Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtyla28    12

No to chyba nie ma co się martwić że jestem koło 12tyś na liście bo lista szybko się przesunie a jak kasy dołożą trochę to wcale gładko pójdzie :D

dexter00    13

a co ma zrobić jestem na około 1000 miejscu i wypadlo mi 2 hektary dzierzawy

ja mam taki problem ze przez pomyłke wpisalem 1 ha dzierżawy ale nie bede miał na nia umowy. Osoba która prowidzi mój wniosek powiedziała ze narazie nic nie zmieniamy tylko po decyzji. musze miec taką samą pow albo ewentualnie wiekszą ale muszę te działkę zamienić inna. pozdr

Wiadomość z agroFakt.pl

instas    10

Rozumiem że wygląda to tak: Decyzja, przepisanie ziemi, wniosek o wypłatę premii i kasa na koncie?? Czy wniosek o płatności obszarowe ma coś wspólnego z wypłatą premii?

freetaxi    169

Tak dokładnie to wygląda. Wniosek o dopłaty to będziesz składał na siebie w następnym roku.

dexter00    13

Rozumiem że wygląda to tak: Decyzja, przepisanie ziemi, wniosek o wypłatę premii i kasa na koncie?? Czy wniosek o płatności obszarowe ma coś wspólnego z wypłatą premii?

wydaje mi sie ze jeszcze po drodze krus i numer gospodarstwa

freetaxi    169

Dokładnie. Jeszcze numer ewidencyjny i krusik. O założeniu konta nie wspomnę jeśli ktoś nie ma.

damianzbr    972

Nie dotyczy tych przypadków o których mowa. To o czy piszesz ma zastosowanie po OTRZYMANIU pomocy , a do tego potrzebne jest przejęcie gospodarstwa zgodne z wnioskiem który złożyłeś.

No chyba że wystąpiła siła wyższa niezależna od Ciebie

Zgadza się. I nie jest to przeszkodą, można obejść regulamin układem chociażby z sąsiadem, aby dostać wymarzone 100 tys nie jeden zapłaci 2x więcej za roczną dzierżawę która na papierze będzie wskazywała na 10 lat bez innych paragrafów, a zerwanie takiej umowy jest uregulowane w prawem cywilnym które mówi między innymi o zawiadomieniu i jakimś tam terminie wyprzedzającym (po konkrety odsyłam do kodeksu) - czyli w dniu spisywania umowy dzierżawy 10 letniej spisują także aneks o zerwaniu tej umowy z odpowiednio wyprzedzoną datą. Dalej tak j.w. w temacie.

damianzbr    972

Człowieku straciłeś zasięg to chociaż nie zakłócaj mojego spokoju. Nie bez powodu odniosłem się bezpośrednio do kolegi PS1, bo tylko z nim można na poziomie wymieniać spostrzeżenia na temat patentów których jest w bród.

Pablo16    13

I premii nie ma. Zgłoszone ponad 21 ha wykształcenie technik rolnik powiat olsztyński miejsce 106** i trzeba dalej się męczyć sipmą bo nowej prasy nie będzie

waldek91    1

A jeśli we wniosku miałem wpisane, że dopiero przejmę gospodarstwo, a ja część gospodarstwa obrabiam od 1 sierpnia bo była taka potrzeba. To nie będzie teraz z tym problemu?

Dokładnie chodzi o to, że kupowałem maszynę rolniczą i przechodziłem na vat od 1 sierpnia. Mam napisaną umowę dzierżawy 2 hektarów z ojcem, żeby było że jestem rolnikiem. Dodam że nigdzie nie zanosiłem tej umowy.

Edytowano przez waldek91

ziomster    64

lol...myślałem, że ludzie z takim problemami/pytaniami pojawią się gdzieś za miesiąc może dwa a wy macie problemy na drugi dzień po ogłoszeniu listy

miałem przestać subskrybować ten temat ale chyba jeszcze tu posiedzę bo dobrze się bawię:)

kabaczek89    1

W poniedziałek to jeszcze. Za krótko. A co do decyzji Twojego znajomego to bardzo wątpię... Chyba, że już wcześniej przejął gospodarstwo? Wiesz coś na ten temat?

no niestety nic nie wiem na ten temat, mówił że niby decyzja do neigo już w poniedziałek doszła, trochę mnie to zdziwiło, ktoś dostał może jeszcze z was???

17,66 pkt to najciekawsza liczba na liście. 7 osób z taką właśnie liczbą punktów jest na "TAK" a ponad 30 na "NIE". Losowali kto dostanie premie a kto nie czy jak ?

Kamilek1    17

przeczytaj regulamin na stronie arimr to bd wiedzial..... a skortowo mowiac gdy jest ta sama ilosc pkt liczy sie wielkosc przepisanych ha a gdy ha sa takie same to o kolejnosci decyduje dzien skladania wniosku

pedro2    341

W poniedziałek do notariusza, bo zaraz się zacznie gonitwa :P

Nie trzeba było kombinować z wymyślonymi dzierżawami (jakoś się znajdzie, może odda) to byście spali spokojnie, a jak naważyłeś piwa to teraz pij ;) Ja śpię spokojnie, od środy z uśmiechem na twarzy :lol:

dexter00    13

spokojnie. ja wcale nie panikuje na ten 1ha co mi brakuje mogę spokojnie dopisać 4 ale max pkt i tak miałem za ziemię.

pawelol111    709

Dokładnie. Jeszcze numer ewidencyjny i krusik. O założeniu konta nie wspomnę jeśli ktoś nie ma.

W krusie to raczej od ręki załatwiają a długo na numer ewidencyjny się czeka?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się