Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mogilnik    1

Witam serdecznie,

Składam wniosek na Młodego Rolnika w aktualnym naborze do 29 kwietnia i mam kilka pytań:

1) sąsiad mówi, że mam przejść na VAT, ponieważ będąc na vacie i tak rozliczam kwotami brutto, a nie netto, aktualnie jestem ryczałtowcem. Jak to jest z tym rozliczeniem? Zależne jest to od formy opodatkowania?

2) chcę w ramach tego naboru zakupić kilka maszyn o łącznej wartości 75 tys. zł, co jeżeli uda mi się stargować cenę do poniżej 70 tys.? Można dołożyć później jakąś maszynę?

3) odwrotna sytuacja, okazuje się że ceny poszły w górę i mój sprzęt będzie kosztować 95 tys. zł, chcę zrezygnować z jakiejś maszyny, jest to możliwe jeżeli nie skutkuje utratą punktów?

4) posiadam już gospodarstwo, czy mogę równocześnie ubiegać się o dofinansowanie z MGR składając także wniosek na MR?

Panowie i Panie, bardzo będę wdzięczny za pomoc, ponieważ czasu mało, cały czas praca, a jeszcze chcę skończyć ten wniosek... Z góry dzięki

Edytowano przez mogilnik

dzikidaniel    36

1. Tak jest jak sąsiad mówi, tylko sobie musisz policzyć czy to Ci się opłaci.

2. Dołożyć można chociaż zawsze podanie do kierownika trzeba podanie złożyć i czekać na akceptację.

3. Tak samo jak powyżej.

4. Możesz, jednak by trzeba pewne warunki spełniać.

a-zA-Z0-9    4

koledzy czy jak mam już zarejestrowano siedzibę stada i 4 zwierząt a gospodarstwo 8 hektara  przepisane w lutym czy można startować na młodego rolnika

Wiadomość z agroFakt.pl

maniek20    71

no i listy dalej brak ile czasu można  sprawdzać te 407 wniosków kawke i % tylko chleją a nie robią 

waldii1    13

Przecież oni jeszcze raz sprawdzają wszystkie wnioski. Bo mają nowe wytyczne i chcą to zrobić jak najlepiej.

waldii1    13

No i pewnie każdy wniosek sprawdzany przez te 4 osoby. Każdemu wychodzi inna suma punktów i nie mogą zakończyć bo nie wiedzą które punkty uwzględnić.

freetaxi    169

Dostaniesz bana na tydzień to zobaczysz. Nie będziemy musieli czytać dzień w dzień czemu jeszcze nie ma listy :) 

szczypka    58

ponad miesiąc temu złożyłem zmiany do biznesplanu mr do tej pory żadnej odpowiedzi z ich strony jest to normalne czy lepiej się do nich odezwać?nabór 2014 rok

waldii1    13

Następny etap to będzie czemu nie ma decyzji.

A tak szczerze to ta lista do szczęścia nie potrzebna aby decyzja była a później szybko pieniądze.

freetaxi    169

Od tego kiedy dostaniesz pieniądze to w dużej mierze od Ciebie. Z doświadczenia wiem, że i tak większość składa wnioski o płatność pod koniec terminu wynikającego z rozporządzenia. 

gado23    0

czy jest możliwość obejścia obowiązku zakupu nowego sprzętu. czy np. dealer może coś pomóc w tym temacie ? 

waldii1    13

Możesz kupić popokazowy, kilkuletni z placu. Innego wyjścia nie ma aby zaoszczędzić.

matus2609    4

POMOCY PILNE.  Czy do młodego rolnika liczą się dzierżawy na czas nieokreślony? Czy jednak muszą być z pewną datą na 10lat?

matus2609    4

Ok dzięki, a czy do powierzchni gospodarstwa mogę mieć dzierżawioną działkę - nieużytek (porośnięta krzewami i dodatkowo wykopane jakieś doły) czy będzie się to liczyło do wielkości gospodarstwa? Bo szwagier może mi wydzierżawić 2ha nieużytek, oczywiście do dopłat to nie będzie zgłaszane.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się