Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel5314    1

witam, pisze z prostym zapytaniem - u kogo skladac wniosek o platnosc, u osoby prowadzacej wniosek czy w BWI ? bo znajomy skladal u tego co zajmował sie jego sprawą w ARiMR i nie otrzymał żadnego potwierdzenia odebrania dokumentów, troche to dziwne mysle ze tak jak pierwszy wniosek ( o przyznanie pomocy) nalezy zlozycc w biurze wsparcia gdzie po przyjeciu kpl dokumentow wydaja odpowiednie zaswiadczenie.

a i jeszcze jedno pytanie jesli zadeklarowałem w PRG ze bede w posiadaniu bydła( jałowki i byki )w wieku od 12 do 24 miesiecy w roku bazowym 2014 i w kolejnych latach ( ilosc co roku wzgledem bazowego powieksza się - przemieszczenie sztuk ze stada ojca), a wniosek o platnosc złozę np. 10 stycznia przy czym kilka sztuk do tego czasu przekroczy wiek 2 lat o kilka dni to czy nie będzie problemów?? ni e chcialbym juz robic zmian w PRG wiec prosilbym o jakies rady.

pozdrawiam:)

Edytowano przez pawel5314

freetaxi    169

Rolnik1992-1992 tak Twój tata może sprzedać trzodę kiedy tylko ma to ochotę. Tak Cebula. Będziesz mogła ubiegać się o MR w nowym PROW. Roro jakieś straszne nieprawidłowości miałeś we wniosku czy coś, że Ci przysłali taką informację? 

Wiadomość z agroFakt.pl

BobsMF    23

Nie koniecznie. Jeśli ja otrzymuje darowiznę od rodziców i kupuję za tę pieniądze ruchomość/nieruchomość której jestem jedynym właścicielem co wynika z aktu notarialnego ew z faktury nie ma mowy o podatku. Podatek mógł by zostać naliczony w sytuacji gdy oboje z małżonków stają się właścicielami danej ruchomości/nieruchomości.

Chodzi o przelew pieniędzy 

RoRo    3

Rolnik1992-1992 tak Twój tata może sprzedać trzodę kiedy tylko ma to ochotę. Tak Cebula. Będziesz mogła ubiegać się o MR w nowym PROW. Roro jakieś straszne nieprawidłowości miałeś we wniosku czy coś, że Ci przysłali taką informację? 

MIalem w jednej dzialce las 0.05ha i nie odliczylem tego i w jednej zly obreb mialem wpisany, musialem aneks do dzierzawy robic... ale poprawilem to oddalem prowadzacej i powiedziala ze teraz bedzie juz ok... a tu takie pismo teraz

Magda_86    21

Koledzy, koleżanki a czy jeżeli dostało się MR to musimy wieszać na budynku tę tablicę infomacyjną?

crvx40    7

Mam pytanie nie dostalem premi na MR z tego naboru to czy wniosek ktory zlozylem bedzie aktualny w tym nowym naborze czy bede musial skladac nowy wniosek?

freetaxi    169

Nowy wniosek będzie bo są i nowe zasady. Zresztą nigdy tak nie było, żeby składało się jeden wniosek na kilka naborów :)

Edytowano przez freetaxi

xkrwpx3    0

na ile punktow moge liczyc przy nastepnym naborze, wyksztalcenie srednie Liceum Ogolnoksztalcace, kurs kwalfikacyjny R3, ubezpieczony jako domownik, mama w krusie, kilka lat. Czy dobrze licze, 4 pkt mi sie nalezy?

Dzierżawię zmienię wraz z budynkami od ojca. Mam w biznesplanie, że od 2018 r muszę zacząć trzymać zwierzęta. Czy ojciec może do tego czasu trzymać tam swoje zwierzęta czy lepiej żeby je przemieścił na mnie?

adrian3005    45

na ile punktow moge liczyc przy nastepnym naborze, wyksztalcenie srednie Liceum Ogolnoksztalcace, kurs kwalfikacyjny R3, ubezpieczony jako domownik, mama w krusie, kilka lat. Czy dobrze licze, 4 pkt mi sie nalezy?

ta, 4 pkt, gdyż posiadasz wykształcenie średnie.

witam otrzymałem gospodarstwo rolne z zabudowaniami wszystkimi ziemia i budynki od taty formą darowizny i okazało się że jest 600m2 nieużytków czy muszę powiadomić urząd skarbowy i opłacić podatek od tych nieużytków ? bo od reszty jestem zwolniony

wszystko było przepisywane u notariusza

Edytowano przez rolnik1992-1992

freetaxi    169

Xkrwpx3 nie wiadomo jak będą liczone punkty. Wszystkiego dowiemy się jak będzie rozporządzenie. Kamil ojciec może trzymać zwierzaki na siebie. Rolnik 1992-1992 pierwsze słyszę, że płaci się jakiś podatek od nieużytków.

Xawier    32

witam otrzymałem gospodarstwo rolne z zabudowaniami wszystkimi ziemia i budynki od taty formą darowizny i okazało się że jest 600m2 nieużytków czy muszę powiadomić urząd skarbowy i opłacić podatek od tych nieużytków ? bo od reszty jestem zwolniony

Jeśli notariusz nic Ci nie mówił  to nie musisz, bądź co bądź to on chyba ma obowiązek pobrania należności za podatek i wpłatę do US

Krassus    95

MIalem w jednej dzialce las 0.05ha i nie odliczylem tego i w jednej zly obreb mialem wpisany, musialem aneks do dzierzawy robic... ale poprawilem to oddalem prowadzacej i powiedziala ze teraz bedzie juz ok... a tu takie pismo teraz

Pewnie święta, nowy rok a terminy gonią więc urzędnicy skorzystali z możliwości przedłużenia postępowania aby uniknąć zarzutów niewywiązania się z ustawowych terminów.

Ropsonok    8

Podatek od nieużytków oblicza notariusz i pobiera to przy opłacie za opisy i potem przesyła akt notarialny z opłatą do Urzędu Skarbowego. Jeżeli US stwierdzi że notariusz pobrał zbyt mały podatek od nieużytków wtedy przyśle list do rolnika. Jeśli nie otrzymałeś nic to wszystko jest ok. Tak mi tłumaczyła notariuszka

Wemberr    7

Witam,

Orientuje się ktoś czy na 20 hektarów jest szansa na przydzielenie rozsiewacza o pojemności 3000 litrów?

Edytowano przez Wemberr

Wemberr    7

Wniosek złożony w tegorocznym naborze. Chodzi mi tylko o to jakie są szanse, że uznają mi taki rozsiewacz?

Edytowano przez Wemberr

freetaxi    169

Przechodziły takie rzeczy w kilkunastu przypadkach. A masz już wpisany w biznesplanie czy będziesz dopiero robił zmianę na ten rozsiewacz?

freetaxi    169

Najpierw zrób zmianę a potem jak Ci ją zaakceptują to dopiero kupuj żeby problemu potem nie było.

rafalkom555    13

ta, 4 pkt, gdyż posiadasz wykształcenie średnie.

Według obecnego naboru 3pkt,  a 4pkt za średnie inne niż rolnicze czyli to liceum i 3lata krusu, także jak długo jest się ubezpieczonym jako domownik jest ważne, a nie sam fakt posiadania średniego wykształcenia, chyba że by to było srednie rolnicze ale akurat nie w tym przypadku, bo średnie rolnicze to r16. Chyba że średnie i r3 jest uznawane jako średnie rolnicze, w co wątpię skoro r3 jest na poziomie zawodowym.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się