Polecane posty

yacenty    3883

tak - jesli chodzi ci o modernizację


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

a czy jeśli brakuje mi trochę ziemi to czy mogę składać wniosek i zobowiązać się do uzyskania 10,15 ha ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Moim zdaniem rozpatrywanie wnioskow powinno sie dobywa w taki sposob ze pierwsi otrzymaja renty Ci którzy oddali swoja ziemie mlodym rolnikom a dopiero potem ci ktorzy oddali na powiekszenie gospodarstwa, sprzedali, bezsensu jesli moj ojciec nie dostalby renty a moj brat dostaby ziemie... Co ojciec mialby robic przez prawie 8 lat?? byc ubezpieczony jako domownik?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ej relax

przeciez agencja akceptuje wniosek i masz dopiero pół roku na jego realizację

czyli wtedy już będziesz wiedział czy ojciec dostanie rentę czy nie - proste.

 

co do tej ilości ziemi - nie jest przypadkiem tak ze w niektórych wojewodztwach na starcie musisz przejać 10.15 a tylko w kilku możesz miec na to 3 lata?

Chcodzi tu o wojewodztwa gdzie srednie gospodarstwo jest mniejsze od sredniej krajowej.

U nas w Dolnośląskim na starcie trzeba miec 10.15 z tego co się orientowałem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

a mi w agimr powiedzieli ze pewnie darme koszty osoby poniosą jesli nie maja przynajmiej ze 25 hektary przy przejsciu na rente strukturalną bo maja mało kasy a chętnych bedzie sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

znajomy z dodr powiedział ze wg ich danych srednio 2.5 rolnika z gminy moze przejsc na rente


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

A do średniej województwa mogę mieć dzierżawione pole i jakie wykształcenie czy wystarczy technikum rolnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dzierżawa się liczy ale tylko z ANR, od sąsiada - nawet potwierdzona notarialnie już nie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

technikum rolnicze wystarczy jesli masz zdany egzamin kwalfikacyjnyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

poczytałem i uzupełnić ziemie do 10.15 mogą tylko ci którzy są w województwach gdzie jest niższa średnia wojewódzka niż średnia krajowa. Ja na szczęście mam 10.18 użytków rolnych +0,28 lasu który się nie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

jak tam ludziska załatwianie papierków na jakich etapach jesteście :) ja dziś zacząłem łażenia jest trochę ale czego się nie zrobi dla 75 tys :) a co do wydatkowania dofinansowania MR na zakup ciągnika urzędnik z agencji powiedział mi , że niema przeliczania koni mechanicznych tylko ze zakup musi być sensownie uzasadniony ,żeby niebyła to jakaś abstrakcja i kupowanie 120 km na 15 ha :) bo takie coś raczej nie przejdzie :) a jak to mówią dobra ściema to połowa sukcesu :) a dla tych co będą mieli czas pozałatwiać to w żniwa na pewno kasy starczy zresztą chyba specjalnie robią to na ostatnią chwile żeby wiele osób nie zdążyło z wnioskami ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

tak - jesli chodzi ci o modernizację

 

 

Tak, dokładnie chodzi mi o premie dla młodego rolnika którą można wykorzystać na modernizacje a ściślej mówiąc na zakup nowego ciągniczka.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

ja juz wszystkie papiery mam na reku potrzebne tylko sie zostało do odr wniosek wypełnic i czekać na składanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniareczka    0

jest trochę załatwiania, ale 75tys. na ziemi nie leży więc trzeba brać jak dają... ja już mam wszystkie papiery praktycznie gotowe tylko wniosek został...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

technikum rolnicze wystarczy jesli masz zdany egzamin kwalfikacyjnyy

 

Nie wprowadzaj ludzi w blad! Wystarczy swiadectwo ukonczenia w/w technikum


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

u was też narazie w ODR nie wypełniają wniosków bo są ponoć jakieś błędy na stronie agencji ...... jak ktoś nie łączy renty i młodego to ma znacznie mniej zaświadczeń itd u mnie 7 dni trzeba czekać na samo zaświadczenie z urzędu skarbowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

czyzby urząd w świdnicy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

A zamiast wykształcenia nie było można wcześniej przedstawić ubezpieczenia w krusie ponad 3 lata ?


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

czy mozecie sobie przeczytać wniosek i instrukcję do jego wypełnienia które są na stronie agencji? 2 razy ze zrozumieniem wystaczry, póżniej ok pół dnia na zebranie zaswiadczen i ok 2-3 godziny na wypełnienie wniosku razem z biznesplanem coś jeszcze potrzeba?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

a masz możliwość dzierżawy? a na ile lat ci umowe dzadzą bo u mnie trzy lata maks a to przecież nic nie załatwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

te dzierżawy z lasu mamy już odkąd pamiętam dobre kilka lat takze nie ma z tym problemu. Tylko chodzi mi też o to czy we wniosku o premię wpisuję do tabeli te działki z dzierżawy z nadleśnictwa? I jak to jest ogólnie z dzierżawami one automatycznie przechodzą na młodego rolnika bez wiekszych problemów czy jak to wygląda? Napewno ktoś ma podobną sytuacje do mojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raz    0

Musisz wczytać się w rozporządzenie. Oprócz ANR można wydzierżawić od jednostek samorządu terytorialnego np: gminy.

 

Jeśli chodzi o zaświadczenia to np. ARiMR ma na wydanie nr producenta rolnego ma 14 dni, więc bym się spieszył. W MR liczy się kolejność składanych wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj