Polecane posty

yacenty    3838

ten 2017 jest dziwną datą,

nam najpierw powiedziano ze ma być 5 lat, później ze tylko do 2013 i tak też złożyliśmy, a później zwrot i do 2017 ;) ale skad po co i na co? to tak samo jak świadectwo liceum pokazujące ze jesli chodzisz do szkoły policealnej to możesz tam wogole chodzic? A jakby kogoś przyjeli do szkoły policealnej bez liceum?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

trochę mi się wydaje ,że za bardzo się spinacie z tymi biznesplanami itd bo kto u mnie powiedzieć na 5 lat do przodu co będzie miał na polu czy rzepak nie wymarznie czy buraki powschodzą ;) i tak jak czytam to w każdym oddziale ODR-u inaczej doradzają :) mi tam babka z odr mówiła że lepiej w pisać w biznesplanie mniejsza sumę na ciągnik jak małe gospodarstwo a póżniej kupić sobie co się chce więc .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadam    0

Witam, mógłby mi ktoś wyjaśnić czy jeżeli rodzice wydzierżawiliby mi 10ha( moja "pierwsza" ziemia, lecz miałbym tylko tą dzierżawe) to mógłbym starać się o premie dla młodego rolnika ?

 

jeśli chodzi o dzierżawę od rodziców to nie przejdzie, tylko własność. Jest możliwość wydzierżawienia pod dopłatę ale tylko od JST albo od skarbu państwa

 

Jakich dokumentów wymagali od was w KRUS żeby się ubezpieczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

Ja mam takie pytanko czy ktoś dostał juz decyzje o przyznaniu premi z dolnego śląska. Ja byłem 7 na liście i cisza

mówią ze to juz ostatni termin ten tydzień i decyzja bedzie ale moze tylko mnie tak trzymają bo jestem powiązany z renta strukturalną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

lukasz ja też jestem z dolnego śląska i nic nie dostałem a poprawki były dobre parę tygodni temu ,jutro rozpoznawczo będę dzwonił , to będę bardziej doinformowany co w trawie piszczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

PANOWIE!!! Jesteście w wielkim błedzie. Według nowych przepisów najpierw wniosek i decyzja a potem przepisanie ziemi. W wniosek wpisujesz tylko numery działek które masz przejąć i deklarujesz ze po otrzymaniu decyzji je przejmiesz. Jestem tego pewien bo własnie moja sprawa jest w toku i jestem w temacie. Jeśli najpierw przepiszesz ziemie to juz nie masz szans na dotacje MR. Ten kto jest aktualnie w temacie niech mnie poprawi jesli się mylę.

Czy z tekstu wynika ,że ktoś tak twierdzi?? wszyscy doskonale o tym wiedzą ,że jeśli przejmujesz gospodarstwo to dopiero po odtrzymaniu decyzji. No chyba ,że było to w drodze spadku. W sumie ja też w temacie jestem :P Jutro mam spotkanie u notariusza i przepisanie gospodarstwa. A co tego biznesplanu to nie ma się czym za bardzo przejmować jeśli masz zamiar podtrzymać produkcję a jak zwiększyć to już dopiero. Jest to raczej bat na osoby próbujące wyłudzić te pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

@1piotr1 jaki miałeś numer na liście i z kad jestes??

ja dzwoniłem tzw.tato dzwonił do wrocławia i powiedziała mu pani która mnie prowadzi ze w tym tygodniu juz na pewno bedzie decyzja ale w jakim dniu to zalezy od woli pani prezes

a co do renty to coś bedzie wiadomo do 25 listopada ;[ czy bedzie ręka renty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szadam    0

Dzięki za pomoc marecki171 i KARGO

 

Wiem, nie ma co sie spinać :P, ale kto pyta nie błądzi i ja z tego założenia wychodzę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem z podlaskiego miałem numer 188 decyzje dostałem 2 pazdziernika . Zwlekałem troche z przepisaniem ale jak się dowiedziałem ,że MGR ma ruszyć to nie ma na co czekać. Bo i z tego programu trzeba skorzystać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

lukaszz110 ja jestem z Oleśnicy, a nawet nie wiem który miałem numerek bo poczta wysyłam wszystko heh ale jak tak patrze na znak sprawy to wychodzi mi ,że 71 albo 144 :P , dziś dzwoniłem ale dowiedziałem się ,że mój wniosek poszedł do dalszej weryfikacji tj. podlega ciągłej weryfikacji itd itp , czyli nic się nie dowiedziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

moj brat miał 15 Dolny Sląsk - niestety były poprawki o których dowiedział się przypadkiem bo pismo nie doszło do niego, poprawki złożył w październiku, dodatkowo człowiek który się tym zajmował już się nie zajmuje bo przeszedł z biura wojewódzkiego do powiatu.

Brat tak do końca nie wie na czym stoi - każą czekać i czekać i czekać


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

@ yacenty a o której był twój brat we wrocku byłeś z nim???

moze nawet go widziałem bo było nas na liście około 17 osób o 7.30 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie nie byłem z nim - byli z ojcem, ja go tylko podwoziłem z poprawkami 2 razy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

yacenty ale tam i tak jedna osoba nie weryfikuje wniosku tylko przechodzi on przez kilka osób bynajmniej tak mi mówili więc nic twój brat nie stracił mi tez dziś powiedzieli proszę czekać weryfikacja trwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

z punktu widzenia obserwatra mam wrazenie ze panuje tam lekki zamieszanie, miejmy nadzieje ze to się wszystko niedługo zakończy pozytywnie dla wszystkich


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

czytają pewnie agrofoto.pl widzieli wiele pytań i poszli nam na rękę :-)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3595    2

Proszę o pomoc! Dostałem poprawki z MR. i muszę uzupełnić w tabeli dotyczącej oświadczenia o posiadanych/zadeklarowanych działkach ewidencyjnych wchodzących w skład gospodarstwa- Numer arkusza mapy(kolumna 7) tylko co to jest i z kąd to wziąć??W wypisie z ewidencji gruntów i budynków tego nie mam.Osoba pisząca mi wniosek też nie wie.Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Proszę o pomoc! Dostałem poprawki z MR. i muszę uzupełnić w tabeli dotyczącej oświadczenia o posiadanych/zadeklarowanych działkach ewidencyjnych wchodzących w skład gospodarstwa- Numer arkusza mapy(kolumna 7) tylko co to jest i z kąd to wziąć??W wypisie z ewidencji gruntów i budynków tego nie mam.Osoba pisząca mi wniosek też nie wie.Proszę o pomoc.

Musisz to mieć w wypisie z rejestru gruntów ten co bierzesz z geodezji. w tabelce to jest bodajze pierwsza komórka od lewej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj