Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maxi93    2

Jestem MR z naboru 2014 wzialem terz ziemie  w dzierzawe na 2 lata i bede bral doplaty na te dzialki,i teraz musze zrobic zmiany dotyczace rozwoju gospodarstwa w strukturze zasiewow i  musze zrobic to teraz czy na wiosne moge ? bo jesli cos by nie przezimowalo nusze pisac jeszcze raz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Michal1988    2

Pytanie dosyć problematyczne, może Freetaxi się wypowie?

Czy za premię MR 2016 (właśnie otrzymałem decyzję), mogę kupić grunty rolne na które aktualny właściciel wziął premię MR w 2010 roku?

Rozumiem, że na daną działkę nie można wziąć dwa razy premii, ale co z jej kupnem?

Dodam iż w biznesplanie całość premii mam przeznaczone na zakup gruntów rolnych (ale inne działki)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    2

Wysłałem zapytanie e-mailem, czekam na odpowiedź. Jak ją otrzymam to tu wstawię. Ktoś inny może wie... ?

 


Wysłałem zapytanie e-mailem, czekam na odpowiedź. Jak ją otrzymam to tu wstawię. Ktoś inny może wie... ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    169

Specyficzna kwestia. Nie miałeś tej działki w momencie składania wniosku o przyznanie pomocy. Nie było więc problemu. Teraz ją zakupisz i będzie trzeba pewnie zrobić aktualizację biznesplanu. Tu mogą się schodki zaczynać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    2

Po osiagnieciu zalozen z biznesplanu lecz nie wczesniej od 3 lat zlozenia wniosku

 

§ 23. 1. Drugą ratę pomocy, w wysokości 20 000 złotych, wypłaca się na wniosek o płatność, który składa się po realizacji

biznesplanu, jednak nie później niż do dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martin_199    0

Czy ktoś z Was wycofywał z biznesplanu wysokobiałkowe? Zastanawiam się jak to argumentować aby kierownik wyraził zgodę. Czy napisanie, że ma się kiepską ziemię a z powodu ostatnich suszy boję się o słabe wschody i przewyższenie kosztów siania nad zyskiem z pola może być? Freetaxi może Ty się orientujesz czy takie coś by przeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    169

Po co argumentować. Pisz, że rezygnujesz i tyle. Przynajmniej ja tak pisałem klientom w podaniach i nie było problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem gruty w dzierzawie do tej pory i teraz dostalem decyzje . Aby dostac pierwsza rate to musze miec juz ziemie przepisana na siebie ? Jeszcze jedno pytanje mialem w biznes planie 18 ha czy moge miec przepisane teraz 22 czy bedzie jakis problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy odsadki miesne jalowki z przeznaczeniem na mamki zaliczaja sie do stada podstawowego?
Bo wydaje mi się ze odasasadkow kupił bym 2 razy wiecej i sam je zacielil bez placenia komuś za odchow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert456    1

..Freetaxi, czy mająć w biznes planie ujęte punkty za rośliny wysokobiałkowe, to muszę co roku  w ciągu 3 lat uprawiać min ha, czy wystarczy jak w roku docelowych mam ten 1 ha ..!??.

 Cz jeżeli dostarczyłem ofertę na rozrzutnik obornika o kwocie załóżmy 51000zł, i taką miałem wpisaną w Biznes Planie, to nie bd problem jeśli go  go kupię za załóżmy 46000zł, i podobnie mam z przyczepą oferty miałem raczej wygórowane.. :mellow: ..??

 

Wie ktoś coś w tym temacie..??..i czy ewentualnie mógłbym zamiast przyczepy kupić inne maszyny..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proal    0

Wrzesień 2015

 

Musisz podlegać ubezpieczeniu w KRUS przez okres co najmniej 12 miesięcy od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy. Z tego co wiem można pracować przez ten rok ale tylko na umowę której kwota nie przekroczy połowy minimalnego wynagrodzenia. Pracował w ogóle ktoś przez ten rok na taką umowę? Bo nie wiadomo czy się z Agencji o to nie czepiają no i czy się w trakcie jakieś przepisy się nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek30    0

Witam. Jestem tu nowa :) mam pytanie... Jestem beneficjentem MR 2007-2013. Choduje trzode w cyklu otwartym. wypłatę pomocy otrzymałam 25.11.2011. Więc w tym roku powinnam wywiązać się z obowiązku spełnienia odpowiedniego Esu. Jednak mieszkam na terenie dotkniętm Asf - em i nie mogę kupić prosiat bo PLW wydał decyzję o zakazie przemieszczania do tego KE objęła nas tzw strefa niebieską. Przez to nie spełnie wymaganego Esu. Myślicie że ARiMR może uznać to za wystąpienie siły wyższej? Wszystkie dokumenty wraz z zaświadczeniem od PLW wysłane. Proszę o opinie. W ARiMR powiedzieli ze zależy od prezesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

To jest siła wyższa, nie masz jakiegokolwiek wpływu na zaistniałą sytuację, moim skromnym zdaniem to nie masz pod tym względem powodów do zmartwień. Zawsze możesz pozwać (o odszkodowanie w wysokości premii plus co tam wymyślisz) instytucje państwowe odpowiedzialne za monitorowanie chorób zakaźnych i niedopełnienie obowiązków :)

Swoją drogą to już czekam 114 dni (chyba), raport po kontroli dotarł z uwagą odnośnie powierzchni upraw i nie wiem jak działa ich gps "zamontowany na samochodzie i objeżdźali pola"...
Według moich pomiarów- 3,5 ha, według siejącego kukurydzę 3,3 ha ale on u wszystkich przelicza delikatnie na swoją niekorzyść, koszący kukurydzę odczytali z gps 3,5 ha a kontrolerzy... 2,97 ha. Jak by nie patrzeć to ich wynik jest najdalszy od jakichkolwiek pomiarów...
Na tej samej działce znowu odczytali o 0,3 ha więcej niż zawsze zgłaszane do dopłat TUZ. Te ich objeżdżanie działek i pomiary z gps na masce to o kant du.y ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil12445    0

Witam, jezeli w biznesplanie mam podany kombajn o wydajnosci 0,10-0,20ha to czy bede mogł kupic o wiekszej wydajnosci tj 0,15-025ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafil0690    0

Witam,tata chce mi przepisać gospodarstwo,czy jeżeli pracuje na umowę o pracę i opłacam ZUS (nigdy nie płaciłem krusu)będę musiał się zwolnić pracy. Czy można opłacać ZUS i KRUS jednocześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×