Polecane posty

marcin1832    3

poczekajcie na decyzje KE,jesli na starych zasadach odbędzie się nabór to premia 75tys. jak i w poprzednim naborze,więc po co te kłótnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja mam takie pytanie otóż, prawdopodobnie dzierżawy osób prywatnych juz nie bedą pozytywnie rozpatrywane niby tylko i wyłacznie od Skarbu Państwa czy jesli MR wziołby dzierżawe z gminy to wówczas jest OK? czy musi to być ANR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

podobno dzisiaj w agrobiznesie wspominali o MR, ze będzie w 2014r, ogladal ktoś?

Tak zgadza się mówili o tym że pieniądze z tworzenia mikroprzedsiębiorstw przesuną na program młodego ka i będzie on w 2014 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Kto szuka nie błądzi kolego - w łódzkim średnia wielkość gopsodarstwa jest niższa niż krajowa, więc liczy się ta druga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

janczar810 od kogo masz takie informacje?Niedawno byłem w agencji i osoba prowadząca wniosek mówiła że akceptują dzierżawy od osób prywatnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Witam wszystkich. Mam parę pytań. Sprawa wygląda tak ojciec z matką prowadzą gospodarstwo ja im pomagam i w przyszłości mam je przejąć. Ostatnio zastanawialiśmy się nad wydzierżawieniem ziemi ale jako że ja mam wykształcenie rolnicze i ma być premia dla młodego rolnika to chciałbym z tego skorzystać. Mógłby ktoś podpowiedzieć w jaki sposób krok po kroku takie formalne sprawy się załatwia? rozumiem że po I to dzierżawa od agencji na 5 lat prywatnie 10 lat. A co dalej nr gospodarstwa i te sprawy?

Przypuszczam że rodzice nie mogą mi przepisać teraz gospodarstwa bo mają kredyt preferencyjny z agencji i mimo że hipoteka jest tylko na cześć ziemi to biznesplan całe gospodarstwo.

Z góry dzięki za pomoc


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hary884    0

witam,przejmuje po rodzicach gosp rolne i jestem za granica,pracuje na farmie z konmi i bydłem,czy zagraniczny papier potwierdza cos takiego jak kurs rolniczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

gadzi jest moje 100k ja się pytam :)

gdzie ten Kalemba przyjmuje ?

 

To już było...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

tak naprawde to nic jeszcze nie wiedzą jak to bedzie, z tydzien temu byłem na spotkaniu na emat nowego budżetu wszystkich wymagań itp. nie ma co sie narazie podniecać jak to bedzie i wgl poczekajmy jeszcze aż jaśnie państwo polskie tzn nasi rządzący podejmą jakieś decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Niedawno PE zatwierdzl budżet na lata 2014-20 więc do wydatkowania tych pieniędzy przez nasze instytucje jeszcze trochę poczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

janczar810 od kogo masz takie informacje?Niedawno byłem w agencji i osoba prowadząca wniosek mówiła że akceptują dzierżawy od osób prywatnych.

 

ciekawe skąd on ma te infoemacje ze akceptują dzierżawy. AKCEPTOWALI to O.K a co bedzie i jak i skąd nawet minister nie wie hee

 

a wiec tak:

PROW 2007-2013 tzn nabór 2011 dzierżawa od osób prywatnych przechodzą i to był pierwszy taki nabór czy bedzie kolejny w 2014r z budzetu 2007-2013 NIC PEWNEGO Z DZIERŻAWAMI

PROW 2014-2020 dzierżawa od osób prywatnych nie przechodza tylko w gre wchodza grunty ze Skarbu Państwa źródłó: Projekt PROW na najbliższe lata link kilka dziesiat razy w/w temacie

 

 

ponawiam pytanie: Czy do gruntów Skarbu Państwa wchodzą nieruchomości gmin? bo ANR to na bank a Gminy niby raczej też a w PL nic nie wiadomo niby oczywisce a trudne :P

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ziemie w dzierżawe od osób prywatnych mogłes juz brac w naborze z 2010roku.

 

nie wiedziałem. byłem przekonany ze rok 2011 był jako pierwszy na tych zasadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek89    0

Witam. Mam pytanie odnosnie dotacji dla młodego rolnika i łączenia ją z modernizacja.

Czy jeśli tą dotacje dla MR przeznacze jako wkład własny do modernizacji to bd mógł robić inwestycje za 150.000 tys zł ? (zakładając ze zwróca 50%) czyli robie inwestycje za 150.000 tys zł i 50 % zwracają mi z programu modernizacji i 50%(75.000) z Młodego rolnika ?? chodzi mi o to czy jest taka możliwość żeby wykorzystac unijne pieniadze bez wkładania własnych ..prosze o pomoc moze ktos tak robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Mi wydaje się że jest to możliwe.

Nie możliwe byłoby łączenie pomocy unijnej z krajową, wyjątkiem były kredyty preferencyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

tylko pamietaj, ze pieniadze z PROW to zwrot, a nie wklad do inwestycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek89    0

rozumiem czyli jesli chciałbym robić inwestycje za 150tys to musiałbym wziaśc 75 tys kredytu który oni mi pozniej zwróca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź po uwagę że taki proces mógłby trwać kilka lat...np składasz wniosek w 2014r na MR, dostajesz w 2015 następnie składasz wniosek na modernizację i znów może się to ciągnąć nawet 2 - 3 lata. Jeżeli nie masz grosza przy duszy to się dobrze zastanów czy warto się brać za rolnictwo:)

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Witam wszystkich! Może wie ktoś ile ziemi trzeba mieć w zachodniopomorskim? 

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek89    0

WŁASNIE PANOWIE. A jak jest z tym czekaniem ? mógłby ktoś sie wypowiedzieć kto miał taką sytuację składając wnioski o 2 dotacje jednoczesnie ? Ile trwa okres rozpatrzenia wmiosku od złożenia mniej więcej .. i czy jeśli bym złożył dwa odrazu to chyba w ciagu 3lat wyrobił bym się to wydać ( bo tyle czasu przysługuje?) Proszę o wypowiedzi. Dziękuje i pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj