Polecane posty

tomash    7

Jeśli chodzi o renty to lista na stronie ARiMR zostanie opublikowana w późniejszym terminie :D

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/lista-osob-ktore-spelniaja-warunki-do-uzyskania-renty-strukturalnej-w-naborze-w-2010-r-zostani.html

ale następnego terminu nie podali tak więc moi drodzy możemy sobie czekać nawet pól roku :P

a ci młodzi rolnicy którzy chcieli sie załapać na MR, RS i na MGR zostali wydy#ani ;)


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz @tomash ja już decyzje MR i przepis gosp mam już dawno zrobione kasa już w drodze i tez chciałem na MGR składać ale niestety w moim województwie nie będzie naboru dla nie mleczarzy . tak więc nie narzekaj MR dostaniesz a ojciec tez RS twój dostanie bo podobno wszyscy maja dostać z MGR już taki dobry nasz Minister nie jest nie zwiększa nam puli tylko dla mleczka jest kasa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

@krzysiek55555666

ja jestem z wlkp i tez u nas nie będzie naboru na MGR więc nie jestem dużo stratny a po 2 to kwoty mlecznej tez nie mam.


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

słyszeliście o tym ,że powód przesunięcia listy w sprawie RS to szukanie pieniędzy aby wszystkim dać co złożyli papiery , tak jak było w przypadku MR , czy to tylko plotki wyssane z palca... ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

tak napisali na stronie Arimr........ zeby jak najwiecej dostalo......... mial byc podzial na wojewodztwa a teraz jest na caly kraj....a 2 mialy byc dzisiaj wysylane juz postanowienia w sprawie rent i zostało wszystko wstrzymane na czas nieokreślony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

To powinni zatrzymac tez MGR, bo co to za sprawiedliwosc jak mlodzi nie zalapia sie na MGR :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seboss    0

prosze o pomoc

mmoja MAMA skonczyla 50 lat od czterech lat prowadzi gospodarstwo samodzielnie po smierci meza ma teraz szanse ubiegac sie o rente po mezu ( okres do 5 lat po smierci meza i ukonczone 50lat oraz wymagane ilosci skladek krusu ktore spelnia ) musi przepisac badz wydzierzawic do 28.06.2011 gospodarstwo , docelowo mam gospodarstwo przejac ja tylko jest spory problemm bo ja w tym roku skladalem wniosek o dotacje na MLODEGO ROLNIKA jednak sie raczej nie zalapie zlozylem korekty 7.11. i nic sie arimr nie odzywa i mam pytanie teraz - czy jesli wydzierzawilaby prawnie na 10 lat ziemie komus np swojeme bratu okolo maja 2011 to czy moze za pol roku zerwac umowe i przepisac gospodarstwo na mnie????? czy wowczas bedzie miala jakies konsekwencje odnosnie renty z krus? np odebranie badz zatrzymanie ?? moze mozna sformulowac tak umowe zeby mogla ja zerwac pa paru misiacach ? i przepisac od razu na mnie i krus to zaakceptuje??? prosze o fachowa pomoc czy ja bede mogl skladac wniosek pozniej ??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jakto sie nie zalapiesz na MR??? Jesli zlozyles wniosek, poprawiłes to powinnie Ci przysłac decyzje. Moze masz przesunieta decyzje do 31.12.2010r. Jeden uzytkowinik juz tak miał


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seboss    0

raczej sie nie zalapie tal mi oznajmiono w armir niby mam czekac ale szanse male a pytalem sie jak to w pszyszlym roku mialo by wygladac odnosnie mojej sprawy to za bardzo nikt nie potrafil tego stwieerrdzic i lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A z jakiego województwa jestes??

Bo u nas w ślaskim nie wiem czy juz przekroczono 100% złozonych wniosków.

Kiedyś(jakieś 40 stron wstecz tego tematu) czytałem ze mlodzi rolnicy mieli miec osobny nabor na MR powinnie tak odrazu zarzadzic i byly spokoj, a tak gonienie, za wszystkim i pewnie nie wszystko uda sie załatwić ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

na dobrą sprawę to wole ,żeby ojciec dostał nawet ta rentę w styczniu , niż wcale a ja na modernizacje to mogę poczekać rok czy dwa ;) a z tym wyłączaniem jakiejś grupy rolników w modernizacji to w ogóle jakieś nieporozumienie , że niby mleczarze to co ....... i teraz każdy następny będzie chciał wyłączność teraz my młodzi , pożniej producenci ziemniaków , buraków , owoców itd albo wszyscy równi albo wcale niema programu i niema niepotrzebnych kłótni ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

prosze o pomoc

mmoja MAMA skonczyla 50 lat od czterech lat prowadzi gospodarstwo samodzielnie po smierci meza ma teraz szanse ubiegac sie o rente po mezu ( okres do 5 lat po smierci meza i ukonczone 50lat oraz wymagane ilosci skladek krusu ktore spelnia ) musi przepisac badz wydzierzawic do 28.06.2011 gospodarstwo , docelowo mam gospodarstwo przejac ja tylko jest spory problemm bo ja w tym roku skladalem wniosek o dotacje na MLODEGO ROLNIKA jednak sie raczej nie zalapie zlozylem korekty 7.11. i nic sie arimr nie odzywa i mam pytanie teraz - czy jesli wydzierzawilaby prawnie na 10 lat ziemie komus np swojeme bratu okolo maja 2011 to czy moze za pol roku zerwac umowe i przepisac gospodarstwo na mnie????? czy wowczas bedzie miala jakies konsekwencje odnosnie renty z krus? np odebranie badz zatrzymanie ?? moze mozna sformulowac tak umowe zeby mogla ja zerwac pa paru misiacach ? i przepisac od razu na mnie i krus to zaakceptuje??? prosze o fachowa pomoc czy ja bede mogl skladac wniosek pozniej ??????????

Znajomi w KRUSie dowiedzieli się że w sytuacji praktycznie identycznej jak twoje jedyną ważna rzeczą jest to, aby gospodarstwo nie było znowu w posiadaniu osoby która pobiera rentę .

czyli z chwilą ukończenia dzierżawy przez twojego brata ty musisz stać się dzierżawcą bądź właścicielem.

Jednak oprócz tego mogą być potrzebne różne wnioski i zaświadczenia - jednak na ten temat nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

przed następnymi wyborami na pewno coś uzbiera na nabór mgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seboss    0

a wlasnie nie wiem czy ten wniosek przejdzie pozniej do armiru za rok czy orograaaan MR toleruje takie przekazania gosp i czy krus jak narazie szukalem porady u nas w armir i lipa jestem woj wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

mam pytanie do tych którzy już mają przepis za sobą ile czekaliście na poszczególne rzeczy czyli

-KRUS

-zaświadczenie z gminy

-REGON

-w przypadku przejścia na VAT

-notariusz

-wypisy z geodezji

-nadanie numeru gospodarstwa przez ARiMR

-i inne o których zapomniałem prosze dodać i pisać bardzo sie to przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszMewa    0

a wlasnie nie wiem czy ten wniosek przejdzie pozniej do armiru za rok czy orograaaan MR toleruje takie przekazania gosp i czy krus jak narazie szukalem porady u nas w armir i lipa jestem woj wlkp

 

a jaki jest twój nr. sprawy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Minister Sawicki obiecywał przed wyborami że zrobią nabór dodatkowy dla MR a teraz ma nas gdzieś

Były wybory obiecał będą następne znowu obieca...

Ja już też raczej nie liczę na MGR bo nie mam żadnej decyzji chociaż MR ma być w tym tygodniu, jak nie przyjdzie to będę miał brodę jak mikołaj ;)


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lukaszz110

żeby być ubezpieczonym w KRUSie trzeba czekać miesiąc tak mówili w krusie

zaświadczenie z gminy dostałem od ręki wypisy z geodezji chyba też

notariusz też szybko zrobi jak sie ma wszystkie dokumenty potrzebne do przepisu

a o nadaniu numeru gospodarstwa to nie wiem bo jeszcze nie doszedłem do tego etapu jak by ktoś wiedział niech napisze ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Czy do wniosku o płatność jest konieczne "oświadczenie o podjęciu działalności rolniczej"? Bo w załącznikach jest taki punkt. Jeśli tak to gdzie mogę znaleźć jego wzór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seboss    0

a jaki jest twój nr. sprawy???

moj nr to 1673 ale popraki mialem male i zlozylem w ciagu dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj