Polecane posty

Mlooody    0

Ale skąd wiesz że tak liczy Agencja? Podaj nam źródło. Już nie jeden na tym forum podawał w 100% sprawdzone, pewne logarytmy z przecieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeżeli ma się tytuł technik agrobiznesu i inżyniera w kierunku nie rolniczym to ile punktów mi przysługuje??

 

4 pkt.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Ale skąd wiesz że tak liczy Agencja? Podaj nam źródło. Już nie jeden na tym forum podawał w 100% sprawdzone, pewne logarytmy z przecieku.

 

No też jestem bardzo ciekaw z jakiego to źródła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawekol    0

Witam

Mam takie pytanie czy jeśli od 13 roku życia pomagam w gospodarstwie ale nie ukoczyłem związanej z nim szkoły to czy jeśli przejme gospodarstow po ojcu moge liczyć na jakieś środki z UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

Witam

Mam takie pytanie czy jeśli od 13 roku życia pomagam w gospodarstwie ale nie ukoczyłem związanej z nim szkoły to czy jeśli przejme gospodarstow po ojcu moge liczyć na jakieś środki z UE.

Jesli ukonczyles chociaz jakas zawodowke + masz 3 letni staz w krus jako domownik to mozesz sie starac, ale na ten nabor MR to juz troche pozno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Jeżeli za 10,42ha jest 10pkt. np. w Lub. a za 20,84 16pkt. czyli za 10,42 jest 6pkt. więc 6/10,42 jest 0,5758 za każdy ha powyżej średniej krajowej?? Czy tak to należy liczyć?

 

Ja mam we wniosku 13,5344 ha. za 10,42 dostanę 10pkt a za 3,1144 ha 1,79pkt.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Ja też podobnie liczyłem, ale za 20,84 masz 15 pkt, a nie 16. Dopiero za 20,85 masz 16. Czyli dzielisz 5 pktów.

13,5344-10.42=3,1144

3,1144*5/10,42=1,494433pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Witam,

Na wniosku MR (strona 6 - tabela z wypisanymi działkami) w kolumnie 9, 10, 11 jak wpisujecie powierzchnię działek?

Tak jak ja na poniższym screenie dla działki 4,88ha?

wniosek_mr.jpg

 

Czy też trzeba w polu ha wpisać 4,88, a w m2 488?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

musisz wpisywać do 4 miejsc po przecinku, czyli 4,8800 ; 4,5600; 0,3200

 

Jeżeli masz 4,88 ha, to jest 4ha i 88 arów, 88ar to 8800m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efelinka    0

Witam prosiłabym o pomoc w uzupełnieniu biznes planu.

Planuję zakupić maszynę rolniczą za pieniądze z Młodego Rolnika.

Pytanie 1.

W tabeli 1.1 Biznes Plany wpisuje - zwięszenie ekonomicznej wielkości gospodarstwa?

Jeżeli tak, to przecież nie zwiększe ESU poprzez zakup maszyny rolniczej.

Aby warunek spełnić powinnam wpisać w Tabeli 1.3 iż oprócz zakupu maszyny rolniczej - zwiększę również gospodarstwo poprzez dzierżawę dodatkowych gruntów?

 

Czy powinnam określić konkretnie jaką maszynę rolniczą mam zamiar zakupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam prosiłabym o pomoc w uzupełnieniu biznes planu.

Planuję zakupić maszynę rolniczą za pieniądze z Młodego Rolnika.

Pytanie 1.

W tabeli 1.1 Biznes Plany wpisuje - zwięszenie ekonomicznej wielkości gospodarstwa?

Jeżeli tak, to przecież nie zwiększe ESU poprzez zakup maszyny rolniczej.

Aby warunek spełnić powinnam wpisać w Tabeli 1.3 iż oprócz zakupu maszyny rolniczej - zwiększę również gospodarstwo poprzez dzierżawę dodatkowych gruntów?

 

Czy powinnam określić konkretnie jaką maszynę rolniczą mam zamiar zakupić?

 

W tabeli 1.1 zaznacz zwiększenie ESU. Co do maszyny napisz co kupisz oraz szerokość roboczą. Jeśli będziesz dzierżawić grunty i ma to wpływ na zwiększenie areału do średniej krajowej rozpisz to w tabeli 1.3.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

 

W tabeli 1.1 zaznacz zwiększenie ESU. Co do maszyny napisz co kupisz oraz szerokość roboczą. Jeśli będziesz dzierżawić grunty i ma to wpływ na zwiększenie areału do średniej krajowej rozpisz to w tabeli 1.3.

 

Ja zaznaczylem zwiększenie Esu i przyszła mi korekta. Trzeba zaznaczyć poprawę warunków i hideny w gospodarstwie (jakoś tak to brzmi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja zaznaczylem zwiększenie Esu i przyszła mi korekta. Trzeba zaznaczyć poprawę warunków i hideny w gospodarstwie (jakoś tak to brzmi)

 

Pewnie masz wpisany m.in opryskiwacz w inwestycje? :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Pewnie masz wpisany m.in opryskiwacz w inwestycje? :)

 

właśnie nie. Prasa agregat pług siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Witam wysłałem dzis pocztą do poznania zmiane do biznesplanu mianowicie dorzuciłem 3,5 ha z potwierdzeniem odbioru ale teraz sie zastanawiam czy nie lepiej było poświęcic 1 dzień i jechac do poznania wysyłał juz ktoś pocztą? czy są z tym jakies problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam wysłałem dzis pocztą do poznania zmiane do biznesplanu mianowicie dorzuciłem 3,5 ha z potwierdzeniem odbioru ale teraz sie zastanawiam czy nie lepiej było poświęcic 1 dzień i jechac do poznania wysyłał juz ktoś pocztą? czy są z tym jakies problemy ?

 

Nie ma z tym problemu o ile wysłałeś dokumenty listem poleconym.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

 

Nie ma z tym problemu o ile wysłałeś dokumenty listem poleconym.

 

tak poleconym i zatwierdzeniem sms oby doszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 

tak poleconym i zatwierdzeniem sms oby doszło

 

To nie masz się czym martwić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Mam pytanie do tabel 3.1, 3.4-3.7. Planuję produkcję bydła mięsnego.Stado podstawowe plus młodzież z własnej hodowli. W okresie pięcoletnim następi przyrost. Czy należy wypełniać obroty stada?

Proszę o jakąś odpowiedź na konkretnym przykładzie a nie że jak średnio wzrośnie o 30% to należy. Jest tu zbyt dużo zmiennych by zaplanowac to konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj