Polecane posty

Rangiz    4

Ziemie można przejąć jeszcze przed złożeniem wniosku na MR i dostaje się normalnie pkt takie jak np. różnica wiekowa między przekazującym i otrzymującym, czy trzeba to robić dopiero po złożeniu wniosku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie musisz przejmować przed złożeniem wniosku. Liczy się sama deklaracja. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

dobra jeszcze raz przepraszam ze tak kręce ale mój doradzca . niestety sie nie bardzo ogarnia .Nabór 2016 . W tym roku przepisują mi swoją ziemie bez dzierżawy (dalej zostaje na nich + 60 arów które mam na współwłasność ) a za w następym roku dzierżawę- czyli wzorost chcę z tej dzierżąwy  . Chodzi mi bardziej o to czy nie przyczepią sie że już rodzice mają tą dzierżawę biorą dopłaty itp ?


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

freetaxi a składając na MR można być kierującym tz mieć na siebie zarejestrowane zwierzęta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

W moim BP (nabór 2015) jest taki cyrk że przyznawaj punkty a potem je zabierają. Argumentując że dwa razy nie mogą przydzielić za to samo działanie punktów np przygotowanie planu nawozowego - 2punkty i usługa doradcza - "Opracowanie planu nawozowego przez ODR" -0,5punktu. Tłumaczyłem że sam nie jestem zrobić analizy gleby, jedynie co to moge zrobić samodzielnie to pobrać próbki gleby. Zgodziłem sie na strate 0,5p.

Ale to nic planuje zakupić jako środek trwały opryskiwacz (głowice wielorozpylaczowe i RSM) 0,2p, Dałem do tego innowacje w dziedzinie: organizacje produkcji i nowoczesnych technologii. W lutym br pracownica BP nie widziała żadnych przeciwskazan dot organizacje produkcji (wpisałem głowice wielorozpylaczowe + piękny opis) natomiast był problem z nowoczesna technologia (wpisałem RSM). Zdziwienie co to jest RSM. Długa dyskusja, dobra argumentacja i punktacja zalicznona.

Teraz jest problem z obojgiem bo obie innowacje dot. opryskiwacza i nie moze mi przyznać punktów. Paranoja!

Może lepiej było by wpisac w organizacje produkcji że bede używał worków SUPER ekologicznych na odpady z produkcji rolniczej?!

Bardzo prosze o komentarz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

Jak to jest z dzierzawami w młodym rolniku czy muszę je podawać do dopłat bezpośrednich czy może to zrobić właściciel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8311    1

Witam. Ja mam pytanie czy wystarczy wykształcenie średnie inne niż rolnicze + kurs R.03 ze zdanym egzaminem, czy trzeba do tego R.06?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

wstępnie uzbierałem  lekko ponad 12 punktów

 

5 za wykształcenie

0,75 za ziemie

2 za plan nawozowy

2 za wysokobiałkowe

0,5 za strukturę zasiewów zbóż

2 za doradztwo i szkolenia

 

boje się że może coś wylecieć i myślę co ująć w zakresie (max 2 pkt.)

 

-innowacyjności za postęp biologiczny,

-organizację produkcji,

-nowoczesne technologie produkcji

-innowacyjny produkt

 

po drugie: aktualnie będę miał 3 ha dzierżawy od rodziców, a we wniosku 17ha darowizny, a więc nie dostanę punktów za przejęcie gospodarstwa gdyż aktualnie mam dzierżawę a nie własność?

Edytowano przez fryciol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

No a rodzice ile mają tej ziemi zostawiają coś sobie? Bo np przejęcie gosp. w całości to deklaracja. Tak samo z różnica wieku między przekazującym a młodym. Nie łapiesz się na to? Bo z tego co wiem to przynajmniej różnice Ci policzą.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Nie musisz przejmować przed złożeniem wniosku. Liczy się sama deklaracja. 

Tak tylko ja to chcę przejąć przed 1 maja a nie wiem jak wyrobie się z wnioskiem + jestem w domu raz w tygodniu i czasu nie ma. Tak więc nie wiem czy moge to juz przejac przed zlozeniem wniosku i otrzymam te 2 pkt za roznice wiekową, czy 3 pkt za przekazanie w calosci czy to musi sie odbyc dopiero po zlozeniu wniosku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jak przejmiesz przed złożeniem wniosku to Ci policzą jak po to też Ci policzą. Tylko musisz zdążyć przed 29 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

różnica między rodzicami a mną to 26 lat. sobie zostawią 9 ha.

sprawa wygląda tak.

 

przed złożeniem biznesplanu spisujemy dzierżawę 3ha

jak wniosek się zakwalifikuje do pomocy to darują mi kolejne 17ha (będę miał 20ha)

 

i czy to że 3 ha będa w formie dzierżawy na starcie nie dyskwalifikują mnie z uzyskania 2 pkt. gdyż w ustawie napisano:

 

różnica wieku pomiędzy przekazującym gospodarstwo lub największą część użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa a młodym rolnikiem:

a) powyżej 15 do 25 lat – przyznaje się 1 punkt,

B) powyżej 25 lat – przyznaje się 2 punkty

 

W przypadku kryteriów wyboru, o których mowa w u

st. 2 pkt 6 i 7, punkty przyznaje się, jeżeli młody
rolnik nabywa gospodarstwo na własność.
 
 
a wiec będę miał 3 ha dzierżawy i 17ha własności
Edytowano przez fryciol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Czyli na własność będziesz miał 17ha a to stanowi największą część Twojego nowego gospodarstwa a 26lat to 2 dodatkowe punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

Jak to jest z dzierzawami w młodym rolniku czy muszę je podawać do dopłat bezpośrednich czy może to zrobić właściciel

ty musisz je podać do dopłat

freetaxi a składając na MR można być kierującym tz mieć na siebie zarejestrowane zwierzęta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Kto podpowie jako co mam wpisać gps sterujący rozsiewaczem? Bo muszę zmienić biznesplan i chce wszystko sobie przygotować aby złożyć zmiany jak tylko dostanę decyzję. W sumie to w klimacie i środowisku jest punkt gps pozwalający mapować pola, ale czy z tym wiąże się przygotowanie map czy tylko gps powinien posiadać taką funkcje? Czy też powinienem mieć program komputerowy aby robić mapy? A może wpisać w pozostałych inwestycjach ten gps jako całkiem oddzielne urządzenie?

Z niecierpliwością czekam na porady za które z góry dziękuję:-)

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martin199    0

Panie freetaxi czy po złożeniu w kwietniu wniosku na MR mogę przepisać na siebie w maju zwierzęta i złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie? Jest to dla mnie bardzo ważne więc z góry dziękuje za pomoc

Edytowano przez Martin199

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8540    0

 

Małe pytanie dotyczące punktów za różnice wieku. W rozporządzeniu jest napisane:

"6) różnica wieku pomiędzy przekazującym gospodarstwo lub największą część użytków rolnych wchodzących w skład

gospodarstwa a młodym rolnikiem:
a) powyżej 15 do 25 lat – przyznaje się 1 punkt,
b )  powyżej 25 lat – przyznaje się 2 punkty; (...)
5. W przypadku kryteriów wyboru, o których mowa w ust. 2 pkt 6 i 7, punkty przyznaje się, jeżeli młody rolnik nabywa
gospodarstwo na własność"
 
Czyli mam przez to rozumieć, że żadna dzierżawa w grę nie wchodzi, jeżeli chce dostać za to punkty?

 

 

– pkt 7 otrzymuje brzmienie:
„7) przejmowanie przynajmniej jednego gospodarstwa w całości – przyznaje się 3 punkty.”,
B) po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu:
„2a. Przez przejmowanie gospodarstwa w całości rozumie się przejęcie wszystkich użytków rolnych
wchodzących w skład gospodarstwa, z tym że własnością przekazującego lub w jego posiadaniu mogą pozostać użytki rolne o powierzchni nie większej niż 0,5 ha.
 
Ja to rozumie inaczej
i mam pytanie czy oświadczenie osoby przekazującej gospodarstwo o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie kontroli przez Agencję dotyczy osoby która wydzierżawi mi 1 ha łąki do złożenia wniosku czy osoby od której przejmę gospodarstwo w całości po złożeniu wniosku. A może dotyczy to obu tych osób? Proszę o odpowiedź

 

Edytowano przez 8540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

wstępnie uzbierałem  lekko ponad 12 punktów

 

5 za wykształcenie

0,75 za ziemie

2 za plan nawozowy

2 za wysokobiałkowe

0,5 za strukturę zasiewów zbóż

2 za doradztwo i szkolenia

 

boje się że może coś wylecieć i myślę co ująć w zakresie (max 2 pkt.)

 

-innowacyjności za postęp biologiczny,

-organizację produkcji,

-nowoczesne technologie produkcji

-innowacyjny produkt

 

po drugie: aktualnie będę miał 3 ha dzierżawy od rodziców, a we wniosku 17ha darowizny, a więc nie dostanę punktów za przejęcie gospodarstwa gdyż aktualnie mam dzierżawę a nie własność?

Ile jest punktów za plan nawozowy? Tak jak kolega wyżej napisał 2 czy tak jak w rozporządzeniu 0,5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj