Skocz do zawartości

Polecane posty

pawelol111    709

Kilka ważnych informacj które dziś uzyskałem w wawie: po złożeniu kompletnego wniosku przez osobę werfikującą - wpisanie do systemu - trzeba ok 3-4 tyg czekać na kasę. Jeśli ktoś kupuje grunty za premię przelew nie jest obowiązkowy ale uwaga: na akcie notarialnym należy zamieścić informację: zapłacone gotówką w obecności notariusza. Każda zmiana powierzchni upraw konieczna jest do zgłoszenia w arimr - zmiana biznesplanu. 

Edytowano przez pawelol111

Optimus    2

nawet jeśli dana uprawa nie zmienia stanu o 30%?

Edytowano przez Optimus

Wiadomość z agroFakt.pl

Nickk    0

Czy jak nie zarejestruje w KRUS wszystkich umów, to będzie ok? 2 wydzierżawiających powiedziało, że nie chce, abym rejestrował.

(Umowy potwierdzone w gminie)

z góry dzięki

sylwekn21    0

Panowie mam pytanie. Wydzierzawilem grunty notarialnie bo tak mialem napisane w biznesplanie to ja czy wlascicel gruntu powinien placic podatek w gminie, czy to bez roznicy dla agenecji?

pawelol111    709

Ja miałem obowiązek rejestrowania i nie ma zmiłuj. Inaczej podejrzewam że nie przejdzie. Jeśli dana uprawa zmienia stan o 30% to musisz pismo pisać o pozwolenie na taką zmianę a jak uprawa do 30% się zmienia to zmianę w biznesplanie się robi. 

pawelol111    709

Niesiesz wniosek o płatność. Jak Ci wbiją go w system bez poprawek to za ok 3-4 tyg kasa. Jak masz poprawki to od dnia kiedy poprawisz, potem idzie to w system i za 3-4 tyg kasa. 

waldek91    1

Niesiesz wniosek o płatność. Jak Ci wbiją go w system bez poprawek to za ok 3-4 tyg kasa. Jak masz poprawki to od dnia kiedy poprawisz, potem idzie to w system i za 3-4 tyg kasa. 

A po jakim czasie od złożenia wniosku o płatność można spodziewać się poprawki?

TOME11    80

Dostałem telefon po 2 tyg od złożenia. 

no dobra, a jak osobiście składasz wniosek to nie machniesz poprawki?

ogólnie mam taką akcję: muszę pozmieniać w działkach, doprecyzować że kupuje 2,80ha w 'celu zakupu', wywalić użyczenie budynków i wpisać sprzedaż plonów z pola i liczę, że zrobię to za jednym razem, a co będzie źle to poprawię z kobietą przy stoliku i na tym sprawa się zakończy

pawelol111    709

Tylko że... kto Ci przyjdzie do stolika? U mnie wniosek i biznesplan sprawdzali w zamiejscowym biurze w Siedlcach ale do wawy papiery woziłem. Wniosek o płatność sprawdzano już w wawie ale nie od ręki - 2 tyg czekałem na telefon.

lukasz493    0

Czyli od złożenia poprawki trzeba liczyć jeszcze coś kolo 21 dni bo 3-4 tydzień powinna byc wyplata ? :D Czy już po 14 dniach (w 3 tygodniu) może być ? :D 

TOME11    80

Tylko że... kto Ci przyjdzie do stolika? U mnie wniosek i biznesplan sprawdzali w zamiejscowym biurze w Siedlcach ale do wawy papiery woziłem. Wniosek o płatność sprawdzano już w wawie ale nie od ręki - 2 tyg czekałem na telefon.

u mnie lokalizacja ta sama,  a wszystko w Warszawie załatwiam, zadzwonię do kobitki z Warszawy i spytam czy taka opcja jest możliwa i tyle żeby 2 razy nie jeździć

jaroWM    26

u mnie minęło 5 tygodni i przelew jeszcze nie dotarł , wiec nie jest to regułą 

80 osób z lubuskiego ma przyznaną premię, a tyle czasu na kasę się czeka - dziwne...

lesnyr    0

W jedne z dzierżaw mam ze mozliwosc rozwiazania umowy z 3 miesiecznym wyprzedzeniem. Powiadzcie jak ma wygladac ten aneks do umowy, z gory dziekuje. Pozdrawiam

freetaxi    169

Szpeniek można trzymać ma koncie, można wydać na co się chce. Grunt, żebyś za 3 lata miał zrobione inwestycje z biznesplanu. 

jaroWM    26

można nawet kupić kupę akcji na giełdzie lub grać na kontraktach terminowych - jak ktoś ma pojęcie. w 3 lata 100 000 można nieźle pomnożyć przy odrobinie szczęścia :) .

Piotrek6911    0

Siema mam do was koledzy pytanie czy jak mój ojciec weźmie teraz kredyt inwestycyjny to czy ja przypuśćmy na drugi rok jak bedzie nabór bede mógł z niego skorzystać???

pit17    11

Czy po zrealizowaniu inwestycji trzeba to zgłaszać do Arimr czy po 3 latach dopiero?

pawel885    376

Mam małe pytanie - od dnia wypłaty premii minęło 5 lat i 5 miesięcy , zero kontroli i teraz dopiero przysłano mi pismo żebym wykazał spełnianie norm itp pod groźbą zwrotu 25% premii  - z tego co pamiętam zobowiązanie było na 5 lat 

freetaxi    169

Piotrek co do kredytu to najlepiej dowiedz się u źródła czyli w banku. Pit17 odpowiednie dokumenty potwierdzające zakupy składasz po zrealizowaniu inwestycji i nie później niż 3 lata po wypłacie pomocy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się