Polecane posty

Woytas    1

Właśnie przed chwilą zadzwoniła do mnie pani z ARiMR i powiedziała, że mój wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Tylko, że w piątek składałem zmianę do wniosku (był przeprowadzony podział działki) i nie wiadomo, co teraz z tego wyniknie. Kazali mi zadzwonić za ok.3 godziny. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Czy po podpisaniu umowy z agencją dostaje się wielki plik dokumentów z którymi trzeba sie zapoznać ? [tak przedstawil mi to kumpel który MR dostał w tamtym roku i stwierdził,że gdyby wiedział,że ilość tych papierzysków jest taka duża to by się zastanowił czy brać MR on miał 50 tyś.i mówi ,że 10 tyś na rok to nie jest dużo a < malżeństwo > z agencją zobowiązuje i ogranicza ;) .Co wy na to?

Chyba 25 tys na rok przez trzy lata - po tym okresie możesz iść normalnie do pracy, a poza tym to powinien być program dla tych którzy chcą być rolnikami a nie lecą tylko na jednorazowe wyrwanie kasy. W sumie to ciekawe co by było gdyby trzeba by być zobowiązanym do prowadzenia gosp. przez np 10 lat ale za to premia wynosiłaby np 100000 - myślę że to byłoby ciekawe rozwiązanie i mogłoby odstraszyć ewentualnych spekulantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

Chyba 25 tys na rok przez trzy lata - po tym okresie możesz iść normalnie do pracy, a poza tym to powinien być program dla tych którzy chcą być rolnikami a nie lecą tylko na jednorazowe wyrwanie kasy. W sumie to ciekawe co by było gdyby trzeba by być zobowiązanym do prowadzenia gosp. przez np 10 lat ale za to premia wynosiłaby np 100000 - myślę że to byłoby ciekawe rozwiązanie i mogłoby odstraszyć ewentualnych spekulantów.

Wiesz to nie chodzi o kombinowanie tylko o to, że pracując w gospodarstwie nie masz czasu na papierkową robotę a przy wzięciu kasy MR trzeba pilotować wszystkie prace zgodnie z biznesplanem,no ale to może zależy od człowieka .Jeden się niczym nie przejmuje a drugi analizuje i przemyśla najdrobniejszy szvczegoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

@tomash Dostałeś już decyzję o przyznaniu premii? Jeżeli jeszcze nie to możesz złożyć zmianę do wniosku, a jeżeli już dostałeś to nie wiem, i nie chcę wprowadzać w błąd, ale chyba możesz zrobić odwołanie od decyzji ARiMR, ale to może potrwać i nie wiadomo jak może się zakończyć. Według mnie niepotrzebnie wpisywałeś pług, bo rozliczyć trzeba 70% przyznanej kwoty co daje 52,5 tys. czyli ciągnik by wystarczył, a z resztą pieniędzy możesz zrobić co tylko chcesz:) jeżeli kupisz inne maszyny niż te wpisane we wnioski to nie będzie zbyt miło.

 

Odnośnie kwoty to, ja np. wpisałem prasę rolującą, ale jeszcze nie wiem jaką wezmę, więc wpisałem że za 53tys. Z tego co mi mówili w ODR jeżeli wydasz za dużo to zrozumieją, ale jeśli wydasz mniej niż założyłeś to już niekoniecznie.

nie decyzji jeszcze nie mam ale lada dzien powinna być.

babka prowadząca wniosek sama nie wiedziała czy da sie tak zrobic i wspominała ze jest jakies obejscie tego występując z wnioskeim o zmiane PRG.

Natomiast znajomy z ODR-u mówił ze obojetnie jakie maszyny kupie byle było na nie pokrycie bo co innego gdybym np miał w biznesplanie zakup maszyn a kase wydał na budowe.

 

Sam nie wiem teraz co mam robić.. czy juz latac i zmieniac czy poczekac do podpisania umowy..

bo nie chce sie utopic i za 60 tys pięcioletni ciągnik to tylko mtz bo na innego nie wystarczy.. dlatego wolałbym kupic wiele więcej maszyn z premi, a ciągnik za swoją gotówke poza MR bo wtedy moge kupić jaki mi sie podoba..


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

jutro chce złożyć korekte wniosku bo przyszło do mnie co było źle mam złożyć tylko te strony co były źle czy cały wniosek na nowo i czy trzeba też płyte jeszcze raz dać im?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

jak przyszło listem poleconym to na piśmie gdzieś powinna być napisana osoba zajmująca się twoim wnioskiem i tel kontaktowy do niej. Najlepiej zadzwoń i się zapytaj dokładnie.

Ja natomiast tego nie zrobiłem gdyż nie wiedziałem dopiero znajomy z ODR mi powiedział ze tak jest najlepiej.

Jak nie chcesz dzwonić to pismo przewodnie musisz napisać tzn w nagłówku do prezesa ARiMR w.. dalej ze załączasz takie i takie strony wniosku i całą litanie..

Jeżeli chodzi i poprawione strony to ja oddawałem tylko te co były błędy


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

od przyszłego roku zeby powiekszyc gospodarstwo do sredniej wojewodzkiej mozna bedzie wziasc pole w dzierżawę od sasiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

skad zes to wziol ze od przyszlego?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

To prawda że wystarczy dal ARiMR tylko świadectwo ukończenia szkoły rolniczej bez zdanego egzaminu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

to orientuje się ktoś czy mogę kupić inne maszyny niż z PRG???

np zamiast ciagnika 60tys kupic owijarke, agregat, mieszalnik, rozsiewacz, pług?


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

mozesz mi to zacytowac?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

@xsc

Ponadto, wypełnienie kryterium "wielkości gospodarstwa" będzie teraz łatwiejsze. Ministerstwo Rolnictwa zdecydowało bowiem, że do powierzchni nowotworzonego gospodarstwa wliczyć można także grunty dzierżawione przez "młodego rolnika" od osób prywatnych oraz podmiotów innych niż Agencja Nieruchomości Rolnych czy jednostka samorządu terytorialnego. Warunkiem zaliczenia gruntów dzierżawionych do wymaganej powierzchni gospodarstwa jest zawarcie umowy dzierżawy na co najmniej 10 lat. Umowa powinna być zawarta w formie aktu notarialnego albo mieć datę pewną, tj. datę poświadczoną przez organ państwowy, organ jednostki samorządu terytorialnego albo przez notariusza.

 

Możliwość zgromadzenia wymaganej powierzchni użytków rolnych poprzez wydzierżawienie gruntów od osoby prywatnej będą mieli nie tylko wnioskodawcy, którzy oczekują na wydanie decyzji przyznającej pomoc, ale też beneficjenci, którzy już uzyskali decyzję o przyznaniu pomocy. W tym ostatnim przypadku muszą być spełnione następujące warunki:

 

* osiągnięcie minimalnej powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie w terminie 180 dni od dnia doręczenia decyzji, o ile termin ten nie upłynął,

 

oraz

 

* zobowiązanie się do zwiększenia powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie co najmniej do średniej powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, do dnia upływu 3 lat od dnia odręczenia tej decyzji.

 

czytanie ze zrozumieniem :)

 

to jest napisane ze tegoroczni i z poprzednich lat mlodzi rolnicy.. nic nie pisze o przyszłym i niewiadomo czy wogóle bedzie za rok nabór


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Musicie mi zacytowac mniejszy fragment- ja dalej nie wiedze, ze to bedzie mozliwe od przyszlego roku..


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

edytowałem


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

brat dziś dostał wniosek ponownie do poprawki.

poprzedni sprawdzający stwierdził ze już było OK ale przestał pracować nad wnioskami i tym wnioskiem zajął się inny Pan.

przyczepiono się do tego ze we przy planowanej inwestycji maszyna jest wpisana zbyt ogólnie.

Wpisane mielismy: "Rozsiewacz nawozu i pług 4 skibowy obracalny"


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

to orientuje się ktoś czy mogę kupić inne maszyny niż z PRG???

np zamiast ciagnika 60tys kupic owijarke, agregat, mieszalnik, rozsiewacz, pług?

 

nikt mi chyba nie odpowie??

 

@yacenty miałem podobną poprawke musiałem wpisac parametry na agregat nie wystarczyło musiał byc agregat 3m itp


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Witam, na początku chciałem przedstawić historie gospodarstwa, które zamierzam przejąć w przyszłym roku. Gospodarstwo należało do dziadków, lecz jakieś 8 lat temu gdy o UE nikt jeszcze nie słyszał przepisali je na moją ciotkę, siostrę ojca. Ja, że mieszam i pracuje w tym gospodarstwie od urodzenia, miałem je ,,obiecane", znaczy że albo pieniądze z jego sprzedaży, albo ziemię itd. Ciocia z racji tego że pracuje w szkole nie płaciła KRUS-u tylko ZUS. Dziadowie też odstąpili od płacenia. Chciałbym przejąć gospodarstwo w przyszłym roku i starać się o premię MR. Słyszałem jednak ostatnio, że trzeba mieć ciągłość KRUS-u. Czy to prawda? Jeśli tak, to gdyby przed przepisaniem ziemi na mnie uregulować zaległe składki to czy wszystko byłoby ok? Zależy mi na tej premii, to dość sporo pieniędzy ja na nasze gospodarstwo, więc bardzo proszę o pomoc, mam nadzieję że wszystko ładnie wyjaśniłem, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

tak wystarczy swiadectwo nie musisz miec technika

 

Wydaje mi się że trzeba mieć tytuł technika bo po ukończeniu technikum i nie zdaniu egzaminu nie masz wykształcenia rolniczego tylko zwykłe średnie wykształcenie takie jak byś skończył zwykłe liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Zgadzam sie z kolegą trzeba mieć zdany egzamin zawodowy technik-rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

tomash mozesz ale najpierw musisz zrobic aneks do tego co napisales na poczatku w innej sytuacji mozesz miec problemy z rozliczeniem MR Yacenty a Twoja poprawka to pewni chodzi o to ze zbyt ogolnie nie ma pojemnosci rozsiewacza a jesli chodzi o plug to moze im chodzi o szerokosc robocza bo jakies parametry wpisac trzeba, tak przynajmniej mi sie wydaje


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Wydaje mi się że trzeba mieć tytuł technika bo po ukończeniu technikum i nie zdaniu egzaminu nie masz wykształcenia rolniczego tylko zwykłe średnie wykształcenie takie jak byś skończył zwykłe liceum.

Również zgadzam się z kolegą. To tak samo jak byś chodził 5 lat na studia i nie zdał pracy magisterskiej i przez to ze chodziłeś nie jesteś magistrem. Trzeba zdać egzamin! Ja składając wniosek na MR dawałem zarówno świadectwo ukończenia szkoły Agrobiznesu oraz Dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe zdany przed komisją państwową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Co do Wykształcenia rozporządzenie mówi a dokładnie załącznik do niego.

Dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia

rolniczego:

Średniego — jest Świadectwo lub dyplom ukończenia

szkoły kształcącej w zawodzie wymienionym

w ust. 2;

 

@jankes91 a gdzie pisze że musisz mieć Egzamin zawodowy?


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor87    0

Witam wszystkich ,wie może ktoś jak to jest z odbiorem decyzji na MR,czytałem posty i wszyscy piszą że decyzje przyniósł listonosz .Do mnie zadzwonili z agencji i powiedzieli żeby przyjechać cos tam podpisać,i dadzą decyzję,nie wiem co mysleć to dobrze czy zle, ktos spotkał się z taka sytułacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj