Polecane posty

pawelol111    1337

Czy można odbywać STAŻ w np urzędzie gminy i jednocześnie być ubezpieczonym w krus?

 

Pytam bo znajomy ma taką sytuację że po studiach chce grunty obrabiać i staż zrobić.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

moje gosp jest większe ponad dwukrotnie od sr wojewódzkiej wiec pewnie dostane max 16 punktów za wyksztalcenie 4 i nie wiem ile za bezrobocie bo jest ono srednie w moim woj. ale przypuszczam ze 2 pk co daje nam w sumie 22 punkty, mysle ze to dobry wynik i się zalapie bo przecież sr gosp w naszym kraju to ok 10,5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ja uzyskam jakieś 14pkt, ciekawe czy wystarczy w lubelskim:)

nie będzie prawdopodobnie podziału na województwa, to pula na cały kraj, no chyba że się coś zmieniło o czym nie wiem, w każdym razie masz mniejsze szanse niż ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alero099    0

A Jak wygląda sytuacja jeśli bym chciał dzierżawić pole od rodziców. Bo do 15 maja raczej u notariusza ciężko bedzie załtwiić przepisanie pola a z dzierżawą będzie szybciej. Jest taka możliwość by od rodziców dzierżawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

nie będzie prawdopodobnie podziału na województwa, to pula na cały kraj, no chyba że się coś zmieniło o czym nie wiem, w każdym razie masz mniejsze szanse niż ja :)

14pkt. to dosyć mało. Ja tak policzyłem na szybko: wykształcenie 5, powierzchnia gosp. 14-15, bezrobocie 2-3, razem 21-23pkt. Woj. Lubelskie pow. Zamojski

 

A Jak wygląda sytuacja jeśli bym chciał dzierżawić pole od rodziców. Bo do 15 maja raczej u notariusza ciężko bedzie załtwiić przepisanie pola a z dzierżawą będzie szybciej. Jest taka możliwość by od rodziców dzierżawić?

A dlaczego do 15 maja? Masz na to 3lata od podpisania umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może mi ojciec więcej przepisać ale jednocześnie wniosek jest rozpatrywany na modernizację i jak mu za dużo zabiorę to małe maszyny dostanie:) 15 maja to prawdopodobnie ogłoszą kiedy rozpocznie się nabór, czyli 2 czerwca:)

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

hej dlaczego piszecie że "nie będzie prawdopodobnie podziału na województwa" prosze o źródło tej informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

Dlatego że masz podział na posiadanie ziemi średnia krajowa i wojewódzka chyba wiesz o co chodzi.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Zawsze może mi ojciec więcej przepisać ale jednocześnie wniosek jest rozpatrywany na modernizację i jak mu za dużo zabiorę to małe maszyny dostanie:) 15 maja to prawdopodobnie ogłoszą kiedy rozpocznie się nabór, czyli 2 czerwca:)

Ale przecież na dzień składania nie trzeba mieć przepisanej ziemi. Można złożyć wniosek, poczekać na pozytywne rozpatrzenie wniosku, dostać kase i przepisać wtedy ziemię wskazaną w biznes planie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

instas chyba nie jest tak do końca jak mówisz jeśli wniosek jest pozytywnie rozpatrzony to wtedy przepisujesz ziemie a nie po otrzymaniu premi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

czyli krótko mówiąc można spokojnie wniosek składać i nie czekać na następny nabór i nie ponosić ryzyka że w tym naborze się nie załapię (ograniczona ilość pozytywnych) i a nóż si teraz uda, a jak się nie uda to czekać do następnego naboru. tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jeszcze mam pytanie mam gospodarstwo10,50 H czy to wystarczy?? Nie wiem ile moge dostac punktów za bezrobocie woj.łódzkie JAK SIE ORIETUJECIE TO POMÓZCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renata88    0

Cześć, mam pytranie W biznesplanie 2010 roku określiłąm, że osiągnę 19 ha , no ale niestety to się nie uda mam w tym momencie 10,69...i nie wiem co zrobić, czy ktoś już wprowadzał zmiany w biznesplanie?? jakie ikroki podjęliście? będę wdzięczna za każdą pomocną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Witam

Będę się starał o przyznanie premii w Maju i mam pytanie czy te pieniądze będę mógł zatrzymać na koncie i poczekać na MGR z nowych programów ?

Przejdzie takie cos ? A w biznesplanie przy składaniu na MR musze już pisać ze chce kopic duża ilość sprzętu i liczę na zwrot z MGR ?

