Skocz do zawartości

Polecane posty

Brounter    18

Jak najbardziej wystarczy sama faktura żadnego potwierdzenia przelewu nie musisz pokazywać. Tylko pilnuj żeby w agencji wydali potwierdzenie odebrania dokumentów aby był dowód dostarczenia w terminie

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    169

Osoba, która go prowadzi, sprawdza wniosek i załączniki pod kątem ewentualnych błędów i jeśli jest wszystko w porządku zatwierdza wniosek. Tak to mniej więcej wygląda.

Mlooody    0

Czy można łączyć wsparcie unijne np z Modernizacji Gospodarstw Rolnych z kredytem rolniczym na zakup maszyn, który jest współfinansowany przez ARIMR? Pytam tutaj, bo wielu młodych rolników może być zainteresowanych odpowiedzią na to pytanie ;)

Cytuję swój post aby nie powtarzać ponownie pytania, a kwestia robi się ciekawa.

Byłem dziś na rozmowie w banku BGŻ, i okazuje się że jednak nie są pewni czy można łączyć kredyt preferencyjny z dopłatą ARiMR oraz np Modernizację Gospodarstw Rolnych. Natomiast z centrali ARiMR dostałem dziś informację dość wymijającą, a mianowicie że "można łączyć pomoc krajową z Unijną", co nie do końca jest odpowiedzią na moje pytanie, gdyż wydaje mi się że w każdym programie pomocowym jest jakiś wkład z budżetu krajowego. 

Freetaxi - mógłbym Cie prosić o wypowiedź w tej kwestii? zapewne przerabiałeś już próby łączenia tych 2 rodzajów wsparcia :)

freetaxi    169

Nie przerabiałem takiego rozwiązania ale jutro wieczorkiem się wczytam w temat i być może będę w stanie rozwiać wątpliwości. 

luka11    0

wiecie może czy kontrola opóźnia wypłate ma to jakis wpływ czy nie ? czekam na nia jutro

matingus    107

@luka jakie województwo.nie jesteś czasem z łódzkiego.

@freetaxi powiedz co oni się tak przyczepili łódzkiego.pięciu moich znajomych czeka na kontrolę.

graffity1    0

Czy znacie jakiś nr telefonu do kogoś żeby sprawdzić co się dzieje z przelewem w tym dziale finansów kobieta juz z 2 tyg temu powiedziała ze oddała mój wniosek do przelewu i cisza poki co a na te nr z sekretariatu nikt nie odbiera woj. mazowieckie???

Ja też próbowałem się dodzwonić  do warszawy jak odesłali mój wniosek o płatność z oddziału regionalnego ale bez skutku więc dałem sobie spokój więc ty też tak zrób :) kasę otrzymałem po 3 tyg od pojawienia się go w warszawie :)

rudinho11    23

Witam, przejrzałem z pół tego tematu i nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Mianowicie, napisałem w biznesplanie - opryskiwacz 1500l -34,5tys zł. Zamówiłem natomiast 2000l za tą samą kwotę.

1.Czy muszę robić w biznesplanie poprawki ?

2.A jakby kwota różniła się +-500 zł czy też trzeba to zmieniać ?

3.Najpierw kupować czy wcześniej robić poprawki pod już określony sprzęt ?

Pozdrawiam.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez romuald90

Cormay    0

Czy wiadomo już jak będą punktowane hektary w następnym naborze? czy w końcu dla wszystkich będzie przysługiwało tyle samo punktów, lub chodziarz skala dysproporcji będzie mniej absurdalna?

Pytam bo jeżeli nic się nie zmieni, nie mam po co składać wniosku.. (24ha, wyższe rolnicze, bezrobocie 22%, województwo zachodniopomorskie)

W obecnym naborze, przez pozbawione pragmatyzmu przydzielanie punktów za hektary, premie dostało u nas 90 osób, na 8000 w całym kraju.

malopolanin64    392

to dodzierżaw do 60 hektarów,  dysproporcja jest uzasadniona bo rozdrobnienie gospodarstw na poszczególnych wojwództwach jest różne więc przy ujednoliceniu wszystko idzie na zachodnipomorskie. Niektórzy zajmuja się warzywami albo jakimiś owocami, praca typowo ręczna i więcej jak 10 hektarów za zadne skarby nie zrobią bo i na to trzeba pracowników a drugi 60 hektarów zboża sam obrobi i to lekką ręką. Takze jest to po coś.

Cormay    0

Niektórzy zajmują się warzywami, albo owocami, ale w całym kraju w takich samych warunkach. Dlaczego ktoś w mazowieckim może mieć 15 ha warzyw i dostać premie a ta sama osoba z 15 ha takich samych warzyw w innym województwie nie ma żadnych szans?

Przecież takie rozwiązanie jest niekorzystne dla Polski i Polskiego rolnictwa. Premie w obecnym naborze Dostali ci gospodarujący w odpowiednim województwie, a spora część jest dyskryminowana przy takich samych warunkach gospodarowania.

Przy ujednoliceniu w województwach z niższą średnią gospodarstwa by się łączyły i powiększały średnią krajową, a teraz kara się średnie gospodarstwa po 20ha w województwach o wysokiej średniej i cementuje te małe programami takimi jak MR (nie można zmniejszyć powierzchni przez 5 lat)

Co do twojej sugestii o wydzierżawieniu 60ha to dlaczego w zachodniopomorskim muszę dodzierżawić dziesiątki hektarów, a w innym województwie dostaję premię z marszu?

Dlaczego konkurencja nie może być zdrowa i na równych zasadach dla wszystkich? dlaczego muszą być ci "lepsi" i "gorsi" ze względu na miejsce gospodarowania, a nie ze względu na uczciwą punktację?

Edytowano przez Cormay

pawelol111    709

Miałem Ci coś mądrego napisać ale szkoda klawiatury :) Nie dyskutować z tym panem bo miałczy na ten sam temat już od maja.

matingus    107

Wracacie do tego było mineło,już się nie wróci

W nowym MR jest inaczej(własność+dzierżawa)

Edytowano przez matingus

malopolanin64    392
Przy ujednoliceniu w województwach z niższą średnią gospodarstwa by się łączyły i powiększały średnią krajową, a teraz kara się średnie gospodarstwa po 20ha w województwach o wysokiej średniej i cementuje te małe programami takimi jak MR (nie można zmniejszyć powierzchni przez 5 lat)

To bardzo fajnie powiedziałeś tylko że czemu tego nie robisz, włąśnie w tych województwach sie gospodarstwa mają łaczyć a czemu ty sie nie połaczyłem i nie zroibłeś tych 60 heltraów czy tam ileś ile trzeba było, w małopolsce uzyskanie średniej krajowej młodemu rolnikowi jest tak samo ciezkie jak uzyskanie powiedzmy w zachodniopomorskim 60 hektarów. Małopolska miała bardzo mało PGR gdzie w bardziej rolniczych terenach było ich ogromna ilosc i ogromna powierzchnia któa rozdysponowano między rolników stąd wyszłą średnia wielkość gospodarstw w województwie. T muisałeś dobić do średniej wilkosci wojwódzkiej a ja w małopolsce niemal do potrójnej średniej wojewódzkiej więc jak to jest kto miał gorzej? Fakt różniż sie śrdnie w hektarach ale tez są ogromne różnice w warunkach.

Koledzy gdzie ubezpieczacie swoje gospodarstwa po przepisaniu od rodziców  obowiązkowe oc rolnika i budynków w gospodarstwie i maszyn w jakiej firmie ubezpieczyniowej można dostać największe zniżki na starcie prowadzenia gospodarstwa dodam że w tej chwili mam 22 lata i 0 % zniżek w ubezpieczalniach ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się