Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    85

Dzierżawa dzierżawą. Nie lepiej rodzicom zostawić sobie 1ha przeliczeniowy żeby byli ubezpieczeni w KRUS a Ty sobie możesz robić co chcesz...

właśnie tak robimy że zostawiają sobie jedną działkę a pozostałe ja będę dzierżawił. Tym sposobem modulację trochę ominięmy bo ja złożę wniosek na to co dzierżawie od ojca a no na ta jedną działkę i wszystkie dzierżawy które mamy.

Wiadomość z agroFakt.pl

tiger3952    6

Mam pytanie czy maszyny kupione za kase z MR mogą być używane? jeśli tak to ile mogą mieć maksymalnie lat?

freetaxi    169

Mam pytanie czy maszyny kupione za kase z MR mogą być używane? jeśli tak to ile mogą mieć maksymalnie lat?

Do 5 lat używane.

Maximusss    1

Szanowni Koledzy

składałem dziś ok 11.30 wniosek w Wawie. Kolejka od samego wejścia, poprzez schody i jeszcze dobre 10 m. do pokoju przyjęć z 45 może 50 osób czekało. Tak więc myślę, że 16k to jest minimalna liczba wniosków jaka wpłynie a chyba już nikt nie będzie zaskoczony jak osiągnie i 20k.

Na szczęście byłem z małym synem tak więc sympatyczna Pani, którą pozdrawiam :) poprosiła mnie bez kolejki. Zagadnąłem czy istnieje możliwość zwiększenia puli na premię MR?Otrzymałem odpowiedź, że jest taka wola ARiMR, bo nijako sami są zaskoczeni popularnością i wielkością tego naboru, tylko nie wiadomo czy znajdą się na ten cel środki.Tyle z gorących doniesień.

Pozdrawiam

@DawidWawer za bezrobocie wg. moich obliczeń masz coś ok 2.85 pkt.

No to miałeś pecha :D ja składałem wniosek o 9.30 tego dnia co Ty i były 3 osoby przed mna i ze 2 za mna :P Widocznie pozniej ludzi musiało przybyc :D

CrazyFarmer    0

Czyli jeśli w wniosku mam wpisane 17 ha to mógłbym przez te 20 dni (przeznaczone na zmiany w wniosku) dopisać jeszcze 13 ha (dzierżawa) ? I czy dostałbym za to więcej punktów?

yahoobat    0

panowie, nie wiem jak wypełnić tą rubrykę: a)początkowa wartość ekonomiczna ESU, B) planuję że po zrealizowaniu biznesplanu..... i c)wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa. Czy ktoś mógłby mi pomóc. Póki co na ziemi, którą mam objąć tym projektem są łąki i pastwiska, dopiero chcę się wziąć za jakąś uprawę, co powinienem tam wpisać??

freetaxi    169

panowie, nie wiem jak wypełnić tą rubrykę: a)początkowa wartość ekonomiczna ESU, B) planuję że po zrealizowaniu biznesplanu..... i c)wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa. Czy ktoś mógłby mi pomóc. Póki co na ziemi, którą mam objąć tym projektem są łąki i pastwiska, dopiero chcę się wziąć za jakąś uprawę, co powinienem tam wpisać??

Wszystko o co pytasz znajduje się w instrukcji. Najpierw policz sobie żywotność ekonomiczną w gospodarstwie w PRG.

CrazyFarmer    0

Czyli jeśli w wniosku mam wpisane 17 ha to mógłbym przez te 20 dni (przeznaczone na zmiany w wniosku) dopisać jeszcze 13 ha (dzierżawa) ? I czy dostałbym za to więcej punktów?

@freetaxi można tak czy nie można ? :D

dd544    0

Witam,

czy znacie przypadek uznania za studia rolnicze studiów na kierunku ekonomia w SGGW (ok.200 godz. przedmiotów związanych z rolnictwem i miesięczne praktyki rolnicze w ramach studiów.

Miłego popołudnia

freetaxi    169

@freetaxi można tak czy nie można ? :D

Na to wygląda, że tak :)

Witam,

czy znacie przypadek uznania za studia rolnicze studiów na kierunku ekonomia w SGGW (ok.200 godz. przedmiotów związanych z rolnictwem i miesięczne praktyki rolnicze w ramach studiów.

Miłego popołudnia

W przypadku ukończenia studiów na kierunku innym niż wymienione w pkt 1–6 za kwalifikacje zawodowe przydatne do prowadzenia działalności rolniczej uznaje się kierunki studiów, w ramach których zakres kształcenia

albo standardy kształcenia obejmują treści związane z rolnictwem w wymiarze łącznym co najmniej 120 godzin.

przemo93pl    14

Witam policzy mi ktoś ile bd mniał punktów za 12,45ha szkołe zawodową rolniczą w województwie mazowieckim pow płoński z góry dzięki

dd544    0

Na to wygląda, że tak :)

W przypadku ukończenia studiów na kierunku innym niż wymienione w pkt 1–6 za kwalifikacje zawodowe przydatne do prowadzenia działalności rolniczej uznaje się kierunki studiów, w ramach których zakres kształcenia

albo standardy kształcenia obejmują treści związane z rolnictwem w wymiarze łącznym co najmniej 120 godzin.

Czy do tego potrzebny będzie jeszcze staż udokumentowany ubezpieczeniem w KRUS?

KACZOR1984    1

Algorytm jest zgodny z rozporządzeniem:

"a )najwyższe w województwie – przyznaje się 5 punktów,

b ) niższe niż bezrobocie, o którym mowa w lit. a – przyznaje się proporcjonalnie mniej punktów, do 0 punktów w

przypadku, gdy bezrobocie w powiecie było najniższe w województwie."

Nie ma tu mowy o sposobie przez was prezentowanym, a o proporcji i wzór dokładnie to obrazuje.

W twoim przykładzie:

warmińsko-mazurskie

Braniewski 33,3 %

maks w województwie Piski 33,4 %, a minimum m. Olsztyn 8,7 %

Układasz proporcję z tym że trzeba pamiętać o tym minimum nie jest 0 %, a 8,7 %. Dlatego w mianowniku masz różnicę między maksimum a minimum tu 33,4 - 8,7 = 24,7 % W liczniku natomiast różnicę pomiędzy wybranym powiatem a minimum tu 33,3 - 8,7 = 24,6 %, czyli 24,6/24,7 = 0,995951 i wynik mnożymy przez 5 i zaokrąglamy do w dwóch miejsc po przecinku = 4,98

Ale jak sam zacytowałeś: najwyższe i najniższe w województwie. Czyli pulę 5 punktów rozdysponowujesz po równo między powiaty w danym województwie a nie w kraju. Proporcjonalnie każdemu wg miejsca, które zajmuje na liście w danym województwie, począwszy od 5 za max i kończąc na 0 za min. Procent bezrobocia nie ma tu nic do rzeczy - no tylko do określenia miejsca na liście.

No ale oczywiście mogę się mylić i jeśli masz ten algorytm z jakiegoś pewnego źródła to chociaż napisz z jakiego, bo do tej pory wszyscy na forum liczyli pkt tak jak ja to przedstawiłem.

Edytowano przez KACZOR1984

Mlooody    0

Sens jest. Skoro jest zainteresowanie, to sens jest jak najbardziej. I Ministerstwo na pewno by chciało dołożyć kasy, bo to byłby wielki medialny sukces. Ale wydaje mi się, że z powodu ograniczeń czasowych nie ma takiej możliwości :/

withanight    244

Moze ktoś pomóc z tabelą 3.4- 3,7 PRG Roczny obrót stada dla okresu bazowego i docelowego?

O co chodzi w tych tabelach?

pawelol111    704

Sens jest. Skoro jest zainteresowanie, to sens jest jak najbardziej. I Ministerstwo na pewno by chciało dołożyć kasy, bo to byłby wielki medialny sukces. Ale wydaje mi się, że z powodu ograniczeń czasowych nie ma takiej możliwości :/

Sukcesem jest już to że na ok 8 tys wniosków kasy nazbierano. Reszta dostanie w nowym naborze.

Shaun    12

Ok 24 tysie młodych dostało już kaske z racji MR w starym PROWie. Rozwiń myśl, że "reszta dostanie w nowym naborze", chyba że to taki bardzo skrót myślowy

Mlooody    0

Reszta dostanie w nowym naborze = nauczone doświadczeniem (patrz: wysokie zainteresowanie) w następnym naborze przewidziane będzie na pewno więcej środków na MR, i wtedy już powinno starczyć dla wszystkich chętnych

gm18    0

Jeżeli ma się tytuł technik agrobiznesu i inżyniera w kierunku nie rolniczym to ile punktów mi przysługuje??

Tylko że,niektórzy z nas w przyszłym naborze nie będą juź mogli składać wniosków to będą pokrzywdzenie jeźeli teraz się nie zalapią

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się