Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarekvip99    4

Jeśli miałem u rodziców w gospodarstwie staż 6 miesięcy z urzędu pracy to czy można za to dostać jakieś punkty lub liczy się to do czegoś??

waldek91    1
Napisano (edytowany)

Korzystałem z MR w 2014 roku. Deklarowałem daną powierzchnię, teraz dokupiłem kilka ha i kilka wziąłem w dzierżawę na papier. Struktura upraw nie uległa zmianie więcej jak 30%. Czy muszę informować Agencje o tym czy nie trzeba?

Edytowano przez waldek91

bobiczek    0

witam. mam okazje kupić ziemie rolna ale jako młody rolnik muszę pytac o zgodę ANR. ile agencja ma czasu na udzielenie odpowiedzi? czy podanie z zapytaniem wysłać poczta czy lepiej osobiście zanieść? coś to przyspieszy?

Wiadomość z agroFakt.pl

Smoka    0

Witam.czy podpisuje się jakoś umowę czy trzeba czekas na pieniądze tylko ?

jacor95    2

po zlozeniu wniosku o platnosc czekasz tylko na wyplate

Smoka    0

A czy dostaje się jakieś potwierdzenie że doszło do nich ?

maniek0987    3

Jeżeli składam wniosek teraz na młodego rolnika i już mam działkę w dzierżawie, a chcę na nią złożyć wniosek na dopłaty za ten rok. To muszę zgłosić się o nadanie numeru gospodarstwa do agencji. Nie przeszkodzi mi to w niczym?

LUKASZ82mtz    0
Napisano (edytowany)

WITAM PANOWIE I PANIE...

mam pytanko odnośnie prowadzenia Ewidencji przychodów i rozchodów

jak to prowadzicie nie bedąc na Vacie???

jak wpisywać przychody ze sprzedaży np na targu bo wiadomo sprzedaje sie tam po worku czy po dwa osobą prywatnym

a wiadomo nie wystawiam faktury ani paragonu

może ktoś mi to wyjaśnić albo może gdzieś pisze dokładnie o tym ?

PONAWIAM PYTANIE

Edytowano przez LUKASZ82mtz

pawelwlosty    6

Bez przesady to jest uproszczona rachunkowosc co jestes w stanie udokumentowac to piszesz co nie to nie piszesz proste .

Smoka    0

Dostaje się jakieś potwierdzenie że doszedł wniosek o płatność ?

K_a_c_p_e_r    3

Witam
Poszukuje osoby najlepiej z pomorskiego co piszę wnioski na mlodego rolnika.Jak ktoś zna to prosił bym o namiary z góry dzięki

SławekJas    0

Witam.. czy termin 9ciu miesięcy od otrzymania decyzji  " Premii dla młodego rolnika" na rozpoczęcia projektu itd. można jakoś przedłużyć - przypada na początek lipca br. ..otóż muszę posiadać wymaganą ilość gruntów którą mam otrzymać z darowizny a znów osoba ta chce skorzystać z płatności dla przekazujących który ponoć rusza w III kwartale czyli lipiec-wrzesień.

Czy da się wydłużyć ten termin, lub ma ktoś pomysł jak to obejść?

Majsteroo7    0

Witam,mam zamiar startować po dotacje na młodego rolnika.obecnie nie mam nic ziemi.rodzice mają 20h lecz zadna działka nie jest czysta (są na nich inwestycje ze środków eu)dopiero za 4 lata mogą przepisać więc po spokojnie dorownam średniej wojewódzkiej co jest wymagane po 5 latach.I tu pytanie czy jeżeli kupię teraz 1h który jest wymagany to mam szansę na otrzymanie dotacji? Czy muszę mieć jakiś traktor zarejestrowany na siebie?
Proszę o pomoc.

lukeX    1

Witam
Przemek gospodarstwo po rodzicach. Powierzchnia 6.5 ha. Na brakująca powierzchnię do średniej województwa będę miał dzierżawę. Czy ziemię z tej dzierżawy mogę kupić i wpisać ja w biznes planie ?Pozdrawiam

gelorolnik    2

jak w biznes planie mam wpisany wyciąg do obornika agencja wymaga jakiegoś zezwolenia na montowanie lub coś w tym stylu?

jacor95    2

Dostaje się jakieś potwierdzenie że doszedł wniosek o płatność ?

wysylales go poczta?

akernolat    17

Wraz z przyszłą żoną w 2015 roku otrzymaliśmy każdy osobno premią dla młodego rolnika.

Czy teraz po ślubie jeśli kupimy maszynę za kwotę 70tyś na wspólne gospodarstwo, to czy jedną maszyną będziemy mogli udokumentować 2 premie?

freetaxi takie pytanko mam dla Ciebie. Otóż otrzymałem już młodego rolnika (nabór 2016) i trochę plany się pozmieniały, miałem samą ziemie. Czy możliwe jest teraz przepisanie krów i opasów na mnie? Dodam, że obora musiałaby być  użyczona bo stoi na działce dzierżawioną przez mnie od rodziców. Przejdzie taki układ?

Dzięki za szybką odpowiedź. Mój doradca trochę kręcił nosem na to i powiedział, że najwyżej oddam premie. Nie wiem o co mu chodziło. A ma znaczenie to, że na tej działce co obora stoi dom rodzinny? Nasłuchałem się, że nie mogę mieć współwłasności tylko nie bardzo wiem o co chodzi skoro krowy i opasy będą na mnie a budynek użyczony.

freetaxi    169

Przecież napisałeś, że działkę dzierżawisz od rodziców. Nie jest ona Twoją własnością.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się