Polecane posty

Mateusz319    0

Fakt z 2011 nie znam bo w 2010 składałem wniosek i nie wiedziałem że coś się zmieniło. Mógł byś być bardziej uprzejmy.

 

wybacz poniosło mnie :D to przez to, że straciłem szanse na 75 000 ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

Najnowsze wieści z Ministerstwa są takie :

Nowelizacja ustawy uwalniająca koperty wojewódzkie jest na ostatnim etapie i jak nikt nie zgłosi żadnych poprawek to maksymalnie do końca marca wyjdzie w życie i w tedy w ciągu 14dmi ARIMR musi wydać nam pozytywne decyzje.

Także jeszcze miesiąc trzeba czekać może będzie to szybciej ale to wątpliwe.

I co najważniejsze starczy najprawdopodobniej kasy dla wszystkich ale to nie jest pewne w 100%

 

Także jeszcze trochę cierpliwości

 

nerwowo mnie mnie wykoncza ;p najpierw do konca lutego teraz do konca marca a w decyzjach ktore otrzymalismy napisali ze maja czas do czerwca nie wiem czemu myslalalem ze akurat tym razem ministerstwo i agencja sie pospieszy :(

Edytowano przez karste85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

Czy ktoś z forumoczów decydował się na uprawę "Kwiatów i roślin ozdobnych gruntowch" w celu podniesienia wartości ESU gospodarstwa? Mam kilka możliwości, ale ostatnio słyszałem o dyni ozdobnej i pomysł wydaje sie niezły. Jakie są wasze doświadczenia na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faryy    0

Mam takie pytanie.. Jakich oni domagają się papierów podczas kontroli ....dokładniej z KRUS i podatków.. słyszałem że to sprawdzają.... tylko co dokładnie?? ostatnią opłatę za KRUS czy legitymację ubezpieczeniową czy jakąś decyzję?? :huh: a jeśli chodzi o podatki rolne to nie może być zaległości czy tylko chcą tą decyzję o podatku rolnym . kiepsko ostatni z kasą przez te przepisy i wszystkie te wydatki :( dlatego się pytam co oni tam chcą żeby wpadki nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Mnie też to denerwuje najpierw do końca lutego teraz do końca marca a zapewne skończy się na koniec kwietnia albo maja oni się nie spieszą. A nie ukrywam że mi się spieszy. Bo miałem zamiar zakupić owijarkę i kosiarkę rotacyjną i nie wiem co robić czy kupić za swoją kasę czy czekać na MR

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Mam takie pytanie.. Jakich oni domagają się papierów podczas kontroli ....dokładniej z KRUS i podatków.. słyszałem że to sprawdzają.... tylko co dokładnie?? ostatnią opłatę za KRUS czy legitymację ubezpieczeniową czy jakąś decyzję?? :huh: a jeśli chodzi o podatki rolne to nie może być zaległości czy tylko chcą tą decyzję o podatku rolnym . kiepsko ostatni z kasą przez te przepisy i wszystkie te wydatki :( dlatego się pytam co oni tam chcą żeby wpadki nie było

 

Z krus decyzji że podlegasz ubezpieczeniu i wszystkie składki które płaciłeś. Podatek za pole też wszystkie kwity i decyzja z gminy że masz pole. Wszystkim papierom robią fotki i opisują to wszystko. U mnie sprawdzali wszystko co było możliwe, nawet zaświadczenie wyciągałem ze szkoły że uzupełniam wykształcenie. I było ok

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

Mnie też to denerwuje najpierw do końca lutego teraz do końca marca a zapewne skończy się na koniec kwietnia albo maja oni się nie spieszą. A nie ukrywam że mi się spieszy. Bo miałem zamiar zakupić owijarkę i kosiarkę rotacyjną i nie wiem co robić czy kupić za swoją kasę czy czekać na MR

 

mnie tez wkurza taki stan zawieszenia nie wiadomo co robic najgorsze jest to ze kiedy zbliza sie oczekiwany termin to oni go przesuwaja a jak juz dostaniemy pozytywne decyzje to zalatwianie wszystkich papierow przypadnie na szczyt prac polowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leinad8    0

wniosek złożyłem 22 grudnia, miałem jedną poprawkę 19 stycznia i w końcu dziś (21.02) po południu dostałem przelew...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

witajcie ;) zlozylem wniosek o platnosc 28 grudnia i nikt do mnie nie dzwonil ze mam jakis blad itp itd ... Pani w okienku powiedziala ze na pieniadze bede czekal 6 tygodni maxymalnie... pieniedzy jeszcze nie mam na koncie ;/ kiedy moge sie ich spodziewac ? orientujecie sie ? odzial lubelski

JA też składałem płatność 28grudnia i bez poprawek kasę miałem w pierwszym tygodniu lutego. Widocznie co oddział to inne terminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edinho    0

Ja wysłałem pocztą wniosek o płatność(poprawkę) 19 grudnia, 26 stycznia dostałem przelew. pierwszy wniosek składałem 21 października, odmowę dostałem 15 grudnia, także w moim przypadku w miarę szybko się uwijali jak na ich możliwości.

 

Ja też składałem w lubelskim oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor88    0

.Witam koledzy, mam pytanie.

 

Jeżeli przejmę ziemię w 2012 roku wraz z zasiewami, to czy zasiewy muszą się zgadzać z tymi w biznesplanie na rok 2012?

 

I jak to jest z tymi 30% różnicy w zasiewach? Czy tyczy to się danego gatunku czy odnosi do całej grupy np. zbóż? Czy np. jak uprawiam ogólnie 15 ha zbóż a w biznesplanie mam 3 ha żyta, to czy zamiast tego żyta mogę zasiać np. owies??

 

Może miał ktoś z takim problemem do czynienia

Dzięki za odpowiedzi :)

Edytowano przez razor88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

Tak k*rwa macie racje zwlekają to wszystko jak mogą trzeba miec naprawde za"ebistą cierpliwość na to wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

razor88 ja też się nad tym zastanawiłem. Jeśli ktoś wie jak to jest czekamy na odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor88    0

Może ktoś wie z doświadczenia czy jakoś bardzo czepiają się tej struktury zasiewów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Dołączam się do pytania, bo ja miałe 50:50 jęczmień:pszenica, a zasiane wszystko pszenicą, przecież gdy składałem wniosek nie byłem posiadaczem gruntu, a właściciel chyba mógł zasiać co chciał, a tymbardziej że były właściciel "tato" zmarł w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Z krus decyzji że podlegasz ubezpieczeniu i wszystkie składki które płaciłeś. Podatek za pole też wszystkie kwity i decyzja z gminy że masz pole. Wszystkim papierom robią fotki i opisują to wszystko. U mnie sprawdzali wszystko co było możliwe, nawet zaświadczenie wyciągałem ze szkoły że uzupełniam wykształcenie. I było ok

:D

to kwity od opłaty krusu i podatku też trzeba przez 5 lat trzymać???


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio3trek    1

witam czy może zna ktoś aktualny adres pocztowy do ARiMR w sprawie MR bo nie mogę się do nich dodzwonić nie ukrywam ze zależy mi na czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leinad8    0

w sprawie przelewów to nie ma co dzwonić bo i tak nikt nie odbierze chyba że się pomylą. z wypłatą i innymi decyzjami czekają na ostatnią chwile bo im się nie spieszy. oni kasę mają co miesiąc i ich nie obchodzi czy komuś się spieszy czy nie. Te 75 tyś to jest przynęta na nas. Każdy kto składa wniosek już połyka haczyk i tak przez te 5 lat musimy tańczyć jak nam zagrają. A jak nie to wiesz ze odsetki ostro naliczać potrafią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

w sprawie przelewów to nie ma co dzwonić bo i tak nikt nie odbierze chyba że się pomylą. z wypłatą i innymi decyzjami czekają na ostatnią chwile bo im się nie spieszy. oni kasę mają co miesiąc i ich nie obchodzi czy komuś się spieszy czy nie. Te 75 tyś to jest przynęta na nas. Każdy kto składa wniosek już połyka haczyk i tak przez te 5 lat musimy tańczyć jak nam zagrają. A jak nie to wiesz ze odsetki ostro naliczać potrafią...

Bardzo mądre spostrzeżenie. Drugi raz rym się na to nie złapał


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faryy    0

witam czy może zna ktoś aktualny adres pocztowy do ARiMR w sprawie MR bo nie mogę się do nich dodzwonić nie ukrywam ze zależy mi na czasie

 

Sprawdź w goglach wydaje mi się że tam na pewno powinno być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtadekm    0

.Witam koledzy, mam pytanie.

 

Jeżeli przejmę ziemię w 2012 roku wraz z zasiewami, to czy zasiewy muszą się zgadzać z tymi w biznesplanie na rok 2012?

 

I jak to jest z tymi 30% różnicy w zasiewach? Czy tyczy to się danego gatunku czy odnosi do całej grupy np. zbóż? Czy np. jak uprawiam ogólnie 15 ha zbóż a w biznesplanie mam 3 ha żyta, to czy zamiast tego żyta mogę zasiać np. owies??

 

Może miał ktoś z takim problemem do czynienia

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Posłuchajcie starego człowieka cokolwiek zmieniacie w biznesplanie w zasiewach każda pierdólka chociaż mniej jak 30% piszcie o tym do regionalnego dyr.kopię wraz z potwierdzeniem chowajcie do teczki MR.

To tylko 5 zł na znaczek a powiadam Wam na końcu to zaprocentuje.

jeśli nic nie dzieje się z Waszymi teczkami w biurze wsparcia urzędnicy się nudzą i nabierają podejrzeń i podsyłają kontrole.Jak napiszecie choćby bzdury urzędnicy odpiszą teczka będzie rosła po pięciu latach łatwiej przejdzie ostatnia kontrola lub jej zaniechają . kontrolerzy różnie interpretują przepisy, a oddać z odsetkami to boli!!!!!!!!!!!

Zaglądając często do papierów przypominamy sobie sprawy które trzeba wyprostować

Największy błąd to wziąść kasę i zapomieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam145    0

mnie już szlak trafia. 31 październik wniosek o płatność. odmowa 26 listopad. podprawa złożona 19 grudnia. przyjęta 28 grudnia. i k*** nic. woj lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Jak wnioskujecie o zmiane BP to do podania dolaczacie caly wniosek, czy tylko zmieniane strony??

Ode mnie (wa-wa) wymaga calosc, ale nie ukrywam, ze korzystniej byloby dolaczac jedynie zmienione strony. Nastepnym razem wysle im tylko zmienione strony


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie już szlak trafia. 31 październik wniosek o płatność. odmowa 26 listopad. podprawa złożona 19 grudnia. przyjęta 28 grudnia. i k*** nic. woj lubelskie

 

A co takiego było nie tak ze dostałeś odmowe?

Edytowano przez Traktorzysta25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj