Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waldii1    13

No zależy czy ziemie już masz na siebie czy nie. Bo jeśli nie to najpierw notariusz na działki zadeklarowane w biznesplanie a później wniosek. A wniosek możesz znaleźć na stronie arimr.

gelorolnik    2

cyrk na kółkach pierwsze listy miały być chyba koło 20 któregoś stycznia potem 16 marca w końcu 25 marca a teraz znów że koło 10 kwietnia.

maniek20    71

ja widziałem jak ktos tu pisał że lista we wtorek 29 marca a do jutra ze maja ostateczne listy wysłać do warszawy 

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    169

Nie rozumiem Twojej frustracji Maniek20 :) Niestety instrumenty prawne pozwalają na takie sytuacje jakie mają teraz miejsce. Przelicz sobie punkty. Jeśli masz wymagane 15 punktów to na 100 % znajdziesz się na liście w limicie punktowym. Kasy jest dla 30 000 osób więc nie ma czym się przejmować. A z praktyki i doświadczenia wiem, że i tak większość wniosek o płatność będzie składać na ostatnią porę. Wierz mi, że szybkie intencje nie zawsze wystarczą bo na etapie weryfikacji zazwyczaj wychodzą kwiatki i zanim wyprowadzi się wszystko na prosto to dobrą chwilę się zejdzie. 

waldii1    13

a może ma ktoś jakis telefon do tych co ostatecznie maja wydać liste

Znajdź numer do BP i dzwoń. Poproś o kierownika i spytaj kiedy dostaniesz decyzję. O wynikach tej rozmowy poinformuj nas na forum bo zapowiada się ciekawie:-)

freetaxi    169

Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia decyzje będą wydane do 240 dni od zakończenia naboru. 

maniek20    71

freetaxi ze jak mam 15 to wiem ze dostane tylko nie po to załatwialem wszystkie dzierżawy  i darowizny już żeby czekać z wnioskiem o płatność na koniec ja chce jeszcze maszyny zamawiać żeby popracowały juz w tym roku 

freetaxi    169

To pozostaje Ci tylko czekać. Niczego nie przeskoczymy niestety. Jesteś w komfortowej sytuacji. O ile masz tytuł prawny do działek wskazanych w biznesplanie to po otrzymaniu decyzji składasz wniosek o płatność I raty premii. 

Edytowano przez freetaxi

maniek20    71

Znajdź numer do BP i dzwoń. Poproś o kierownika i spytaj kiedy dostaniesz decyzję. O wynikach tej rozmowy poinformuj nas na forum bo zapowiada się ciekawie:-)

nie dzwonie do nich bo wiem co mi powiedzą tyle co ja wiem ja wole gdzieś kto ma władze nad BP i BR 

Macias    0

witam czy kos może mi powiedzieć jak długo łatwi się papiery na MR

ile czasu to zajmuje 

maniek20    71

To pozostaje Ci tylko czekać. Niczego nie przeskoczymy niestety. Jesteś w komfortowej sytuacji. O ile masz tytuł prawny do działek wskazanych w biznesplanie to po otrzymaniu decyzji składasz wniosek o płatność I raty premii. 

no niestety wiem ile czasu to wszystko mi zajeło bo nieraz dzierżawca za granicą i co zrobisz nic musisz czekać dlatego nie czekałem tylko się załatwialo puki zima była to i czas był 

Macias    0

Jeszce nic nie załatwiałem ze spraw związanych z  MR nie mam numeru gospodarstwa nie  jestem zarejestrowany w Krusie

zastanawiam się ile mi to zajmie od a do zet

maniek20    71

numer gospodarstwa to 2 dni i masz krus do wniosku o platność nie jest wymagany ale jak masz dużo dzierżaw i pola do przepisania to może ci to troche zając bo do 1 maja u notajuszy tłoki 

koroniarz    0

panowie mam pytanie jestem juz po inwestyci z MR i mam problem z jedna działką z dzierżawy  musze ja zastapic inną tylko ta we wniosku miała 1,34 ha a mam 1,04 czy będzie problem z agencją?

Zygmunt1991    2

To jeżeli ja jestem prowadzącym to jak przyjdzie decyzja to zaraz na drugi dzień mogę składać podanie o I ratę? Czy jeszcze będę musiał coś załatwić ?

michowro3    0

Witam, wiecie moze dlaczego w naborze na młodego rolnika w 2016 roku nie sa punktowane maszyny do zielonki? i czy było tak w poprzednich latach?

Proal    0

Witam

W jakim sposób najlepiej przepisać na mnie 1 ha ziemi skoro za rok po wydaniu decyzji i tak przejmę gospodarstwo od taty za służebność? Mam możliwość dzierżawy 3 ha ziemi ale właściciel chce dalej składać wniosek o płatność bezpośrednią na tą ziemie czy tak można na MR aby mi się liczyła do mojej powierzchni? Jakie będę miał konsekwencje gdy np. po 5 latach właściciel zerwie umowę dzierżawy po stwierdzi, że chce ją sprzedać a ja nie będę miał pieniędzy na kupno? Z góry dziękuje

waldii1    13

Na wszystkie działki w biznesplanie musisz składać wniosek na doplaty. Jak stracisz tą dzierżawę to albo inna działka albo uprawy które spełnią wysokość SO. A najlepiej tą dzierżawę stracić po okresie 5 lat od wypłaty pierwszej raty wtedy nic Ci nie grozi. A na hektar możesz napisać umowę z ojcem. Na przepisanie masz 9 miesięcy od decyzji nie rok.

Edytowano przez waldii1

Proal    0

Na wszystkie działki w biznesplanie musisz składać wniosek na doplaty. Jak stracisz tą dzierżawę to albo inna działka albo uprawy które spełnią wysokość SO. A najlepiej tą dzierżawę stracić po okresie 5 lat od wypłaty pierwszej raty wtedy nic Ci nie grozi. A na hektar możesz napisać umowę z ojcem. Na przepisanie masz 9 miesięcy od decyzji nie rok.

To starszy facet więc nie jestem w stanie mu wytłumaczyć, że dopłaty muszę brać na siebie więc najwyżej nie będę mógł uwzględnić tej dzierżawy w MR. To jak teraz np. zrobię z tatą umowę dzierżawy krótkoterminową poświadczoną w UG a później przejmuje za służebność całą gospodarkę to w biznesplanie w tytule prawnym pisać, że to dzierżawa czy jak do innych działek, że własność?

daremw    128

Witam

W jakim sposób najlepiej przepisać na mnie 1 ha ziemi skoro za rok po wydaniu decyzji i tak przejmę gospodarstwo od taty za służebność? Mam możliwość dzierżawy 3 ha ziemi ale właściciel chce dalej składać wniosek o płatność bezpośrednią na tą ziemie czy tak można na MR aby mi się liczyła do mojej powierzchni? Jakie będę miał konsekwencje gdy np. po 5 latach właściciel zerwie umowę dzierżawy po stwierdzi, że chce ją sprzedać a ja nie będę miał pieniędzy na kupno? Z góry dziękuje

Przede wszystkim to zastanówcie się czy jest sens przepisywać 1 ha a później znowu latać i przepisywać resztę. Może lepiej od razu przepisać całość- przecież tak też spokojnie można w MR. Mówiąc o służebności rozumiem że mówisz o dożywociu- ono nie ma znaczenia dla agencji, aby był tytuł prawny do ziemi i z głowy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się