Polecane posty

michatek    4

Witam, odnośnie naboru z 2014 roku, kase dostałem 10.2015 rok miną 10.2016. trzeba było po tym okresie złożyć zaświadczenie z krusu, dostaliście jakieś przypomnienie o tym zaświadczeniu  przed lub w ciągu tych 2 miesięcy w których trzeba było je złożyć?? Ja niestety nie dostałem i się spóźniłem jakis czas :( , pytam bo niektórzy ponoć dostawali takie przypomnienia?? 

 

Masz kartkę co dostałeś z papierami Młody rolniku pamiętaj o zobowiązaniach!!! mi rok minął 9.2016 nie dostałem zawiadomienia o przypomnieniu - sam wysłałem listem i też żadnego potwierdzenia nie dostałem czy doszło.

 

mam pytanie do tych bo chcę zmienić biznes plan i kupić 5-7 jałówek -czy muszę kupować od firmy handlowej czy od rolnika co jest na vat'cie wystarczy faktura sprzedaży?? {plus czytałem kopie paszportów trzeba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Witam dzis dostalem z Arimr list odnosnie doplat bezposrednich.Pisza ze ze wzg na wykonanie wszystkich kontroli i skomplikowany charakter sprawy termin zostanie przekroczony i jest planowany na dzien 30.06.2017. Dodam ze skladalem pierwszy raz wniosek o doplaty ale zadnych poprawek nie bylo po za tym czesc kasy juz dostalem.Wie ktos o co moze chodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Jest temat odnośnie dopłat, tam poczytaj. W skrócie nie zdążyli do końca lutego wystawić decyzji (termin ustawowy) i temu masz odroczenie wydania decyzji.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek5M    11

jest ktoś kto potrafi policzyć mi wartość ekonomiczną gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber912    4

Czy korzystając z młodego rolnika z Nowego programu mogę uszczuplic jedna działkę o 60arów i w to miejsce kupić inną działkę.
Czy korzystając z młodego rolnika z Nowego programu mogę uszczuplic jedna działkę o 60arów i w to miejsce kupić inną działkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Witam
Mam pytanie dosyc dziwne
Rodzice uprawiaja pole o powierzchni 9,06hektara. Z czego na papierze maja na siebie 4 hektary. A 5,06 jest do podzialu na ojca i ciotke i jej dzieci troje. Ciotka i dzieci jej oddają swoja czesc jako darowizna. 5,06 przechodzi na ojca. Z przepisow wynika ze on te 5,06moze oddac nastepcy po uplywie 10 lat. A wiec czy jak przepisze mi 4 hektary i da mi dzierrzawe 5,06 to majac calosc czy bedzie mozna wziac DOFINANSOWANIE NA MLODEGO ROLNIKA?
Mnial ktos taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Jakie województwo ? Poza tym po co tak kombinować - rodzice dają Ci 4 hektary a resztę od razu można zrobić darowizne z ojca, ciotki i reszty na Ciebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Brał ktoś prasę na MR? Jakie trzeba spełniać wymagania? Ile belek rocznie? :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jest coś takiego jak zasady doboru maszyn, więc rusz głowe i wszystko jest na stronie arimr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Zasady doboru maszyn obowiązują w dotacjach na modernizacji wiec rusz głową i czytaj czego one dotyczą. Pytam bo chciałbym zmienić biznesplan i w moim BP nie robili problemu ale w międzyczasie sprawa trafiła do OR i nie wiem czym oni się tam kierują?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Te same zasady dotycza w MR...Radze doczytać.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Witam! Orientuje się ktoś gdzie w okolicach Konina (wielkopolskie) wypełniaja wniosek i biznesplan na młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

No nie wiem. U mnie jakoś łagodniej podchodzili. Oczywiście w miarę rozsądku jak były maszyny a nie mocno przesadzone. Jak u mnie: rozsiewacz powinien być 700-800 mam 1200, opryskiwacz 600 mam 800, siewnik 2,5-2,7m mam 3m


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ja też mam opryskiwacz dużo większy niż powinien, wszystko zależy od danego biura i umiejetności argumentacji, ale ogólne wytyczne są te same co przy MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj