zasiewu oblicza sie wg roku bazowego i docelowego czy rowniesz w latach pomiedzy nimi ?

 

nie wiedziałem ze zwierzęta oblicza sie wg DJM, myślałem ze jesli w roku bazowym miałem 30 to mogę je zwiekszyc lub zmniejszyc do 30 procent, a wychodzi na to ze jesli 40 prosiąt * 0,02 DJM daje 0,8 DJM  to mogę to zamienic na opasa 1-2 roku  ktory ma rowniez o,8 DJM, tak to moze wyglądac? i Agencja sie nie doczepi ze mam o jednego opasa wiecej a wcale nie ma prosiat?
Pytanie do Cb freetaxi :) bo Ty jestes w tym zaawansowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

malakurka a kupując te krowy ktoś wystawił Ci fakturę? Może ta osoba ma bydło pod kontrolą użytkowości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

Czy we wniosku o płatność wpisuje znak sprawy ten co mam na decyzji?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

malakurka skontaktuj się z federacja tylko oni mogą ci pomoc to odkręcić obiecaj im że wejdziesz pod ocenę to może ci pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Jak znalazłeś wniosek na stronie Agencji to i instrukcja wypełniania też tam jest.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Chyba ostro wzięli się za sprawdzanie wniosków, pół dnia dzwoniłem do Białostockiego BWI na kilka nr, aż w końcu odebrali, 20 stycznia wniosek poszedł do realizacji :D @freetaxi możesz przepowiedzieć kiedy +- będzie przelew?? ;) 

 

Bez żadnych poprawek, kontroli jak na razie też nie było, wniosek złożony 2 stycznia. Więc służebność dożywocia na UR (połowa przekazanej powierzchni) nie stanowi problemu. Mało tego byłem w banku w sprawie kredytu i dowiedziałem się, że księgi obciążone wpisem służebności nie stanowią dla nich problemu przy kredycie hipotecznym, bo gdyby tego nie honorowali to 80% kredytów by nie udzielili ;)

 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Mi zawsze ta służebność ( i to jeszcze na ponad 10 ha) nie będzie pasować. U ciebie przeszło na taki areał a inni mieli problem z 0,10 ha. A przelewu możesz spodziewać się około 11 lutego. A w razie problemów w innych wnioskach będę krzyczał, że w podlaskim OR po kilkanaście ha przechodzi i jest dobrze :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

dzisiaj doszedł przelew ;D A ciągnik będzie za około 5 tygodni znowu czekanie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malakurka    0

Dziekuję za pomoc. Mam fakture na te krowy. Ten Pan od którego zostały kupione w tym momencie ma stado hodowlane ale wtedy kiedy ja od niego kupowałam jeszcze nie miał. A czy jeśli teraz ma pod względem tej użyteczności to móglby jakos jeszcze pomóc? Jeszcze zobaczę co da się zrobić z federacją. Kurcze jeszcze żeby to był tylko jakiś częściowy zwrot a tu całe 75 tysiaków i nie wiem czy jeszcze jakieś odsetki. Faktury i wszystkie dokumenty dostarczone były pod koniec 2013 a oni dopiero teraz się doczepiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

w sumie co z tymi przesunięciami? Nic nie będzie? Możemy liczyć tylko na przesunięcie listy względem tych nie złożonych wniosków? bo ktoś gadał o 900 wnioskach i kolejnych 1300? a teraz znów cisza tyle o tych strajkach gadają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W MRiRW czekają na decyzję KE. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

strukture zasiewu oblicza sie wg roku bazowego i docelowego czy rowniesz w latach pomiedzy nimi ?

 

nie wiedziałem ze zwierzęta oblicza sie wg DJM, myślałem ze jesli w roku bazowym miałem 30 to mogę je zwiekszyc lub zmniejszyc do 30 procent, a wychodzi na to ze jesli 40 prosiąt * 0,02 DJM daje 0,8 DJM  to mogę to zamienic na opasa 1-2 roku  ktory ma rowniez o,8 DJM, tak to moze wyglądac? i Agencja sie nie doczepi ze mam o jednego opasa wiecej a wcale nie ma prosiat?

Pytanie do Cb freetaxi :) bo Ty jestes w tym zaawansowany :)

 

dodam tylko ze 40 prosiat to ponad 1,5 ESU a jeden opas o ktory mowa wyzej to ok 0,3 ESU

czy dobrze to rozumuje , podpowie ktos??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

malakurka 

Zrób wszystko co możesz aby to załatwić a jak już dostaniesz w razie decyzję o zwrocie to się odwołuj powołując na zasady współżycia społecznego. Czytałem wiele orzeczeń sądu w przypadku zwrotu premii i wiele osób się wybroniło a mieli beznadziejne sytuacje. W Twoim przypadku może nie będzie tak źle bo w końcu prowadzisz gospodarstwo, kupiłaś krowy a to że nie mają kart hodowlanych to jednak problem dla arimr ale się wybronisz z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

KE miała czas do 24 stycznia na decyzje ;/

 

koledze pewnie chodziło te następne 1300 wniosków, nie o te 900, co do tych 900 wniosków to myślę, że w ministerstwie troszkę przespali i teraz ogarniają to przesunięcie, lub spora część pracowników pracuje nad nowym PROW i wszystko się opóźnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patio789    0

Witam

     Będę się starał o MR w przyszłym naborze jednakże ojciec jest jeszcze zbyt młody i nie chce się pozbywać wszystkiego i  stąd rodzi się moje pytanie czy nie będzie to problemem jeżeli przepisze na mnie samą ziemie bez budynków i zwierząt?  Planuje produkcje częściowo  truskawek  a na reszcie zborze, czy będę potrzebował jakichś umów użyczenia czegoś czy coś w tym stylu ?

                                 

 

                                                                               

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

Może z pomocą federacji i tego co Ci sprzedał skoro teraz ma stado hodowlane to te krowy co kupiłaś może mają pokrewieństwo z jego hodowlanymi. Robią jakieś badania genetyczne krów itp. Próbuj to załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

W MRiRW czekają na decyzję KE. 

 

Co w sytuacji gdy np wszystko w biznezplanie się zgadza ze stanem faktycznym ale okazało się po głębszej analizie że numery arkusza mapy są inne. Jade z poprawkami w uprawach bo mi się zmieniły zasiewy - uwzględnić i te dobre numery arkuszy map czy olać temat i zostawić po staremu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie na etapie weryfikacji wniosku o przyznanie pomocy nikt tego nie wychwycił. Możesz zmienić o ile te, które masz teraz są prawidłowe. Możesz dołączyć też wypisy z rejestru dla pewności. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Już mam kasę i wypisy zawoziłem razem z aktami i wnioskiem o kasę - żeby mieli wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj