Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Burn    0

jesli masz placony Krus to sie liczy..liczy sie ile kwartalow miales placony krus...ja prowadze od niecalego roku i zdazylem zlozyc wniosek przed 12miesiacami ale nie mam stazu... mam dopiero iles kwartalow..musisz miec 3 lata palcony krus albo musisz uzupelnic szkole jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn    0

a co do ilosci to zapewne bedzie jak z modernizacja ze jakas pula kasy bedzie na woj i tyle... a ile wnioskow bedzie to nie wiadomo bo przez miesiac beda dochodzic listy i zwozic beda z oddzialow...tak samo bylo z modernizacja na poczatku krzyk bo zostalo kasy w niektorych woj np lubelskie a za miesiac ze 2x za duzo jest wnioskow niz kasy...trzeba czasu i bedzie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio3trek    1

złożyłem dzisiaj było około 20 osób w warszawie ale wydaje mi się ze mnie od razu odrzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Czytają artykuł zwiazany z MR i ilosci wpływających wniosków zainteresował mnie pewna kwestia jak i sądze dużej rzeszy forumowiczów otórz dotyczy punktacji wniosków moze ktoś sie orientuje jak wygladaja owe punkty w kwestiach:

 

 

"powierzchni użytków tworzonego gospodarstwa - można otrzymać od 5 do 16 punktów" -za jakie areały jaka ilość punktów

 

"kwalifikacji zawodowych wnioskodawcy - od 1 do 5" Analogicznie jak w/w

 

"stopy bezrobocia w powiecie, w którym znajduje się gospodarstwo - od 0 do 5 pkt"

 

Wiecie cos na ten temat czy to jest pic na wode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

No i ciekawe czy ""powierzchnia użytków tworzonego gospodarstwa" Chodzi o tą co jest w teraźniejszym czasie czy jeśli ktoś napisał że przejmie więcej ziemi i któro oni biorą pod uwagę.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według tego co ktoś wcześniej podał to w świętokrzyskim byłem 208- ale osób było bardzo dużo i myśle że te 6500tys się uzbiera w tym ostatnim tygodniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co mówiła mi osoba prowadząca, to są jakieś limity na dany obszar. Jeszcze trzy, czyżby pod koniec naboru wzrosło zainteresowanie wnioskami? huh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

w kujawsko-pomorskim jest pieniędzy na około 800 wniosków, mam nadzieję że załapię się w tej puli. Ile wam wychodziło ESU? 13 to mało czy tak średnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

No nic dziwnego w końcu to normalny roboczy dzień ;)

 

Czyli może wcale nie być tak kolorowo z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku skoro są limity na obszary :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

a można kupować na 100% kupować maszyny używane nie starsze niż 5 lat bo mi facetka która wniosek wypełnia mówi że tylko nowe wchodzą w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Można używane nie starsze niż 5 lat, wtedy konieczna będzie opinia rzeczoznawcy i faktura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol7110    0

a czy wykształcenie (szkoła policealna 2 letnia zaoczna kształcąca w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa) wystarczy na dopłatę dla młodych rolników chodzi mi o kwalifikacje ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murek    0

Mnie też w Agencji powiedzieli, że można kupować maszyny do 5 Lat, ale są wtedy dodatkowe wymogi jak jakieś opinie. Chyba chodziło o o opinię o stanie technicznym. Przecież to normalne, że nie będę kupował szrotu.

Na nową może nie starczyć i pewnie wiekszość rozgląda się używanymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Ja tam kupuję nowe, nie będę załatwiał tych dodatkowych papierów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja myślałem nad używanym ale ciężko jest znaleźć, a jak już znalazłem to cena była nie wiele niższa od nowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja też (planuję) kupować nowy ciągnik ;) niech mniejszy i gorzej wyposażony ale nowy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

składał dziś ktoś wniosek?? duże tłumy?? ciekawe ile jest już w lubelskim ja jadę jutro albo w piątek pewnie będzie mase ludzi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ciekawi mnie z kąd w lubelskim tyle młodych rolników ? :lol: i skąd tyle pola B)

 

@NHFAN- jakiej powierzchni gospodarstwo deklarujesz do programu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

a u ciebie jaka powierzchnia?? u mnie średnia krajowa jest i wyższe wykształcenie... szkoda bo nie mam wszystkich działek bo bym miał ponad 30ha ale może i z tym się załapie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj