Skocz do zawartości

Polecane posty

waldii1    13

Ty to jednak wariat jesteś:-) już myślałem że coś się zaczęło dziać.

maniek20    71
Napisano (edytowany)

To fajnie że już dostałeś. Może w poniedziałek ja dostanę, chociaż z tego co zauważyłem to w moim BP opóźnienia mają.

Bo Ty Maniek 26 wniosek złożyłeś?

Teraz będziesz robił jakieś zmiany do wniosku?

tak 26 ale dzwoniłem do znajomego co pracuje BP i mowi ze teraz maja zwal roboty i wyszycy robia decyzje na dopłaty bo do poniedziałku musza decyzje powysłać i dlatego im tyle schodzi z tym MR a zmiany bede robił ale dodawał nowe działki na które mam umowe a co do kasy to mówi że on juz to złatwi ale nie dziś bo to nie zwykły prcownik w BP

Edytowano przez maniek20

waldii1    13

Przecież decyzje na dopłaty już dawno zrobili i wysłali, został jakiś ułamek osób które decyzji jeszcze nie ma. Chyba że teraz wysyłają jakieś nowe decyzje do wszystkich. Bo wcześniej przysyłali ze EFA zapłacą do końca czerwca.

Wiadomość z agroFakt.pl

maniek20    71

no niestety nie wszyscy dostali i to dużo osób nie dostało jeszczę a zwłaszcza po kontrolach 

ale kasa ma być do konica maja bo powiedziałem ze mi się promocja koniczy 

waldii1    13

No ale dział finansowy raczej nie zajmuje się decyzjami.

Widzisz masz znajomości to i może kasę szybciej dostaniesz a ja szary ludek będę czekał i czekał a mam czas tylko do środy i rozsiewacz mi ucieknie.

wojtek15    7

chłopaki czy można jeszcze składać wniosek na młodego rolnika albo jakieś inne dofinansowanie ?? tylko bez nerwów

maniek20    71

No ale dział finansowy raczej nie zajmuje się decyzjami.

Widzisz masz znajomości to i może kasę szybciej dostaniesz a ja szary ludek będę czekał i czekał a mam czas tylko do środy i rozsiewacz mi ucieknie.

co do tego działu finasowego niema takiego w BP bo mnie to nurtowała i sie chciałem dowiedzieć jak to jest to okazuje się zę oni tylko wniosek do centrali wysłają i reszta zajmuje sie central nie oni czy szybciej to sie zobaczy dopiero co potrafi hehe

waldii1    13
Napisano (edytowany)

Na zelesianie będzie nabór niebawem. MR MGR to pewnie pierwszy kwartał 2017r.

To Maniek Twój wniosek jeszcze nie trafił do centrali? Bo mi chodziło o dział finansowy w centrali.

Edytowano przez waldii1

maniek20    71

Na zelesianie będzie nabór niebawem. MR MGR to pewnie pierwszy kwartał 2017r.

To Maniek Twój wniosek jeszcze nie trafił do centrali? Bo mi chodziło o dział finansowy w centrali.

a ja myślałem ze tobie chodzilo o BP że w nim jest ten dział dlatego do niego dzwoniłem z takim zapytaniem i on mi powiedział co i jak 

jakobek    4
Napisano (edytowany)

Czy jest określony czas pomiędzy zakończeniem pobierania renty rehabilitacyjnej z ZUS a złożeniem wniosku o przyznanie pomocy MR w np przyszłym naborze ??

Edytowano przez jakobek

dzikidaniel    36

Na dzień składania wniosku możesz być i w Honolulu. Nic nikomu do tego z czego aktualnie się utrzymujesz albo kto dopłaca, ani tym bardziej z czego przed naborem się utrzymywałeś. Dopiero jak otrzymasz decyzję i chcesz składać wniosek o płatność to musisz w KRUSie się ubezpieczyć.

Michal673    3

Przedzwoń do BP i dowiedz się czy już wysłali decyzję czy nie. Ja po swoją musiałem jechać osobiście bo hrabiostwo zwlekało z wysłaniem decyzji.

piotrusik    0

Witam mam takie pytanie (może już gdzieś się pojawiło, to przepraszam że powtarzam) Czy przed otrzymaniem premii na konto mogę kupić sprzęt na młodego rolnika chodzi o ciągnik bo prace w polu w pełni a ciągniczka brak. Z góry dzięki za informacje Pozdrawiam

Najlepiej zadzwoń do swojego BP i spytaj czy taki ciągnik będziesz mógł rozliczyć. Ale wydaje mi się że po otrzymaniu decyzji możesz już inwestować. Przynajmniej tak słyszałem od dealera, od którego będę kupował rozsiewacz i w moim BP to potwierdzili.

Dzięki z tym BP to już pytałem niestety pytanie bez odpowiedzi w CDR również nie otrzymałem wiążącej odpowiedzi. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

freetaxi    169

Ponoć nie będzie możliwości rozliczenia takiego zakupu. Mam klienta w podobnej sytuacji i czekamy na interpretację z ARiMR.

freetaxi    169

Tam jest artykuł o PROW 2007-2013. A w nowej perspektywie finansowej nie ma takiej możliwości.

waldii1    13

Ale to jest artykuł z czasów gdy jeszcze nie było nowego PROW i dotyczy poprzednich naborów. Ostatni 2014.

zuzaca    2

Nie, wszelkie dotacje obejmują tylko nowy sprzęt. Przecież nie chcą inwestować w rzęchy...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się