Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

sumek666    6

Na wypłatę 1 raty też 90 dni. Chyba że wyśla pismo że wydłużają sobie termin o kolejne 90 cm. Banda. I wszystkie plany w du*e. A od nowego roku wszystko w gore. 

qwerty123    0

witam.

Jestem na etapie składania sprawozdania z biznesplanu i mam pewien problem z tabelą:"zakres realizowanych inwestycji" Mianowice na młodego rolnika brałem ciągnik,przyczepe,kosiarke i sadzonki.O ile wartości które opisują sadzonki wiem gdzie wpisać to ze sprzętem mam problem bo instrukcja wypełniania tego sprawozdania jest niejasno napisana.W rubryce "liczba zrealizowanych typów inwestycji" nie wiem czy w polu "liczba zakupionego sprzętu ruchomego" ma być 3 czy jeden.3 bo ciągnik, przyczepa,kosiarka albo 1 bo to typ inwestycji czyli maszyny.Inna sprawa to wykształcenie,jeśli mam wyższe ogrodnicze to jest to samo co wyższe rolnicze?

ANDZIKA    0

Albo mi się zdaje albo jest lista dla Małopolski na MR. Zerknijcie czy ja zwidy mam.

daroo9876    0

No racja jest, szkoda że tylko malopolska, złożyło 198 osób na liście 180 nawet nieźle.

pedro2    341

Ja też ostatni nabór 2014 i też zmian do bp nie robiłem a raz było 30% doradczyni z odr twierdzi że nie trzeba Nie robiła nikomu i nie czepiali się, miał ktoś przypadek sankcji za to? Może przynajmniej teraz zrobić zmiany ? (wypłata luty 2015)

Druga sprawa czy mógłby ktoś podrzucić ten wykaz co do kiedy trzeba złożyć bo posiałem, a w necie niezbyt wiele znalazłem... 

A co do zaświadczenia z weterynarii, trzeba składać wniosek o kontrolę żeby takowe wydali? Z góry dzięki za pomoc 

zetorki    26

Witam, mam problem z drugą ratą MR 2016, wypełniłem wniosek i sprawozdania, jednak mam problem z księgą przychodów i rozchodów, księgę prowadzę od dostania decyzji o przyznaniu młodego rolnika jednak nie zgłosiłem jej do Urzędu skarbowego, a teraz potrzebne jest oświadczenie z us o prowadzeniu ewidencji przychodów i rozchodów... co z tym z robić? ;/

zetorki    26

Jestem VATowcem jeśli to co kolwiek zmienia i mam księgową... jak to obejść?

TOME11    80

deklarowałem:

4,00 ESU W ROKU BAZOWYM

4,52 ESU W ROKU DOCELOWYM

więc:

4,00 ESU | 2014 | ROK BAZOWY

4,45 ESU | 2015

4,22 ESU | 2016

4,41 ESU | 2017

4,10 ESU | 2018 (wirtualnie)

4,15 ESU | 2019 (wirtualnie)

???           | 2020

wg mojej logiki w roku docelowym te 4,52 lub więcej wystarczy, tylko pytanie czemu w PLANIE ROZWOJU GOSPODARSTWA mam rok 2020 jako docelowy, a nie 2019xD bo jeśli dobrze pamiętam, to z człowiekiem z którym robiliśmy wniosek wpisaliśmy 2019 jako docelowy, a babka w agencji kazała to zmienić na 2020

zetorki    26

A jak to jest ze zwiększeniem SU, brakowało mi trochę zeby wykazac wzrost o 10%, tato przekazał mi 4 krowy i teraz wychodzi mi 17%, czy to przekazanie zwierząt musi być wpisane do ksiegi przychodów i rozchodów? Jak to jest z tym GVA?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się