Polecane posty

Gość   
Gość

to co panowie  może nauczymy  tych bucy czegoś i po blokujemy linie do ministerstwa pare dni 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

,

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To ciekawe czy decyzje zaczną wysyłać wcześniej czy dopiero w okolicach 13maja wszyscy dostana. Chory system. Moim zdaniem to w pierwszej kolejności powinni dostać Ci co dopiero urządzają a później prowadzący bo Ci to już dopłaty dostali lub dostana.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Tak z Agencji, jestem jednym z tych którzy czekają na to rozporządzenie bo ono umożliwi mi przyznanie premii. Wydaję mi się, że każdy dostanie takie pismo i zapewne od poniedziałku listy będą dochodziły... Pozostaje czekać :)

 

Jesteś kierującym? Może lista będzie w poniedziałek a rozporządzenie będzie dotyczyć tylko kierujących gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Ja byłem w piątek w Agencji i dostałem takie pismo do ręki (nie jestem kierującym) mieli je wysłać w poniedziałek ale że się napatoczyłem do dostałem. Wszyscy z naboru MR 2015 dostaną takie pisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisać do agrobiznesu nich ich cisną z odpowiedziami czym więcej meli tym bardziej sie ich zmobilizuje rolna@tvp.pl 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Do 13 maja wszystko się wyjaśni a termin 240 dni nie dotyczy listy tylko decyzji. Wiec lista może być w kilka dni jak tylko zmienią rozporządzenie. A decyzje zaczną wysyłać zaraz po ogłoszeniu listy i dostaną je osoby z największą liczbą punktów i reszta w kolejności malejącej do dnia 13maja. Przeczytajcie ze zrozumieniem rozporządzenie i projekt i wszystko będziecie wiedzieć. Bo każdy liczy na listę jutro a według obowiązującego rozporządzenia to do jutra mieli czas na decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Ale jeśli byłaby lista to równie dobrze mogą wysłać decyzje w poniedziałek. W moim powiecie było 5 wniosków-nie dali by rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ale zakładając że w województwie jest np 200 wniosków to pierwsi dostaną te osoby z największą liczną punktów i z Twojego powiatu może dostać 1 osoba chyba że wszyscy mieli po 20 punktów to dostaną jako pierwsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

decyzje wydaje BP więc niema tu dużego znaczenia ile jest województwie bo jedno biuro  może wysłać np wszystkie decyzje 1 dnia i nic im nie zrobią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tylko ze kolejność przysługiwania pomocy jest z koperty wojewódzkiej. Wiec nie wiem czy to nie ma znaczenia. To według tego co piszesz to lista jest nie potrzebna bo BP mogą wysłać decyzje kiedy chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kasy starczy dla wszystkich to oto bym się nie bał więc będą mogli wysłać nawet wszystko 1 dnia jak jest 7 decyzji a 4 pracowników do tego to żaden problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W siódmym roku bodajże wnioski leżały około roku :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ma zostać przepisane na mnie gospodarstwo budynki i część sprzętu ojciec mój ma grunty w dzierżawie ma mieć jeszcze krowy i pytanie czy to przekazanie w całości swoich gruntów wystarczy czy ma oddać wszystko i maszyny i budynki i inwentarz przestając gospodarzyć żebym mógł dostać te punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego odpowiedziałem Ci przed chwilą w drugim temacie dotyczącym młodego rolnika. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

kasy starczy dla wszystkich to oto bym się nie bał więc będą mogli wysłać nawet wszystko 1 dnia jak jest 7 decyzji a 4 pracowników do tego to żaden problem

 

Ale jak te kilkaset tysięcy poleży na ich koncie to te 4 osoby dostaną premie świąteczne:-)

A tak poważnie to czas otrzymania decyzji uwarunkowany jest ilością otrzymanych punktów. Tak jak było w poprzednich naborach.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie jest. Nie ma to żadnego znaczenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To dlaczego w rozporządzeniu jest napisane że od ilości uzyskanych punktów zależy kolejność przysługiwania pomocy? A może ja jakieś inne rozporządzenie czytałem. Już się nic nie odzywam. Pozdrawiam i wytrwałości życzę.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek169    0

witam. mam pytanie a mianowicie rozliczenia w agencji faktury za maszynę  z młodego rolnika z 2014 roku. mam fakturę na 185 tys. i tu moje pytanie czy jak przelałem np 55 tys zł z mojego konta w firmie za maszynę i te pozostałe 130 tys w kredycie to przejdzie takie rozliczenie w agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dlaczego miałoby nie przejść?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No przecież wydał minimum 70 %. Ma fakturę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

chyba się nie rozumiemy napisał przecież wyrażnie że wydał 55 tysi swojej kasy reszta kredyt??Wg mojego rozumienia to wydał 55% z premii a nie 70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj