Polecane posty

adam0122    25

pedro2, pod twoim zapytaniem udzieliłem Ci odpowiedzi jak to możesz rozwiązać i jak najbardziej jest to dopuszczalne prawnie, tak więc Twój ostatni komentarz wstosunku do mnie jest bezpodstawny (kłania sie czytanie ze zrozumieniem.

starybudnik, jeśli tak sądzisz to przedstaw odpowiednie punkty regulaminu MR, które zakazują opisanej prze ze mnie operacji, a jak owych nie posiadasz to nie podważaj moich wypowiedzi.

Pozdrawiam i radzę się tak nie gorączkować, wszystko w najbliższym kwartale w sprawie młodegó rolnika pewnie zostanie przez agencje przekazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Ale nadal tu nie jest na 100% wyjaśniona kwestia która poruszył @pedro2

Co będzie w sytuacji jeśli przepisze mi całe gospodarstwo, brakuje mu jeszcze do emerytury. Czy wtedy ja jako płatnik w KRUSie będę mógł jego ubezpieczyć jako domownika?? Żeby potem nie było problemu, że przez kilka ostatnich lat nie pracował, jak to rozwiązać??

Jakie tu będzie najlepsze wyjście?

Zostawianie 1ha jest trochę kiepskim rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

@adam Tylko, że wniosków nie sprawdzają roboty, które mają zakodowane przepisy (czysta teoria), a logicznie myślący ludzie, nawet jeśli nie ma nic takiego w przepisach, to nie znaczy że to by przeszło... Czytając Twoją radę ślepy z kilometra zorientuje się, że coś tu śmierdzi...

 

@Xeon nie wiem jakie są przepisy, ale myślę że jako domownik pracujący w gospodarstwie by przeszło, byłem z tym zapytaniem u źródła ale mnie spławili...

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Mam ubezpieczonych rodziców w krus jako domowników normalnie płacę za nich składki i te lata liczą się do emerytury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1996    4

Wiecie może czy technik ogrodnik kwalifikuje się do dofiansowań na młodego rolnika ? Bo w szkole mówią że spełniają wszystkie wymagania,a w agencji że trzeba przechodzić dodatkowy kurs doszkalający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

tak wtedy ojciec sprzedaje Ci całe bydło i gitarai kase niby masz już wydaną, np. te wymagane 70 %

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.Tym co napisałeś udowodniłeś, że jesteś zerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

@karste85, to dużo zmienia.

Myślałem, że nie mogę kupić używanej maszyny od osoby, która nie może wystawić faktury. Nie wiedziałem, że umowa kupna-sprzedaży od osoby prywatnej będzie honorowana. Prasę chcę kupić z kredytu (bez wsparcia UE). Czyli mówisz, że jeżeli kupię ją teraz (nie będzie starsza niż 5 lat i będę miał umowę kupna-sprzedaży z pełnym opisem co to za maszyna wraz z jej parametrami) z datą wcześniejszą niż wydanie decyzji pozytywnej o przyznaniu MR, to będę mógł ją rozliczyć na MR, który ma być w tym roku na starych zasadach (PROW 2007-2013)?

 

caly myk polega na tym ze na umowie musi byc data pozniejsza niz data decyzji MR pamietaj ze na umowie musza byc parametry ze nie jest starsza niz 5 lat i nie została zakupiona ze srodkow UE i nie pisz tam czasami ze kupiłes ja na kredyt bo agencja przyczepi sie ze do tej maszyny naleze jeszcze bank i koniecznie do umowy kupna musi byc dolaczony przelew na ktorym musi byc nazwa maszyny i jej parametry

slowem kupujesz maszyne wczesniej a po pozytywnej decyzji MR piszesz umowe kupna dolaczasz przelew i mozesz ja rozliczyc

jeszcze jedno osoba z ktora podpiszesz umowe musi byc godna zaufania bo musisz zrobic przelew na jej konto a ona ma ci te pieniadze pozniej oddac

Edytowano przez karste85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alero099    0

Witam. A czy można za te pieniądze kupić ziemie od dziadków? Jest to możliwe? Bo moi dziadkowie nie bardzo chca oddac a sprzedac już bardziej więc czy jest taka mozliwość czy dziala to tak jak z rodzicami ze od nich nie moge kupić jedynie darowizna.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

To masz niezłych dziadków. Może zostaw im to, w grobie im się przyda. Pokaż że stać Ciebie na więcej, a oni niech sami sprzedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alero099    0

Jacy są tacy są. U nas w okolicy 20 km z ziemą jest strasznie cięzko więc jak nie od nich to od nikogo. Dlatego chciałbym od nich kupić ale czy mam taką możliwość za te pieniądze czy to jest zbyt duże pokrewieństwo.

 

Mógłby ktoś zeskanować te strony w top agrar o młodym rolniku i umieścic tu?

Edytowano przez alero099

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek6911    1

Wiceminister ujawnił, że zapadła decyzja co do przesunięcia środków z II do I sektora (czyli z PROW na dopłaty) w następnym unijnym okresie budżetowym. Państwo członkowskie do końca grudnia 2013 r. musiało poinformować Komisję Europejską o jej podjęciu. – Z tej możliwości skorzystamy – stwierdził Plocke, nie ujawniając szczegółów. Jak dodał, dziś rząd zajmie się przyjęciem Umowy Partnerstwa i środkami z Polityki Spójności, które trafią na potrzeby obszarów wiejskich. Po posiedzeniu rządu będzie komunikat, jaką decyzję podjęto. Zdaniem posła Ardanowskiego zapadła decyzja o ograbieniu filara II z jednej czwartej środków. W II filarze pozostały tak małe pieniądze, że nie pozwolą już na prowadzenie żadnej polityki wiejskiej. Pozwolą też na ograniczenie wsparcia krajowego w I filarze – bo dają argument w postaci tego, że pieniądze na I filar przekazano z II filara

Co oni k.rwa kombinują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lamu    0

Mam pytanie odnosnie terminu wykorzystania premii mr. Czy mozna ten okres wydłużyć, czy termin 3 lata od wypłaty jest ostateczny. Pytam bo chcialem premie połączyć z mgr a konczy mi sie 3 letni termin za kilka miesiecy i z modernizacja sie w agencji nie wyrobia do tego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Wiceminister ujawnił, że zapadła decyzja co do przesunięcia środków z II do I sektora (czyli z PROW na dopłaty) w następnym unijnym okresie budżetowym. Państwo członkowskie do końca grudnia 2013 r. musiało poinformować Komisję Europejską o jej podjęciu. – Z tej możliwości skorzystamy – stwierdził Plocke, nie ujawniając szczegółów. Jak dodał, dziś rząd zajmie się przyjęciem Umowy Partnerstwa i środkami z Polityki Spójności, które trafią na potrzeby obszarów wiejskich. Po posiedzeniu rządu będzie komunikat, jaką decyzję podjęto. Zdaniem posła Ardanowskiego zapadła decyzja o ograbieniu filara II z jednej czwartej środków. W II filarze pozostały tak małe pieniądze, że nie pozwolą już na prowadzenie żadnej polityki wiejskiej. Pozwolą też na ograniczenie wsparcia krajowego w I filarze – bo dają argument w postaci tego, że pieniądze na I filar przekazano z II filara

Co oni k.rwa kombinują.

 

 

Nic z tego nie rozumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Mam pytanie co do tego kalkulatora wyliczania wielkości gospodarstwa. Czy liczą się także zboża które uprawiam ale przeznaczam je na pasze dla zwierząt? A jak to jest z łąkami i qq na kiszonkę? Czy liczy się wszystko co uprawiam i hoduje czy tylko same zwierząta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Mam pytanie na związane z MR,otóz na wiosne planuje budowe obory a ze jest jeszcze szansa na MR to bym chciał wziąć wyposażenie obory (zbiornik dojarke )na MR

jak to jest czy we wniosku musze napisac tylko dojarka przewodowa i zbiornik mleka,czy trzeba podawać dokładne paramerty marke itp.

Nie chce budowac za tą kase obiektu bo kilku forowiczów odradza i podzielam ich zdanie bo w razie kontroli MIŁA pani z agencji zmierzy np stanowiska lub cos innego i bedzie problem

a wiadomo na upartego zawsze mozna coś znaleść.Jesli ktoś realizował takie rzeczy niech pisze bedę wdzieczny. sorki trochę sie rozpisałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Mam pytanie co do tego kalkulatora wyliczania wielkości gospodarstwa. Czy liczą się także zboża które uprawiam ale przeznaczam je na pasze dla zwierząt? A jak to jest z łąkami i qq na kiszonkę? Czy liczy się wszystko co uprawiam i hoduje czy tylko same zwierząta?

 

 

Liczy się wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwasq    5

Wiecie może czy technik ogrodnik kwalifikuje się do dofiansowań na młodego rolnika ? Bo w szkole mówią że spełniają wszystkie wymagania,a w agencji że trzeba przechodzić dodatkowy kurs doszkalający.

pewnie ze może w mojej okolicy sami technicy ogrodnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ponawiam pytanie wie ktoś czy można skorzystać z premii gdy się jest na studiach dziennych i spełnia się wymagania co do wykształcenia już po szkole sredniej? Czy trzeba przejsć na niestacjonarne?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a moze ktoś wie jak to sie liczy staż pracy w gospodarstwie jeśli ktoś ma iną szkołe srednią to może brać tylko staż musi mieć 3 lata

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

ponawiam pytanie wie ktoś czy można skorzystać z premii gdy się jest na studiach dziennych i spełnia się wymagania co do wykształcenia już po szkole sredniej? Czy trzeba przejsć na niestacjonarne?

 

 

Słyszałem już o kilku przypadkach uczniów, którzy studiują dziennie i wzięli MR, nawet na tym forum są tacy. Sam osobiście wyobrażam sobie coś takiego, że ktoś studiuje dziennie i codziennie dojeżdża do uczelni, potem wraca i zajmuje się gospodarką. Natomiast jak gość bierze MR i wynajmuje mieszkanie w jakimś dużym mieście i wraca do domu na wieś co 2-3 tygodnie (a w międzyczasie gospodarką zajmują się rodzice) - coś takiego to jest przegięcie :P Zresztą jednym z wymogów jest samodzielnie prowadzenie gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

a moze ktoś wie jak to sie liczy stasz pracy w gospodarstwie jeśli ktoś ma iną szkołe srednią to może brać tylko stasz musi mieć 3 lata

 

"Stasz" :ph34r: Serio masz szkołę średnią??? :huh:


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alero099    0

To wie ktoś czy można kupić pole od dziadków za premie na MR?

Edytowano przez alero099

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Kolego a jak rozumiesz zapis:

"Premii nie można przeznaczyć na zakupy dokonywane na podstawie umowy zawartej między beneficjentem a członkiem jego najbliższej rodziny (małżonkiem, wstępnym lub zstępnym beneficjenta ani wstępnym lub zstępnym małżonka beneficjenta)."

Dla mnie jest jasne. A dla Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj