Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymon0    0

Termin realizacji czego?

Można. W Krusie wszystko można.

moj błąd :)

jeszcze raz:

czy moge przesunąć rok bazowy i docelowy po pozytywnej decyzji?

jaroWM    26

wie może ktoś ile wniosków złożono do dzisiaj?

jutro pomiędzy g. 9 - 10 powinna (jak codzień) być aktualizacja na stronie Agencji i będzie wiadomo ile osób dziś złożyło

zenonR    0

Musisz być ubezpieczony w KRUS minimum 12 miesięcy. Kolego musisz sobie sprawdzić ile mniej więcej punktów możesz dostać.

Tzn tak muszę być ubezpieczony w krus minimum rok po dostaniu dotacji czy przed nią?

I ponawiam pytania:

1.Czy jeśli dostanę dotację na MR i połączę ją z prow (z tego co wyczytałem można tak zrobić) to mogę podjąć inną legalną pracę?

2.Oraz czy mogę za pieniądze MR kupować używany sprzęt?

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    169

moj błąd :)

jeszcze raz:

czy moge przesunąć rok bazowy i docelowy po pozytywnej decyzji?

Rok bazowy 2014. Po co chcesz przesuwać rok docelowy?

instas    10

Doprowadzenie do dobrej kultury odpada, a działka napewno zostanie wpisana. Jeśli uda mi się dostać premię i powiedzmy że przy przepisywaniu gosp. od rodziców wezmę np. 1 ha dzierżawy to czy w razie kontroli mogą się przyczepić do tego że na tej jednej deklarowanej działce były krzaki?

Kolego, jeżeli posiadasz taką działkę i jeżeli masz wypis z rejestru i jest wpisane jako Użytki rolne, grunty orne bądź łąki to wpisujesz ją normalnie jako użytki rolne. Wtedy we wniosku w polu 69 uwzględniasz ją tak samo w tabeli w kolumnie 10 w wierszu RAZEM i w PRG w tab. 2.1 w wierszu 9 . Wszystkie powierzchnie muszą się zgrywać.

freetaxi    169

Kolego, jeżeli posiadasz taką działkę i jeżeli masz wypis z rejestru i jest wpisane jako Użytki rolne, grunty orne bądź łąki to wpisujesz ją normalnie jako użytki rolne. Wtedy we wniosku w polu 69 uwzględniasz ją tak samo w tabeli w kolumnie 10 w wierszu RAZEM i w PRG w tab. 2.1 w wierszu 9 . Wszystkie powierzchnie muszą się zgrywać.

W trakcie kontroli MR nie spotkałem się, żeby ktoś biegał i sprawdzał działki :)

instas    10

Ja miałem tak z 0,53 ha łąk z czego 0,01ha to rów a reszta jako łąki trwałe. Wpisałem w PRG i we wniosku ale nie uwzględniłem w tab. 2.2 ponieważ nie będę jej zbierał i składał wniosku o dopłaty. Podobna sytuacja jest z użytkami rolnymi zabudowanymi.

DEVBOL    0

Moze troche nie w temacie ale ile trzeba miec ha zeby dostac na Modernizacje mozliwosc zakupu kombajnu? Np claas avero lub NH TC5060?

Krakers16    2

"Kopia dokumentu potwierdzajcego posiadanie wymganych kwalifikacji zawodowych" Panowie co to za dokument i z kad go wziasc dodam ze ciagle sie jeszcze ucze na Studiach

pedro2    341

"Kopia dokumentu potwierdzajcego posiadanie wymganych kwalifikacji zawodowych" Panowie co to za dokument i z kad go wziasc dodam ze ciagle sie jeszcze ucze na Studiach

To dobry z Ciebie student :D Kopia dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe(wykształcenie rolnicze)/kopia dyplomu, który uzyskujesz po zdaniu egz zawodowego/prościej już nie potrafię ;)

mlodyhef    143

Ewentualnie jak masz średnie to kserujesz świadectwo czy tam wyniki z matury aby im udowodnić, że nie ściemniasz we wniosku z tym wykształceniem i np nie masz tylko podstawowego :P

Ropsonok    8

A najlepiej dyplom uzyskania tytułu zawodowego ;) Wiecie jakie zdziwienie zrobiłem w ODR i agencji dając świadectwo ukończenia szkoły ze średnią ocen 5,25? :D

A najlepiej dyplom uzyskania tytułu zawodowego ;) Wiecie jakie zdziwienie zrobiłem w ODR i agencji dając świadectwo ukończenia szkoły ze średnią ocen 5,25? :D

freetaxi    169

Pochwalić za dobre wyniki w nauce :)

sobek112    5

A gdybym chciał wziąć z młodego rolnika maszynę używaną to do ilu lat , albo gdy jest fabrycznie nowa tylko że ma np.2 lata ? Jeszcze jedno pytanie, czy premię z młodego rolnika mógłbym w całości przeznaczyć na nowy PROW w którym chciałbym połączyć inwestycję z ojcem i postawić wspólnie budynek .

pit17    11

Czy nie mając teraz płyty obornikowej po otrzymaniu premii musze ją zbudować ?

Bartek72511    41

Do 4 czerwca 5789 młodych rolników złożyło wnioski o pomoc

Chętnych przybywa jak widać. Licząc średnia na dzień dzisiejszy wychodzi już ponad 10 tys wniosków. Myślicie że liczba chętnych pod koniec naboru zacznie spadać czy wręcz przeciwnie?

Rowan    1

Już się nie da ubezpieczyć wstecz.

Dlaczego nie? W KRUSie wszystko załatwisz :P

Edytowano przez Rowan

pawelol111    709

Słyszałem taką informację że: jeśli wniosków będzie do 20% więcej niż kasy na premie to tworzą punktację, jeśli będzie więcej niż 20% to zrobią losowanie.... Ktoś coś wie na ten temat?

Rowan    1

Ściema, dostaliby tacy, co po 10ha albo mniej mają i składają... Totalny bezsens...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się