Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Polus0    16

Czy jest tu jakiś admin?? Bezsensowne nabijanie postów. Jeżeli kolega Przemysl ma jakiś problem, to niech sobie rozbije namiocik przed KPRM albo innym ministerstwem i przekonuje do swoich racji. Kolego Przemysl...frustracja z Ciebie wypływa i zaczyna zarażać innych. Daj już sobie na luz, idź do pracy. Spełnij się. Nie dadzą ci Młodego i co...sznurek zaciągniesz?? Ja jakoś nie płaczę, ministerstwo rolnictwa "wydym...o" mnie na 30 tyś dopłaty do kredytu preferencyjnego, wstrzymując chyba na 1,5 miesiąca akcję kredytową, a gdy ponownie ogłosili akcję, to ja byłem 1 (słownie JEDEN) dzień po podpisaniu aktu notarialnego. W związku z tym muszę oddać ponad 60 tyś. więcej bankowi. I co, mam szukać sznurka od snopowiązałki? Nie! Jadę ochoczo do pracy, 3 godziny w jedną stronę! Codziennie. A mieszkam w bogatym mazowieckim.

Malkontent!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Witam ja mam pytanko odnośnie PROW wie ktoś może czy przy następnym naborze będa brali wnioski z poprzedniego Prowu tych którzy nie dostali kasy czy wnioski będa brali zupełnie od nowa orientuje się ktoś ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Wszystko idzie od nowa, bo budżet jest ustalany na nowych zasadach. Stare wnioski będą już tematem zamkniętym, bo podlegają pod osobne finansowanie (tj. z innego budżetu), które sie skończyło, a nawet jeśli coś by zostało, to min. finansów znajdzie sposób by na tym łape położyć. Musisz składać nowy wniosek i spełnić ewentualne nowe wymogi, jeśli takie się pojawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

ja mam pytanie do MR

jak mam traktor na współwłasność, to będę mógł się starać o premię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@sports2011 no cóż, w nowym rozdaniu znów każdy będzie miał swoją pule na gospodarstwo (najpewniej 200 tys zł, czyli o 100 mniej niż w poprzednim budżecie) i w teorii każdy znów startuje od zera.

 

@XTRO mógłbyś sprecyzować pytanie? Trochę więcej szczegółów co z tym ciągnikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No widzę, że wywiązała się tu ciekawa dyskusja, że tak powiem ;). Jednak się utwierdziłem w przekonaniu, że najlepiej jakby w ogóle takich rzeczy nie było jak te premie, dopłaty do zakupu maszyn itd. Już nawet nie będę rozwijał tematu, że mnie też wyd.. mnie z tej premii i PROWU chociaż parę lat temu miałem ponad 30ha i musiałem iść do pracy bo inni je dostali i nie byłem w stanie konkurować z nimi. Teraz patrzę trochę z dystansem na to wszystko i uważam że od początku trzeba było wszystko zostawić wolnemu rynkowi, a nie tworzyć jakieś rozpasłe agencje co trochę zmieniać zasady, jednym dawać innym nie. Ci co dostali to pewno siedzą cicho zadowaoleni, sie nie dziwie a reszta?. Przecież przez ten PROW to ceny maszyn są zawyżone o połowe i kupienie nowego ciągnika bez dopłaty ociera się o absurd tyle, że to trzeba było zrobić tak od pczątku. To w ogóle nie jest zdrowe, nie mówiąc o jakies tam sprawiedliwości bo wiadomo, że jedni poszli przez to do przodu, a inni zostali że tak powiem z 20 lat do tyłu.

Żeby nie było, że się żale poprostu patrzę na to trzeźwym okiem, bo mam niezłą robote chociaż gospodarstwo też mam bo szkoda było likwidować, lecz bez szans na większy rozwój, a do maszyn też mam dopłaty tyle że z pensji :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

 

 

@XTRO mógłbyś sprecyzować pytanie? Trochę więcej szczegółów co z tym ciągnikiem ;)

 

tato mnie dopisał jako współwłaściciela do traktora (połowy) żeby mi zniżka leciała

ciągnik z 1999 roku jak coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A w taki sposób, to nie problem. Gdybyś miał na siebie ziemię lub zwierzęta nie miał byś jak dotrzymać terminu poniżej roku. Ale maszyny można mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ty to wiesz, ja to wiem, kolega wie, ale miastowy powie, że rolnik leży do góry brzuchem 10 miesięcy w roku bo dopłaty dostaje. Swoją drogą chyba tylko w Polsce może być tak, że jeden będzie pod drugim dołki kopał, gdy obaj choć z innych grup społecznych są jednocześnie robieni w konia przez małą grupkę trzymającą władzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

witam, mam dostarczyc dokument potwierdzajacy spelnienie warunku dotyczacego minimalnej powierzchni uzytkow rolnych w gospodarstwie, nie mniejszej niz srednia powierzchnia gruntow rolnych w gosp. rolnym w kraju, jaki to bedzie dokument? akty notarialne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Tak, lub nakaz płatniczy (podatek rolny), lub wypis z rejestru gruntów (ale to jest płatne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Witam. Mam do was takie pytanie. Kuzyn w 2011 wziął kasę na młodego rolnika w biznesplanie miał zapisane że będzie hodował same bydło jednak w tym roku zastanawia się nad hodowlą też trzody chlewnej. Czy może też rozpocząć ten kierunek hodowli bez jakich konsekwencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam czy trzeba składać umowy dzierżawy tzw krótkoterminowe 2-5lat nie potwierdzone przez notariusza i czy uprawy na tych działkach są liczone do upraw z biznesplanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@starybudnik - chyba nie napisał, że będzie hodować tylko bydło i nic więcej, więc jeśli chów trzody nie obniży stanu stada bydła jaki ewentualnie zakładał w biznesplanie to nie powinno być przeszkody. Bądź co bądź lepiej odwiedzić lub zadzwonić do Powiatowego Biura ARiMR, oni najlepiej wiedza jak go będą kontrolować

 

@wsiok z tego co wiem to do programów bierze się umowy dzierżawy długoterminowe, ale każdy urząd może mieć swój pogląd na sprawę, zwłaszcza, że nie znamy szczegółów choćby Twojego biznesplanu, więc również odsyłam do kontaktu z ARiMR, od tego oni są i dostają wypłaty z naszych podatków aby rozwiewać takie wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

A to nie jest tak, że możesz sobie zmienić typ hodowli na jaki chcesz, ale pod warunkiem, że nie spadnie (tylko wzrośnie) ci wielkość ekonomiczna gospodarstwa (ESU)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeśli w biznesplanie zakładasz dany typ hodowli to ciężko to zmienić przez te 5 lat, ale żeby robić coś dodatkowo chyba nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W piśmie z Arimr informują ,że (po dostaniu premii) jesteśmy zobowiązani do wypełnienia ankiety monitorującej chyba po 5 latach i "na każde wezwanie Agencji" , moje pytanie brzmi , jak objawia się to ich wezwanie ???

 

Pytam , bo w panoramie lubelskiej kilka dni temu podobno był komunikat dla młodych rolników ,że Arimr przypomina o terminie składania ankiet monitorujących . W piśmie od agencji nabór z 2011 roku ma to zrobić w 2017 roku i "na każde wezwanie agencji" , pytanie kto ma składać to teraz ? Nabór z 2008r. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byłem w czwartek w olsztyńskim ARiMR, żeby rozliczyć się z premii MR i w kilku miejscach był umieszczony identyczny komunikat. Nie podawano tam kto ma ją złożyć z jakiego naboru. Było napisane że najwcześniej można złożyć po 4 latach i 10 msc, ale nie później niż po upływie 5 lat. Dokładnie nie pamiętam jego treści.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

a na czym polega ta ankieta monitorująca?musze w niej napisać cały mój majątek jakiego się dorobiłem przez te 5 lat?i jak to wygląda jeżeli nie posiadam żdanych budynków na własnośc tylko bydło trzymam razem z ojcem,co ja musze w tej ankiecie przedstawić bo powiem uczciwie że przez 2,5roku kupiłem maszyne z której musiałem się rozliczyć a tak to nic więcej.w biznes planie zoobowiązałem się do trzymania 16szt.bydła a tak to o niczym więcej mowy nie było że musze mieć bydynki na własnośc itp.

Czy ktoś mogłby to skomentować żeby nie było lipy w ARiMR póżniej.(nabór 2011r)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ankietę ściągasz sobie ze strony ARiMR. Późnij idziesz do człowieka, który wypełniał Ci PRG(w moim przypadku korzystałem z pomocy ODR) i dajesz mu tę ankietę. Wypyta się Ciebie co i jak i wypełni a ty zapłacisz i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

a na czym polega ta ankieta monitorująca?musze w niej napisać cały mój majątek jakiego się dorobiłem przez te 5 lat?i jak to wygląda jeżeli nie posiadam żdanych budynków na własnośc tylko bydło trzymam razem z ojcem,co ja musze w tej ankiecie przedstawić bo powiem uczciwie że przez 2,5roku kupiłem maszyne z której musiałem się rozliczyć a tak to nic więcej.w biznes planie zoobowiązałem się do trzymania 16szt.bydła a tak to o niczym więcej mowy nie było że musze mieć bydynki na własnośc itp.

Czy ktoś mogłby to skomentować żeby nie było lipy w ARiMR póżniej.(nabór 2011r)

 

 

Zwierzęta trzymasz w tym samym budynku co ojciec? W agencji wiedzą o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj