Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waldii1    13

Mi dziś powiedziała że jak dobrze pójdzie to jeszcze przed świętami będą wydawać decyzje bo góra ich mocno ciśnie. Ciekawe czy coś z tego będzie w tym terminie.

anna1313    0

a mi powiedzieli że nic nie wiadomo i sami nie wiedzą co mają robić bo czekają za decyzją z góry...

Edytowano przez anna1313

Wiadomość z agroFakt.pl

Troker1979    13

To są jaja. Do końca tego miesiąca mam promocję na kredyt - brak prowizji. Nie wezmę przecież kredytu jak nie mam stuprocentowej pewności że dostanę premię. Nie wiem czy muszę już w tym roku mieć plan nawozowy i siać wysokobiałkowe. Nikt w agencji nie jest w stanie na dzień dzisiejszy powiedzieć mi czy tak czy siak. Agencja bezkarnie nie dotrzymuje terminu a ja jak się okaże że się z czegoś nie wywiązałem to kupa kasy w plecy. Dobrze że wstrzymałem się ze zwolnieniem z pracy bo i to mi chodziło po głowie w tym miesiącu by jak najszybciej złożyć wniosek o płatność i jak najszybciej mieć nowy ciągnik na podwórku

Podejrzewam że główną przyczyna opóźnień nie jest nowe rozporządzenie ale wymiana kierowników wszystkich agencji powiatowych i wojewódzkich(taka przykrywka, że to niby w trosce o rolnika)

lazik11441    17

też dostałem to pismo :D a chciałem na prow składać :( chociaż coś mi się o uszy obiło ze niby mógł bym mimo ze nic jeszcze na siebie nie mam :o wytłumaczył by ktoś zorientowany w temacie czy mogę składać jako "przyszły młody rolnik" ? :D

waldii1    13

To szybko przepisuj i sprzedawaj coś na kwotę min 5000 i będziesz mógł startować na MGR.

lazik11441    17

ale czyli ze jak?  to wszystko co mam złożone we wniosku na młodego rolnika przepisywać i będzie git?  czy o co chcodzi?  i co sprzedawać za minimóm 5 tysi?

maniek20    71

a może będzie tak jak z dopłatami terminy odraczali a za 2 dni decyzja dochodziła albo kasa na konto  istny bałagan mają i tyle 

lazik11441    17

a może będzie tak jak z dopłatami terminy odraczali a za 2 dni decyzja dochodziła albo kasa na konto  istny bałagan mają i tyle 

oo też prawda, tak właśnie było :) nie wiadomo co wymyślą :D

daremw    128

ale czyli ze jak? to wszystko co mam złożone we wniosku na młodego rolnika przepisywać i będzie git? czy o co chcodzi? i co sprzedawać za minimóm 5 tysi?

Przepisuj co możesz, sprzedawaj co masz... Krowy, świnie, mleko, zboże, słomę. Bierz faktury i tyle. Ja składałem MR i już wszystko poprzepisywane, już złożyłem papiery na OSN a teraz zbieram się na MGR no i "takie buty".

waldii1    13

Freetaxi może masz znajomości żeby się dowiedzieć kiedy zaczną wydawać decyzje?

kamil18fmr    11

Takie pytanko odnośnie zmian we wniosku:

Złożyłem wniosek MR 2015 we wrześniu z deklaracją roślin strączkowych. Teraz mam możliwość wzięcia w dzierżawę kolejnych 5 ha (nieformalną na tzw "gębę") na których to właśnie chciałbym wysiać te strączkowe (np lucerna na 3 lata i problem z głowy).

Pytania odnośnie zmian w biznesplanie:

1 czy muszę "wciągać" nową działkę do biznesplanu ?

2 Czy muszę zmieniać początkową i końcową wielkość ekonomiczną gospodarstwa ?

3 czy w ogóle mogę zrezygnować z uprawy strączkowych na mojej działce (wpisanej w biznes plan) na rzecz pola dzierżawionego ? (oczywiście wniosek o dopłaty na dzierżawioną działkę składam ja).

Edytowano przez kamil18fmr

kamik90    2

Bylem dzisiaj w agencji i pani mi powiedziala ze nie mam zadnych punktow za pług i opryskiwacz

kamik90    2

Bo powiedziała ze nie przysługują do niego punkty, chociaż ma komputer i wgl kosztuje 70 tys a plug 40tys i powiedziala ze do tych maszyn punktow nie ma

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się