Skocz do zawartości

Polecane posty

Roxer    16

Na jakim etapie jest obecny MR? Większość osób dostała już pieniążki? Czy potrwa to jeszcze "chwilę"?

freetaxi    169

Koniec lutego, początek marca będziemy wiedzieć ile osób nie złożyło wniosku o płatność. 

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasz121515    10

Mam pytanko. Zalapalem sie teraz na MR i czy moge otworzyć działalność np transport? ?

Z tego co sie dowiedzialem mozesz otworzyc dzialalnosc, tylko bedziesz placil podwojny KRUS i nie mozesz przekroczyc 100 tys. rocznego dochodu, bo jak przekroczysz to wtedy wywala cie do ZUS, a wtedy wiadomo co sie dzieje :D  Tylko jest jeszcze jeden problem o ktorym bede wkrotce wiedzial, a mianowicie zeby otworzyc dzialalnosc i zostac na KRUS- sie nie mozna byc ubezpieczonym krocej niz 3 lata w KRUS <_<

kusza    4

Nie żebym się czepiał czy krytykował, ale nie sądzisz, że to trochę za mało żeby pchać się po unijną kasę?? Podpisujesz zobowiązania kilkuletnie i może być problem, ja przy 50 szt bydła i niespełna 30 ha waham się czy startować do mgr bo rynek niepewny, ale powodzenia życzę ;)

Też mam ok 30h, bydło i świńki a waham się co do mgr czy startować, w chwili obecnej pracuje za granicą a biorąc mr  jestem uziemiony.  

kusza    4

Pracując za granicą mając umowę np. na czas określony lub na czas nie określony (a zazwyczaj takie występują mając na myśli pracę sezonową) nie mogę podlegać ubezpieczeniu w kursie.

marluk    29

Z tego co sie dowiedzialem mozesz otworzyc dzialalnosc, tylko bedziesz placil podwojny KRUS i nie mozesz przekroczyc 100 tys. rocznego dochodu, bo jak przekroczysz to wtedy wywala cie do ZUS, a wtedy wiadomo co sie dzieje :D  Tylko jest jeszcze jeden problem o ktorym bede wkrotce wiedzial, a mianowicie zeby otworzyc dzialalnosc i zostac na KRUS- sie nie mozna byc ubezpieczonym krocej niz 3 lata w KRUS <_<

dlaczego 100 tys rocznego dochodu? skad ty to wytrzasnales?

lesbycool    12

a jak dałem samo świadectwo ukończenia 3 letniego technikum uzupełniającego bez egzaminu zawodowego i w decyzji o przyznaniu pomocy nic nie pisze ze muszę uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat to co dałem to chyba im wystarcza bo tak by coś napisali w decyzji z muszę im jeszcze egzamin zawodowy podesłać w ciągu trzech lat

lesbycool    12

a jeżeli będę budował przydomową oczyszczalnie ścieków do domu a w biznes planie nic nie pisałem o tym to będzie jakiś problem ale to będę budował z środków własnych a nie chciałem podawać nic bo nie wiem czy dostane pozwolenie na budowę tej oczyszczalni ?

seba07101    0

ja mam dwa pytańia jedno to co pisałem tylko nie dostałem konkretnej odpowiedzie odnośnie ile ha czeba mieć minimalnie zeby dostać dofinansowanie na młodego rolnika ??? a drugie to ile miesięcy muśi mieć byk zeby dostać tez dofinasowanie???

Bolsick    5

chce zmienic załozenia biznesplanu mam wpisane ze kupie belarke, talerzowke, wykonam stanowiska i zmienie pokrycie dachowe na budynku wielofunkcyjnym i chce zmienic na belarka tura z osprzetem (chwytak łyżka krokodyl) i owijarka ?? przejdzie taka zmiana bez problemu??

freetaxi    169

Napisz podanie, zrób zmianę, wyślij do Agencji i będziesz wiedział czy Ci zaakceptują czy nie. 

Edytowano przez freetaxi

tyczek    0

Ja mam taką sytuacje , ojciec złożył podanie do agencji o wyłączenie działek z działania modernizacja gospodarstw rolnych było to w lipcu do tej pory brak odpowiedzi . Czasu coraz mniej i dzwoniąc do agencji nie można nic się dowiedzieć . Co można zrobić w tej sytuacji ?

tyczek    0

Własnie nic konkretnego nie można się dowiedzieć . Dziś nawet nie można się dodzwonić bo cały czas zajęte albo nikt nie odbiera . I nie wiem czy czekać cierpliwie ?

freetaxi    169

Ja to bym na Twoim osobiście pojechał. Na pewno żadnej informacji listownej z Agencji ojciec nie dostał? Może gdzieś się list zapodział? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się