Edytowano przez misio2614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

witam jeszcze mam pytanie mam gospodarstwo10,50 H czy to wystarczy?? Nie wiem ile moge dostac punktów za bezrobocie woj.łódzkie JAK SIE ORIETUJECIE TO POMÓZCIE

10,50 wystarczy woj. Łódzkie ma średnią 7,57 czyli za 10,5 dostałbyś jakieś 10pkt. Jeżeli chodzi o bezrobocie to chodzi o bezrobocie w powiecie na tle województwa. Jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

 

misio2614: Ja planuję też tak zrobić, pytałem wcześniej na forum, co jeżeli nie wyjdzie z MGR, wtedy trzeba zmienić biznesplan. Jeżeli się załapię na MGR to za zwrot i własne środki planuję zakupić ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Witam

Będę się starał o przyznanie premii w Maju i mam pytanie czy te pieniądze będę mógł zatrzymać na koncie i poczekać na MGR z nowych programów ?

Przejdzie takie cos ? A w biznesplanie przy składaniu na MR murze już pisać ze chce kopic duża ilość sprzętu i liczę na zwrot z MGR ?

to już by było wtedy podwójne finansowanie- które o ile się orientuję będzie zabronione i może skutkować zwrotem dofinansowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

To z premii MR nie można zainwestować tych pieniędzy jako wkład własny na MGR ? Czy nawet do banku na wkład własny do kredytu z lini nMR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

szczegułów nie znam. w każdym razie było by to zbyt duże udogodnienie, nasi rządzący by na to nie pozwolili :D

ogólnie ma być zasada o zapobieganiu podwójnemu finansowaniu, czyli przykładowo, bierzesz MGR ale wtedy nie możesz wziąć kredytu preferencyjnego (bo dopłata z funduszy unijnych) aby uzyskać resztę środków na inwestycję realizowaną w ramach MGR, na inną możesz w tym samym czasie. analogicznie MR jest funduszem unijnym, MGR też więc to by oznaczało podwójne finansowanie jednej inwestycji. a do banku możesz sobie wkładać ale tylko 30% całej sumy z MR :D (70% ma być wydatkowane i papierki na to)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

To z premii MR nie można zainwestować tych pieniędzy jako wkład własny na MGR ? Czy nawet do banku na wkład własny do kredytu z lini nMR ?

MOŻNA! Darew wprowadza błędne info. Jeżeli np kupisz coś na MGR za 100 i dostaniesz 50 zwrotu i te 50 znowu coś kupisz to jak najbardziej. Pytałem w zeszłym tygodniu w agencji i jest to dozwolone. Tyle że z MGR w nowym PROW będzie ciężko się załapać.

 

Kredyt preferencyjny to zupełnie inna bajka. Wtedy nie można wykorzystać tych środków na MGR, zupełnie inaczej jest z MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

A dlaczego ciężko ? Chodzi o dochód z gospodarstwa ? Minimum 15 tyś. Euro ? i nie może przekraczać 100 tyś. Euro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

 

MOŻNA! Darew wprowadza błędne info. Jeżeli np kupisz coś na MGR za 100 i dostaniesz 50 zwrotu i te 50 znowu coś kupisz to jak najbardziej. Pytałem w zeszłym tygodniu w agencji i jest to dozwolone. Tyle że z MGR w nowym PROW będzie ciężko się załapać.

 

Kredyt preferencyjny to zupełnie inna bajka. Wtedy nie można wykorzystać tych środków na MGR, zupełnie inaczej jest z MR

Teraz to dałeś ciała... przecież pytanie było o odwrotną sytuację. Zwrot z MGR można sobie wydać na co sie chce bo wtedy to są całkowicie twoje pieniądze. Pieniędzy z MR nie możesz przeznaczyć na finansowanie tej samej inwestycji co z MGR. Bo podwójne finansowanie. Przeczytaj dokładnie jakie było pytanie i jaka odpowiedź

Poza tym pozosteje jedna podstawowa kwestia jak możesz wziąć MGR jak nie masz jeszcze na siebie gospodarstwa? Wpierw bierzesz MGR a potem MR? Takie rzeczy tylko w erze ;)

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pytałem kiedyś w ODR i jest tak jak mówi "daremw". Nie można na jeden cel otrzymać podwójnego finansowania z dwóch różnych działań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Chodzi o to by wziąć MR i przejąc gospodarstwo. A następnie złożyć (jeżeli będzie) MGR i wdrożyć pieniądze z MR na zakup maszyn z Modernizacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Nie można i nie będzie takiej możliwości. Wogóle nie widzę sensu takiego działania. Wystarczy sobie trochę przeliczyć. Żadnej w tym logiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj