Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

andrewk    72

Pytanko:

Przy rozliczaniu premii, płatność gotówką - wystarczy sama faktura z dopiskiem " zapłacono gotówką " czy potrzebny jest też dowód wpłaty ( KP ) ?

Trochę się zamotałem :D

To jak wystarczy faktura z dopiskiem, czy faktura + KP ?

MartaKam    0

Dotychczas wymagali kopię faktur i dokumentów księgowych wraz z oryginałem do wglądu. Jeśli chodzi o transakcje bezgotówkowe to np. wyciąg bankowy, a gotówkowe to KP, ale też faktura z odpowiednią adnotacją sprzedającego np. "zapłacono gotówką". Wychodzi na to, że to i to powinni przyjąć. 

potrekk    59

witam. czy rolnik który przetwarza całość swoich zbóż na pasze dla bydła musi posiadać numer paszowy?

machtomi    5

przygotowanie do sprzedaży to np. pakowanie owoców w kartony, ziemniaków, zboża  w worki itp.

a czy można pod to podpiąć zakup wagi inwentarzowej?

Mam trzodę i to tez było by przygotowanie do sprzedaży lub oczywiście można warzyć inne płody rolne

Panowie ile trzeba czekać na odpowiedz w sprawie zmiany struktury zasiewów? Od 2016 roku miałem siac kukurydze na kiszonkę, ale przekalkulowałem że mi się to nie opłaca bo paszy mi starcza i zamiast kukurydzy inne zboża tak jak to było rok temu. Wniosek z poprawkami wysłałem na początku grudnia i do dzisiaj żadnej odpowiedzi. 

Bartek72511    41

witam. czy rolnik który przetwarza całość swoich zbóż na pasze dla bydła musi posiadać numer paszowy?

W tygodniku rolniczym jest napisane że obowiązek nie dotyczy jedynie tych producentów, którzy wyprodukowane przez siebie pasze zużywają wyłącznie do żywienia  zwierząt, od których produkty wykorzystują we własnym gospodarstwie  lub dostarczają wyprodukowane przez siebie pasze do innych gospodarstw, które zużyją je do żywienia takich zwierząt. Także wynika z tego że również musisz posiadać.

andrewk    72

Panowie ile trzeba czekać na odpowiedz w sprawie zmiany struktury zasiewów? Od 2016 roku miałem siac kukurydze na kiszonkę, ale przekalkulowałem że mi się to nie opłaca bo paszy mi starcza i zamiast kukurydzy inne zboża tak jak to było rok temu. Wniosek z poprawkami wysłałem na początku grudnia i do dzisiaj żadnej odpowiedzi.

Robiłem kilka razy zmiany zarówno struktury zasiewów, planowanych inwestycji, prawie cały biznesplan oprócz powierzchni gospodarstwa :D

Zawsze wysyłałem pocztą poleconym i średnio po ok 1,5 miesiąca przychodziła odpowiedź ;) Nie masz się czym martwić  :)

Dotychczas wymagali kopię faktur i dokumentów księgowych wraz z oryginałem do wglądu. Jeśli chodzi o transakcje bezgotówkowe to np. wyciąg bankowy, a gotówkowe to KP, ale też faktura z odpowiednią adnotacją sprzedającego np. "zapłacono gotówką". Wychodzi na to, że to i to powinni przyjąć.

Mi chodzi o transakcję gotówkową. Gubię się w twojej odpowiedzi. Jeżeli mam na fakturze, że zapłacono gotówką to koniecznie jest potrzebne KP ? Czy wystarczy sama faktura z tą adnotacją ? Może ktoś jeszcze będzie chętny i w wolnej chwili pomoże ;)

potrekk    59

a czy może się wypowiedzieć ktoś kto.miał kontrolę i czy przyczepili się za brak tego nr paszowego?

MartaKam    0

Andrewk już Ci tłumaczę :) zarówno faktura z zapisem "zapłacono gotówką" jak i KP są traktowane jako zapłacenie gotówką. Faktura, którą posiadasz jest wystarczająca. Byłby problem jakbyś miał na fakturze zapis "gotówka", bo to oznacza metodę płatności, a nie samą zapłatę. W takiej fakturze oznacza to, że jakby w momencie stawiania tej adnotacji gotówka trafia do sprzedającego. Dlatego w Twoim przypadku ta faktura wystarcza :)

Edytowano przez MartaKam

Troker1979    13

Witam

Dlaczego zmieniacie teraz strukturę zasiewu?

Przecież rok wyjściowy to zasiewy 2014/2015(zbiór 2015 =nieaktualne)

a rok docelowy to dopiero za min 3 lata (może cztery zależy od jakiej daty liczyć: złożenie wniosku lub otrzymanie dotacji).

Zasiewów sezonu 2015/2016 nie bierze się pod uwagę

freetaxi    169

Na pewno poprzednicy pytali o młodego rolnika z PROW 2007-2013 a w tym przypadku każdy rok musiał mieć odzwierciedlenie w postaci podania struktury produkcji. 

soltys48    314

Tak musisz

szpeniek26    4

Najważniejsze abyś wydał 70 000 PLN brutto.

Te 70 tys trzeba wydać z tego co wpłynęło na kąto czy można wydać np 68 tys a reszta kredyt, kupiłem ziemie za 188 tys .

Edytowano przez szpeniek26

memonic    0

Ubiegając sie o młodego rolnika w poprzednim naborze mam wydzierżawione 1ha gruntów czy aby stać sie kierującym gospodarstwem i ubiegać sie o MGR wystarczy przedstawic fakture z poprzedniego miesiąca mimo iż przejme gospodarstwo na krótko przed złożeniem wniosku o MGR?

Słyszałem spekulacje że w związku z małą pulą środków na MGR może zostać uniemożliwione korzystanie z tego programu przez osoby ubiegające sie o MR w wrześniowym naborze czy istnieje wogóle taka możliwość? wiem ze nabór MR marzec 2016 może sie nie zgrać z MGR 

Sandra2    0

Czy przy rozliczaniu MR trzeba razem z dokumentami złożyć list przewodni? i czy można zrobić to w oddziale regionalnym?

pozdrawiam

chomiuk123    93

Czy moge za premnie kupić jałówki limousine gdy bede miał tylko ziemie ? Czy lepiej kupić maszyny ?

Piotrek6911    0

Koledzy zapytam jeszcze raz czy do rozliczenia wystarczy kopia potwierdzenia przelewu bo oryginał zabrała firma co mi sprzęt montowała ???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się