Polecane posty

suzuki21l    5

jutro ( poniedziałek) palę motór i lece do arimr rozliczać się z premi (wydanej kasy, najpierw do powiatowego skserować dowody wpłaty , faktury, + pieczątka ze zgodnością z oryg. 15km , a pużniej do wojewudzkiego 340 km w obie str.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

czyli z tego co piszecie bez przypału mogę kupować zagraniczny sprzęt bo w biznes planie podałem cenę polskiego ale krajowy jednak zostawia trochę do życzenia ale teraz tak sobie myślę skoro to mają być maszyny nie za moje pieniądze to lepiej kupić taki z górnej półki nikt jeszcze takiego na wsi nie ma jeśli chodzi o te firmy :lol: :lol: i dzięki za odp. ;) dziś jadę podpisywać umowę z dealerem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Czy po otrzymaniu pieniedzy mozna nadal zmieniac sprzety w biznesplanie?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Po otrzymaniu pieniędzy można zmieniać maszyny. Właśnie czekam na pieniądze i dopiero jak przeleją mi na konto to zmienie bo będzie jakieś rozpatrywanie a nie chciałem żeby przedłużyło się coś z wypłatą premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Zachodniopomorskie - końcówka listy, dziś przyszła decyzja z dnia 30 września.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Pytanie mam dla Mlodych rolników z Kujawsko Pomorskiego ile mieliście pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

a jak się tego dowiedzieć? Wtedy Ci mogę odpowiedzieć :)

 

 

Musisz zadzwonić to osoby prowadzącej twój wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jak się tego dowiedzieć? Wtedy Ci mogę odpowiedzieć :)

 

Jak kogoś interesuje ile miał pkt. to wystarczy zadzwonić do osoby prowadzącej wniosek lub podać numer sprawy i powinni Wam podać. ;)

 

 

Czy Wy czytacie to forum?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

Ogladaliście może dzisiejszy agrobiznes ?? Mówili że do 12 pazdziernika prawdopodobnie dadzą propozycję do Brukseli o zwiększeniu wsparcia dla rolników ponizej 40 lat do 70 tysiecy Euro,i dla Tych co mają gospodarstwo ponizej 5 lat mają podniesc dopłaty bezposrednie o 25 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mówili ze to nie oficjalne doniesienia o tej propozycji a zanim to przegłosują to nie wiadomo kiedy to będzie i czy wogóle będzie

ale te 70 tys ojro to by było coś ;)

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Czytamy czytamy, tylko nie sposób przeczytać ileś tam postów do tyłu gdzie co drugi jest na temat dyplomu, powierzchni itp. Druga połowa to kłótnie innych userów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ogladaliście może dzisiejszy agrobiznes ?? Mówili że do 12 pazdziernika prawdopodobnie dadzą propozycję do Brukseli o zwiększeniu wsparcia dla rolników ponizej 40 lat do 70 tysiecy Euro,i dla Tych co mają gospodarstwo ponizej 5 lat mają podniesc dopłaty bezposrednie o 25 %.

 

Nie mają żeby wszystkim dać po 75tys zł a będą mieć żeby dać 70tys Euro? wierzysz w to?Kolejna bajeczka przed wyborami...;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ta akurat dadzą 70 tyś euro. znamy możliwości negocjacyjne PSL z przed wejścia polski do UE także wątpię w takie realia. Lepiej niech się wezmą i dadzą wszystkim z tego naboru a nie obiecują gruszek na wierzbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ern    0

witam, mam pytanie, aby przyjad pomoc MR np to musze zdac EGZAMINY ROLNICZE czy tylko miec np szkole ukonczona ?? kiedys widzialem pisal ktos o tych zasadach ale nie pamietam juz gdzie to bylo bo syf z deka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ern    0

i wlasnie przez takich jak ty robi sie syf!, zamiast odpowiedziec jednslownie to jakies masz aluzje dziwne czlowieku, ogarnij sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy we wniosku na mr musi być taki sam numer konta jak we wniosku o płatność?

Założyłem konto na gospodarstwo, we wniosku o płatność wpisałem nowy numer i chyba razem z poprawką wniosku mr oddam wniosek o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i wlasnie przez takich jak ty robi sie syf!, zamiast odpowiedziec jednslownie to jakies masz aluzje dziwne czlowieku, ogarnij sie

 

człowieku zastanów się co piszesz i pomysl zanim zadasz kolejne pytanie na które było kilkanaście razy odpowiadane

pozdrawiam


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ern    0

no, kontynuuj, rob gnoj na forum, nie mozesz napisac ?? pisalem ci chyba ze nie moglem znlaezc bo syf jest przez takich jak ty! ubylo ci cos ze sie spytalem poraz enty ? buraku bylo odpisac tak lub nie a nie szukasz tylko sytuacji aby komus pokazac kto ma przewage nad kim bo wie wiecej od drugiego...

Edytowano przez nasil90
Nie obrażaj innych użytkowników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

syf to się robi przez takich jak ty bo nie potrafią sobie poszukać informacji dla siebie waznych

potrafią tylko obrazać i pokazywać swój poziom kultury

pozdrawiam


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ern    0

ale jestes dumny, nic po tobie sie nie mozna spodziewac, jedynie pokazanie kto jest lepszy i robienie mi laski ze odpowie mi i pokazuje wielkie zażenowanie ze znwou to samo, lewactwo poprostu, pyta sie ktos to sie odpowiada a nie udaje cwaniaka bo tylko rpzez kabel mozna tak robic, nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Ja złożyłem we wtorek. Pani z arimr powiedziała że małopolskie szybko rozpatrują więc nawet w ciągu miesiąca pieniądze mogą być na koncie. Co do postów powyżej to nowi użytkownicy jeśli macie jakieś pytania to przeczytajcie sotatnich 5 stron postów, bo tyle chyba wystarczy żeby się wszystkiego dowiedzieć bo jak będziemy zadawać sobie stale te same pytania to właśnie będą takie kłótnie jak powyżej a moderator powinien usówać takie posty typu ty .... taki i taki... każdy chce się czegoś dowiedzieć ale bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj