Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jimmy871    27

taaaaa, które miałeś miejsce na liście, ja jestem 6000+ a oni wysyłają kolejnością, więc pewnie już może jest nadana i w poniedziałek przyjdzie :), czym sie przejmujecie jestescie na zoltej liscie? jestescie:) wiec decyzja musi przyjsc to tylko formalnosc :P

 

Na liście jestem w połowie drugiej setki a decyzji cały czas nie mam, tak więc kolejność na liście nie ma nic wspólnego z otrzymaniem decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zico99    4

Witam jest tu ten kolega co miał pytać ministra o przesunięcia? Bo nic nie pisze i nie wiem czy tylko sobie napisał bo mu sie tak podobało czy to prawda i rozmawiał z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolejność na liście nie ma nic do rzeczy. Decyzje zatwierdzają osoby prowadzące wniosek.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golden_85    0

a jak to jest deklarowal ktos np inne zasiewy np 4 ha rzepaku a zasial 6 to hyba moze byc tylko musi przekraczac te esu aby co nie ? i trzeba jakos to zmieniac czy cos?

powinieneś siać tak jak napisałeś w dokumentach na młodego"zasiew i areał musi się zgadzać"

lecz istnieje tolerancja różnicy coś ok. 30 % pomiedzy dokumentacji a stanem w terenie

no i oczywiscie docelowo 4 ESU musi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

powinieneś siać tak jak napisałeś w dokumentach na młodego"zasiew i areał musi się zgadzać"

lecz istnieje tolerancja różnicy coś ok. 30 % pomiedzy dokumentacji a stanem w terenie

no i oczywiscie docelowo 4 ESU musi byc

to nic juz nie mozna zmienic napewno mozna hyba co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejsce miedzy 3000 a 4000, w piątek przyszła decyzja. woj. podlaskie


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

to nic juz nie mozna zmienic napewno mozna hyba co nie ?

 

Zmienić można jak wyrazi zgodę dyrektor ARiMR. Pytanie brzmi czy jeśli w biznesplanie mamy 10 ha żyta i 5 owsa i 5ha ziemniaków a zechcemy posiać 1 ha kukurydzy 10 żyta, 4 owsa i 5 ziemniaków to czy trzeba robić zmianę w biznesplanie czy nic nie trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie też się nad tym zastanawiam w MGR. Bo niby mam wpisane jakieś tam rośliny, zamiany w strukturze ich zasiewów nie mogą przekraczać 30 %, ale co w przypadku wprowadzenia całkiem nowej rośliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

A jak tam to spotkanie był w końcu ktoś czy po prostu jaja sobie robił. Tak jak napisał kolega wyżej do 30% może być a nowa roślina raczej nic nie zmienia bo jak do 30% to już racej mało istotne co to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Był wczoraj v-ce minister Nalewajk u nas na dożynkach i mówił że do 10000 miejsca dostaną kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może był po jednym głębszym :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tacy to mają immunitet to mogą wszystko :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

U nas są jego rodzinne strony, to chyba ziomków by nie okłamywał, chociaż z politykami to różnie bywa :)

Mi to nie robi różnicy, bo i tak się nie łapię,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

niby 1200 z melioracji, ktoś wspominał, że im zostanie z zalesiania, tylko ciekawe ile dokładnie, może i dla 10000 uciułają pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

A ja na starcie załatwień papierkowych mam mały problem. Działkę, którą miałem dzierżawić (wpisałem do BP i wniosku), właściciel podzielił na dwie części - z zabudowaniami i rolną. Tą z budynkami sprzedał. Resztę kupuję ja. Cały areał pomniejszy mi się o jakieś 20arów. Jak teraz podejść do tematu? Najpierw chyba zmiana wniosku, znaczy spadnę na liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj