Skocz do zawartości

Polecane posty

zyher    0

Co więc na takiej kontroli może się dziać, żeby mieli zabrać premię? W przypadku braku hodowli i porządku w papierach chyba nie ma aż tak dużo do pilnowania? Nie wiem jak to wygląda.

freetaxi    169

Jak masz dokumentację w porządku, faktury za zakupy i zmniejszasz ESU to możesz spać spokojnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

holeryk    0

Mógłby ktoś podpowiedzieć woj lubelskie, 11,8 hektara powiat włodawski wykształcenie średnie maturalne nie rolnicze.

Z moich wyliczeń wynika jakieś 15pkt z małym hakiem, i pozycja w okolicach 12-15 tysięcy. Chyba MR mnie nie obejmie w mordę misia. Czy jest ewentualnie jeszcze jakiś nazwijmy sobie to zwód, który pozwoli tak zakombinować aby w przyszłym roku wystartować, w tym jeszcze uzupełniając wykształcenie, czy już po ptakach ?

holeryk    0

Kolego freetaxi, tylko że gospodarstwo przejąłem w sierpniu zeszłego roku, a więc 15 miesięcy upływa w listopadzie tego roku. Tutaj jest zgrzyt...

KoNiU4718    7

Łódzkie, powiat skierniewicki, wykształcenie 0 pkt, pow. gosp. 15,05 ha ile to będzie pkt? Pewnie za mało ;|

Polus0    16

No, no. U mnie jest taki sam zgrzyt. Ja mam 16.33 pkt, i też mi upływa w listopadzie 18 miesięcy. Kto w ogóle dał taki zapis w rozporządzeniu i czemu on ma służyć? Posły mają teraz upragnione wakacje to i tak nic nie zmienią (mam tutaj na myśli jakieś przesunięcia środków).

I po ptakach.

Tomek9a1    5

kolego freetaxi od kiedy liczy sie te 3 lata na uzupełnienie wykrztałcenia, od otrzymania decyzji ?

freetaxi    169

Na liście nie będzie punktów. Pewności nie mam ale tak było we wcześniejszych naborach.

wojtyla28    12

Kolego freetaxi, tylko że gospodarstwo przejąłem w sierpniu zeszłego roku, a więc 15 miesięcy upływa w listopadzie tego roku. Tutaj jest zgrzyt...

Zgrzytem to jest że większość tych którym ta premia by pomogła rozwinąć gospodarstwa jej po prostu nie dostanie. Dla mnie idiotyzmem jest traktować na równi młodego rolnika który ma na sobie przepisane wszystko z takim który nie ma nic i weźmie gosp od ojca w dzierżawę (wiem zaraz się oburzycie ze ojciec młody, tak może i młody ale niech sobie zostawia 1ha i płaci a resztę opisuje). I teraz krew człowieka może zalać jak gadasz z kolegą ze wsi który ma 13ha w dzierżawie i 2 krowy, na gospodarce go nie ma ojciec obrabia z tym że on ma kurs r3 i gimnazjum, i się śmieje prosto w oczy że po 5latach zrywają dzierżawę a zawsze to maszyny i te 30tyś zostanie. A ja mogę sobie mieć te 17ha i prawie 20 krów nie licząc świń, i wykształcenie technika mechanika nawet obecnie 2 rok studiów technika rolnicza i guzik z uni dostanę. Cóż polska :/

fireseba    101

Zgrzytem to jest że większość tych którym ta premia by pomogła rozwinąć gospodarstwa jej po prostu nie dostanie. Dla mnie idiotyzmem jest traktować na równi młodego rolnika który ma na sobie przepisane wszystko z takim który nie ma nic i weźmie gosp od ojca w dzierżawę (wiem zaraz się oburzycie ze ojciec młody, tak może i młody ale niech sobie zostawia 1ha i płaci a resztę opisuje). I teraz krew człowieka może zalać jak gadasz z kolegą ze wsi który ma 13ha w dzierżawie i 2 krowy, na gospodarce go nie ma ojciec obrabia z tym że on ma kurs r3 i gimnazjum, i się śmieje prosto w oczy że po 5latach zrywają dzierżawę a zawsze to maszyny i te 30tyś zostanie. A ja mogę sobie mieć te 17ha i prawie 20 krów nie licząc świń, i wykształcenie technika mechanika nawet obecnie 2 rok studiów technika rolnicza i guzik z uni dostanę. Cóż polska :/

Tak? Ja mam 35ha własnego i 40ha dzierżaw, mam 40 krów i musiałem kupić ciągnik za prawie pół banki na kredyt i nic nie dostane bo trzeba dwa lata czekać na nabór. Mam same graty w gospodarstwie (dwa c360 jedne nawet z 68roku) i maszyny na 10ha nie na tyle. Wszystko trawa i muszę kosić rotacyjną 1.6m tyle ha, naprawiać co 5ha taki złom. Za te 100tyś kupie tylko tura i kosiarkę do Fendta, a gdzie belarka, paszowóz i inne??? Mam to gdzieś czy dostanę czy nie, nie mam czasu na uzupełnienie wykształcenie bo przez czas szkoły sam zarobie na gospodarce te 100tyś

wojtyla28    12

Fireseba za te 100tyś w sumie nie wiele kupisz ale prasę unia i kosiarkę by się kupiło. Bardziej chodziło mi żeby pokazać jak głupie są te warunki ze jak Ty czy ja nie mam szkoły to już odpadamy a zapewne wiesz wiecej od niejednego co był na kursie r3 i chociażby to że nie patrzą w biznesplan ja w tej chwili mam tyle ale jak bym dostał to założenie było podwojenie produkcji. Nic niech pracują ci co dostaną ja powoli myślę zwijać te gosp bo na tym starym sprzęcie to tylko opłacalność mizerna a w kredyty nie mam zamiaru iść..

fireseba    101

tak jest teraz z tymi co mają ziemie w dzierżawie + zabierają dopłaty. Też bym tak zrobił i nic nie robił, a za dzierżawy+ dopłaty bym miał ponad 100tyś rocznie i na bezrobociu żył jak PAN. Te fundusze unijnie jedynie mogli by przeznaczyć na pokrycie podatku od produkcji i te kilka % zawsze było by się do przodu

Edytowano przez fireseba

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się