Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniek00000    0

Wszyscy rozliczają się z kwot brutto (niezależnie czy jesteś na VAT czy nie). Maszyny muszą być nowe.

A można później otrzymać zwrot VAT-u za zakupione maszyny na młodego?

Wiadomość z agroFakt.pl

ukas1    0

Hejka wszystkim

Czy jako trzeci współwłaściciel gospodarstwa mógł bym sie ubiegać o Młodego Rolnika ? 

Ps

Dwa lata temu tata dostał dofinasowanie na MGR 2007-13

Reno1    134

TO jako wykształcenie wystarczy kurs r.3 czy coś jeszcze ?

Hejka wszystkim

Czy jako trzeci współwłaściciel gospodarstwa mógł bym sie ubiegać o Młodego Rolnika ?

Ps

Dwa lata temu tata dostał dofinasowanie na MGR 2007-13

Nie.

szymon09875    94

Jako ze w tym temacie jestem zielony to chcialbym was zapytać skoro nabór ma być od kwietnia to kiedy zacząć robić biznesplan i interesować sie cala reszta papierologii ?

mickas092    320

Wymogami to już sie proponuje interesować, policzyć sobie wielkość ekonomiczną z upraw, ewentualnie zmienić plany dt. upraw żeby skoczyło esu albo punktacja co tam trzeba. A po ogloszeniu naboru robić papierki. 

zetorki    26

Mi już powoli cierpliwość się kończy, 14 listopad złożony wniosek o wypłate, a pieniędzy jeszcze nie widać...

matus2609    4

Pytanie do tych co już składali wniosek o płatność, dokładnie chodzi mi o ewidencje przychodów i rozchodów mieliście tam wpisane wszystkie zdarzenia które nastąpiły po dniu doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy czy też wystarczy wpisać tam kilka pozycji, tak aby coś tam było, pytam dlatego że wszystkie faktury mam u księgowego i musiałbym je znowu od niego podebrać, myślę że na początek wystarczy wpisać tylko kilka pozycji np takich bieżących (zakup ropy, koncentratu) a po wypłacie wiadomo, trzeba będzie tego pilnować. Jak to wyglądało u was?

Proal    0

Nabór 2016 -> czy jak mam punkty za strukturę zasiewu zbóż to te 66 % muszę pilnować już teraz od 2017 roku czy od roku docelowego (w moim przypadku 2019) ??

Rangiz    4

Ja złożyłem wniosek o wypłatę pierwszej raty 2 czy 3 stycznia i zastanawiam się czy w ogóle moje BR ruszyło coś odnośnie wypłaty czy stwierdzili, że nie będa już tego roztrzepywać skoro za chwilę papiery mają iść do oddziałów regionalnych. 

W ogóle widzę, że zmieniły się przepisy i od nowego roku można zarabiać minimalną krajową brutto i być nadal w krusie. Czy ktoś korzysta obecnie z tego udogodnienia? 

cichyh32    44

Witam jestem w 4 klasie technikum grobiznesu, rok tmu zdałem egzaminy r.3 w tym roku pisałem r.6 i jestem pewien ze jednego z r.6 nie zdałem.Jesli nie zwazajac na pkt mając same swiadectwo ukonczenia technikum agrobiznesu moge sie starac o dotacje?

Paramonov    4

Ja złożyłem wniosek o wypłatę pierwszej raty 2 czy 3 stycznia i zastanawiam się czy w ogóle moje BR ruszyło coś odnośnie wypłaty czy stwierdzili, że nie będa już tego roztrzepywać skoro za chwilę papiery mają iść do oddziałów regionalnych. 

W ogóle widzę, że zmieniły się przepisy i od nowego roku można zarabiać minimalną krajową brutto i być nadal w krusie. Czy ktoś korzysta obecnie z tego udogodnienia? 

Raczej nie ruszyło od 2 lutego dopiero wszystkie dokumenty będą mieli w BR i ruszą z tym ale to pewnie mętlik będą mieć na początku. mi w ogóle kazali nie składać narazie ;/

Tomek9a1    5

Jakie dokumenty trzeba dostarczyć do agencji w przypadku konieczności zmiany w inwestycjach, nabór 2014 i pytanie czy agencja może nie akceptować zmian ?  

Paramonov    4

Jakie dokumenty trzeba dostarczyć do agencji w przypadku konieczności zmiany w inwestycjach, nabór 2014 i pytanie czy agencja może nie akceptować zmian ?  

2014 i sie nie rozliczyłeś ?

rolnik7733    0

Witam wszystkich.

W jaki sposób zamierzacie udokumentować działanie "przygotowanie produktu do sprzedaży"? 

Możecie mi doradzić co mogę zrobić z tym skoro moje gospodarstwo jest nastawione na produkcję mleka krowiego i nie sieję żadnych zbóż? 

Tomek9a1    5

otrzymałem decyzję w marcu 2015, po przesunięciu środków na MR z innych programow, i 3 lata dopiero mija mi w 2018 roku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się