Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
buyko    0

Szanowni Koledzy,

w Wawie kolejka do składania poprawek tak więc praca idzie pełną parą ale jeszcze podobno sporo wniosków zostało do przejrzenia...natomiast wszystkie są już punktowo uszeregowane w systemie. Próg na chwilę obecną wynosi 17,39 pkt. jest to pula z tymi dodatkowymi 120 mln. I co ważniejsze, przynajmniej w chwili obecnej w moim przypadku to, że nie można wykluczyć zwiększenia portfela.

Pozdrawiam

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie pytanie do obeznanych..do MR 2007-2013 potrzebny jest tylko kurs kwalifikacyjny technik rolnik R3 czy R3 + R6/R16 czy moze R3,R6/16 + egz. potwierdzający kwalifikacje zawodowe z okręgowej komisji egz. ?

Proszę o pomoc ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

PeAWuEeL    0

a jeśli gospodarstwo przepisze zaraz po wywieszeniu listy to też za 60 dni kase przyznają ?? Czy te 180 dni i tak bedzie trzeba czekać??

Trzeba będzie czekać, a ile dni to zależy od ARiMR

tobago    6

to chyba ich nie kupisz czy nie kupisz?

Nie kupie.

Ze zmianami w BP nie ma żadnego problemu bo rozmawiałem z Agencją, Musze tylko zastanowić się na co przeznaczyć te pieniądze by w miarę szybko się rozliczyć bo trzy lata mijają pod koniec września.

KACZOR1984    1

Trzeba będzie czekać, a ile dni to zależy od ARiMR

Od decyzji masz 180 dni na przepisanie - jeśli przepiszesz wcześniej to od razu po decyzji składasz wniosek i czekasz do 60 dni na przelew. Nie musisz czekać tych 180 dni

PeAWuEeL    0

Od decyzji masz 180 dni na przepisanie - jeśli przepiszesz wcześniej to od razu po decyzji składasz wniosek i czekasz do 60 dni na przelew. Nie musisz czekać tych 180 dni

agencja na wydanie decyzji w sprawie przyznania pomocy ma 150 dni od dnia złożenia wniosku.. czyli żeby złożyć wniosek o kase możesz czekać np. 100 dni

KACZOR1984    1

Tak, ale z tego co wcześniej wyczytałem, w poprzednich naborach decyzje przysyłali w ciągu tygodnia - dwóch, od dnia ukazania się listy.

kalus77    22

@Polus0 Ja również wysyłałem pocztą ale 29maja, doszło 2 czerwca i dokładnie po miesiącu czyli 2 lipca byłem już po poprawkach. W Warszawie większość osób sprawdzających wnioski miało urlopy,właśnie w pierwszych tygodniach lipca.

Najlepsze jest to, ze moja koleżanka wysłała list w przedostatnim dniu składania wniosków i dzień przede mną miała poprawki :)

lukasz19899    20

Szanowni Koledzy,

w Wawie kolejka do składania poprawek tak więc praca idzie pełną parą ale jeszcze podobno sporo wniosków zostało do przejrzenia...natomiast wszystkie są już punktowo uszeregowane w systemie. Próg na chwilę obecną wynosi 17,39 pkt. jest to pula z tymi dodatkowymi 120 mln. I co ważniejsze, przynajmniej w chwili obecnej w moim przypadku to, że nie można wykluczyć zwiększenia portfela.

Pozdrawiam

Skąd wy macie takie informacje?

freetaxi    169

W jednym oddziale OR mówią, że wystarczy 17 punktów w drugim mówią, że 19 a w trzecim powiedzą, że 10. Dla mnie to wróżenie z fusów. Jeśli byłaby to prawda to informacje byłyby takie same a każdy podaje inny próg. Nie sugerowałbym się tym.

Roxer    16

Nikt nie może wytrzymać bez tych progów :D Ale 17,39 to na moje oko całkiem realna granica, czyż nie?

dexter00    13

Skąd wy macie takie informacje?

18.23 pkt W poniedziałek bylem na ok 6500 miejscu na liscie ale to wszystko narazie palcem na wodzie pisane.

lukasZ2008    18

Mam wpisane we wniosku maszyny za kwote 75 tys,przejde na vat,jak mi go zwróca z tej kwoty 75tys to czy bede musial sie z tego rozliczyc?

Zoch    4

Koledzy a na wasze oko 13.80 pkt ma jakieś szanse?Słyszałem,że w ubiegłym naborze pieniądze znalazły się na wszystkie wnioski.

instas    10

z MR rozliczasz się z kwoty brutto. Czyli jeżeli jesteś płatnikiem, to vat rozliczasz jako naliczony.

debrzyna    11

A czy na zakup stada podstawowego tez musi byc faktura vat czy mozna kupić na umowe od rolnika

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się