Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waldii1    13

Umowa min 10 lat dzierżawy. Piszesz dzierżawę a że później będzie własność to nie ma znaczenia. Zawsze możesz wszystko przejąć przed złożeniem wniosku a ojca ubezpieczyć jako domownika.

Proal    0

Przede wszystkim to zastanówcie się czy jest sens przepisywać 1 ha a później znowu latać i przepisywać resztę. Może lepiej od razu przepisać całość- przecież tak też spokojnie można w MR. Mówiąc o służebności rozumiem że mówisz o dożywociu- ono nie ma znaczenia dla agencji, aby był tytuł prawny do ziemi i z głowy.

Umowa min 10 lat dzierżawy. Piszesz dzierżawę a że później będzie własność to nie ma znaczenia. Zawsze możesz wszystko przejąć przed złożeniem wniosku a ojca ubezpieczyć jako domownika.

Tak przejmuje gospodarstwo na umowę dożywocia. Tata za rok może przejść na emeryturę, a mama już może. Ja w chwili obecnej pracuje, a za rok chciałem zrezygnować z pracy i objąć gospodarstwo dlatego pytanie jak najlepiej zrobić abym mógł złożyć teraz wniosek a za rok przejąc gospodarstwo i przejść na KRUS.

freetaxi    169

Złap sobie teraz minimum 1 ha na umowę dzierżawy. Po decyzji a przed złożeniem wniosku o płatność przejmiesz sobie resztę. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Proal    0

Złap sobie teraz minimum 1 ha na umowę dzierżawy. Po decyzji a przed złożeniem wniosku o płatność przejmiesz sobie resztę. 

Jedyną dzierżawę jaką mam to z tym starszym facetem, który chce brać dopłaty nadal więc muszę nabyć tytuł prawny na min 1 ha z gospodarki taty, więc pytanie czy odnośnie tej dzierżawy krótkoterminowej co pisałem post prędzej można zrobić i czy mogę to w biznesplanie traktować od razu jako własność jak resztę ziemi?

waldii1    13

Ale umowy krótkoterminowe nie są tolerowane przez agenje tylko długoterminowa z datą pewną.

ChiquitaB    48

sluchajcie a gdzieś obiło mi sie o uszy że wedle nowych przepisów umowa dzierżawy na ponad 5 lat musi byc notarialnie potwierdzona. Sprawdzi ktoś te informację?

kamil18fmr    11

Do osób zainteresowanych planem nawozowym

Informacja na dziś z mojego BP

Plan nawozowy ma być taki jak w rozporządzaniu rolnośrodowiskowym, a próbki gleby (P K Mg Ca) pobierać w tym roku ( po żniwach) oraz w roku docelowym lub go poprzedzającym.

21damiano21    1

Do osób zainteresowanych planem nawozowym

Informacja na dziś z mojego BP

Plan nawozowy ma być taki jak w rozporządzaniu rolnośrodowiskowym, a próbki gleby (P K Mg Ca) pobierać w tym roku ( po żniwach) oraz w roku docelowym lub go poprzedzającym.

Napisałeś że w tym roku i roku docelowym.A to nie powinno się robić każdego roku te badania?

Ps.Jaki jest koszt takiego badania?Odnosi się to do każdej działki tak?

waldii1    13

Każda działka rolna. Koszt w mojej okolicy to 17zl. A plan nawozowy zrobiony przez doradcę to koszt 250 - 300zl. Bo tylko takie są tolerowane. Badania w rolnosrodowiskowych ważne są 4lata. Wiec nie wiem czemu tu trzeba robić je częściej.

Proal    0

Ale umowy krótkoterminowe nie są tolerowane przez agenje tylko długoterminowa z datą pewną.

A nie mogę zrobić w takim razie umowy długoterminowej z datą pewną na 10 lat, a po otrzymaniu decyzji korekty biznesplanu i zmiany tej działki na własność? Przejęcie całej gospodarki i złożeniu wniosku o płatność nie kolidowałoby z dotychczasową pracą i opłacaniu ZUSu?

waldii1    13

Przed wnioskiem o płatność pierwszej raty musisz zrezygnować z pracy i ubezpieczyć się w krus.

Proal    0

Przed wnioskiem o płatność pierwszej raty musisz zrezygnować z pracy i ubezpieczyć się w krus.

to wiem tylko czy teraz to nie będzie kolidowało z moją pracą w ZUS jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy?

ENDURAK91    1

korzystałem z premii MR za którą kupiłem ciągnik teraz chce go sprzedać  tylko nie wiem po jakim okresie moge to zrobić 5 lat od otrzymania decyzji czy 5 lat od wypłaty pieniędzy na konto?

damian315    3

Czy żeby otrzymać punkty za plan nawożenia to tez trzeba wchodzić w rolnictwo zrównoważone czy jedno z drugim nie jest powiązane.

waldii1    13

Wydaje mi się że nie. Za udział zbóż w strukturze zasiewu mniejszy lub równy 66% otrzymujesz dodatkwe 0,5 punkta.

Martin199    0

Czy dobrze rozumiem że dla najbliższego naboru 2016 okresem docelowym będzie zasiew pól na rok 2019?

Martin199    0

Okres docelowy to najpóźniej 3 lata od wypłaty I raty premii.

No to jak wypłatę pierwszej raty bym dostał w 2017 to najpóźniej rokiem docelowym będzie 2019 tak?

Shaun    12

Załącznik się mie zmienił wiec w 2015 bylo tak samo.

Jak sie, kurde nie zmienił jak sie kurde zmienił zalacznik nr 2. Nie piernicz głupot kolego. Sporo się zmieniło wystarczy poczytać... Noweli jest tylko lub aż 6 stron.

A co do wydatkowania kasiory to trzeba rozliczyć się z całości tu cytuję: "(...) w kwocie stanowiącej co najmniej 100% kwoty pomocy, w tym inwestycje w srodki trwałe o szacunkowej wartości równej CO NAJMNIEJ kwocie stanowiącej 70% kwoty pomocy."

Czyli można wszystko puścić w srodki trwałe. Przynajmniej ja tak interpretuje.

No to jak wypłatę pierwszej raty bym dostał w 2017 to najpóźniej rokiem docelowym będzie 2019 tak?

rokiem docelowym jest ostatni rok obowiazywania biznesplanu czyli rok 5. lata posrednie agencje nie interesuja..

waldii1    13

Rokiem docelowym jest rok który sobie odbierzesz ale ie dalej jak 3.

A w załączniku nr 2 zmieniły się 4 punkty 1,15,74,75. reszta po staremu więc to taka wielka zmiana. A koledze chodziło o sprzęt zielonkowy. Nie czepiaj się odnośnie maszyn nic się nie zmieniło tylko zwierzat.

Edytowano przez waldii1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się