Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luki85    0

Panowie korzystałem z młodego rolnika w 2011. Teraz trafiło mi sie wydzierżawienie hektarowej działki. Czy do zmiany PRG musze sporzadzic pisemna umowe czy wystarczy samo oświadczenie ze zawarłem ustna umowe  dzierżawe z włascicielem? W nowym roku bede chcial złożyc na ta działke wniosek o doplate.

valadin1    29

Wnisek o płatność składałem 28 listopada a dzisiaj mam kontrole a więc kasa coraz bliżej ;p

freetaxi    169

Kamil teoretycznie ojciec może trzymać tam zwierzęta ale musi to być wydzielone miejsce. Ojciec może Ci te zwierzęta przemieścić w każdej chwili. Luki napisz prośbę o zmianę i opisz sytuację. Valadin pewnie z województwa łódzkiego jesteś?

Wiadomość z agroFakt.pl

Kamil teoretycznie ojciec może trzymać tam zwierzęta ale musi to być wydzielone miejsce. Ojciec może Ci te zwierzęta przemieścić w każdej chwili. Luki napisz prośbę o zmianę i opisz sytuację. Valadin pewnie z województwa łódzkiego jesteś?

Rozumiem, a czy po otrzymaniu premii muszę trzymać od razu zwierzęta czy mam na to czas?

freetaxi    169

To musisz sobie sprawdzić jak masz rozpisaną produkcję zwierzęcą w PRG i ewentualnie robić zmiany.

IGL    32

Czy wie ktoś jak napisać aneks do umowy dzierżawy o zmianie powierzchni działki? Popełniłem błąd i w umowie wpisałem 1,23ha a rzeczywiście jest 1,231ha i agencja się doczepiła.

Xawier    32

Panowie korzystałem z młodego rolnika w 2011. Teraz trafiło mi sie wydzierżawienie hektarowej działki. Czy do zmiany PRG musze sporzadzic pisemna umowe czy wystarczy samo oświadczenie ze zawarłem ustna umowe  dzierżawe z włascicielem? W nowym roku bede chcial złożyc na ta działke wniosek o doplate.

Luki napisz prośbę o zmianę i opisz sytuację.

A po co chcesz zmieniać PRG? Jak Agencja będzie chciała wyjaśnień to powiesz że to umowa z roku na rok u takiej nie trzeba uwzględniać w PRG. Co do samego Młodego Rolnika to pamiętaj kolego o odpowiednim ESU w ostatnim roku który jeśli dostałeś kasę w 2011r to pod ESU liczą się zasiewy jesień 2015 wiosna 2016 a nie jak jest zapisane w biznesplanie 2017 (przynajmniej u mnie tak było, dostałem kase 2011 a teraz przy sprawozdaniu z realizacji z biznesplanu to się dowiedziałem dokładnie do kiedy muszę prowadzić gosp)

Edytowano przez Xawier

zdzicho    5

w agrobiznesie mówili ze młody rolnik ma ruszyc pod koniec stycznia jako pierwsze działanie ale jak dla mnie to mogli by sie troche opóznic bo w kwietniu koncze szkołe i znowu nie bd miał puktów za wykształcenie tak ja w obecnym naborze

Lukas045    0

zdzicho przecież można chyba podpisać zobowiązanie, że w ciągu jakiegoś czasu masz uzupełnić wykształcenie

a tak wogóle to jak to jest z tym wykształceniem? bo jestem po zawodówce jako mechanik, a teraz chodzę na kurs zaoczny R3, a później będę chodził na R16, będzie to wystarczyło, czy jeszcze jakieś liceum bedę musiał ukończyć?

geo2    4

czy zawierał ktoś umowę dzierżawy z nieletnim w imieniu którego działa ojciec - zapis o rozporządzaniu majątkiem przez ojca jest w umowie darowizny od dziadka - tak chciał dziadek.

czy arimr może ządać dołączenia zgody sądu mimo iż w gminie zostanie ona potwierdzona?

valadin1    29

@freetaxi jestem już po kontroli wszystko było by dobrze ale na jednej działce nie zgadzała się wielkość wyłączeń było podane 4 ary a zmierzyli i wyszło 29 arów na działce o powierzchni 2,36 ha... zrobili dodatkowo zdjęcia i niby raczej nie będę musiał jeździć do agencji się z tego tłumaczyć z resztą zobaczymy co powie na to prowadzący mają sprawę.

więc pewnie na kasę sobie trochę poczekam ;/

freetaxi    169

Geo raczej tak. Ale dla pewności proponuję zadzwonić do osoby prowadzącej wniosek. Valadin wydaje mi się, że sama kontrola nie powinna wstrzymywać płatności. 

Edytowano przez freetaxi

DjFarmerr    69

24 listopada złożyłem wniosek o płatność. Wczoraj dzwoniła pani z Agencji z uwagą, że moje dane są niezgodne z tymi co podane były w oddziale powiatowym, a chodziło tylko o NIP. Zrobiłem aktualizacje danych, poinformowałem panią co sprawdzała mi wniosek i powiedziała, że reszta jest oki i przekazuje wniosek na Warszawę. Jak myślicie mam szanse dostać przelew w tym roku?

Edytowano przez DjFarmerr

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się