Skocz do zawartości

Polecane posty

freetaxi    169

W PROW 2007-2013 odnośnie młodego rolnika był zapis, że mogłeś rozliczyć inwestycje, które zrealizowałeś już w momencie złożenia wniosku o przyznanie pomocy. W przypadku nowej perspektywy finansowej nie kojarzę podobnego. 

macio9554    19

Bo chciałem zamówić jedną maszynę która jest w biznesplanie i właśnie się nad tym zastanawiałem. Najwyżej fakturę wystawi się później :D

Matixd    1

Czy można wywiercic studnie glebinowa za MR ?

Edytowano przez Matixd

Wiadomość z agroFakt.pl

sumek666    6

Jeśli to kreatywnie uzasadnisz, że będziesz miał o 20% więcej warzyw przez podlewanie np to myślę że spoko da rade

XTRO    159

mam kurs r3. I wysłałem  świadectwo ukończenia kursu agencji zaraz po otrzymaniu premii. Kilka dni temu mam telefon z ARiMR, że muszę im dostarczyć jeszcze dyplom bo się przepisy zmieniły... Problem w tym, że ja nie mam takiego dyplomu :D teraz muszę pisać podanie do OKE, aby mi wystawili. Wydumują nie wiadomo co niepotrzebnie. 

Matixd    1

Ale ja otrzymałem premie MR z PROW 2007-2013 wiec tu wzrost nie potrzebny. To chyba będzie można wiercic?

sumek666    6

To nie wiem kolego. Ne pomogę ;) wiercic zawsze możesz a zgłaszać nie musisz ;)

Powiedzcie mi co pisaliście ciekawego na temat uzasadnienia zakupu opryskiwacza lub rozsiewacza? Najbardziej mnie interesowało by z jakimś komputerem sterującym lub prowadzenie równolegle.

Edytowano przez sumek666

PATr    238

Czy w mr można przeznaczyć całą kwotę na zakup ziemii?

Skoczek1994    31

Mi facet który rozpatruje mój wniosek, kazał napisać w uzasadnieniu, że mam daleko odalone działki od zabudowań. Napisać, że będę prowadził intensywną produkcję, wymagającą wielu zabiegów. Wyszczególnić, w każdej uprawie rodzaj środków chemicznych oraz ilość zabiegów. Oraz na koniec kazał napisać, że będę stosował, nawożenie płynne rsm, i mikronawozy. Dzięki temu przeszedł opryskiwacz dwa razy wiekszy, niż wskazywała lista doboru maszyn.

Edytowano przez Skoczek1994

maniek20    71

kolego sumek bierz co sie da do tego rozsiewacza to inwestycja na lata i weż komputer ktory kiedys pozwoli ci sie podpiąć pod gps 

Ponawiam swoje pytanie, ponieważ gdzieś zaginęło wśród innych postów.  Czy mogę trzymać więcej zwierząt niż mam zapisane w biznesplanie? Czy potrzebna jest jakaś zmiana?

basti0999    2

Musisz trzymać minimum tyle co w biznes planie natomiast więcej bez problemu możesz trzymać.

sumek666    6

kolego sumek bierz co sie da do tego rozsiewacza to inwestycja na lata i weż komputer ktory kiedys pozwoli ci sie podpiąć pod gps

Ja rozumiem, że brać co się da tylko zapomniałem dodać , że na 15 moich ha i 10 planowanej dzierżawy może być problem

maniek20    71

mowie ci że jak bedą sie czepiać niech ci dadzą takiego takiego producenta i w takiej cenie żeby to miał co on ma miec w tabeli środowiskowej 

waldii1    13

Realnie do 90dni po złożeniu wniosku o płatność. A na to masz 9 miesięcy. Czyli może być nawet rok. Wszystko zależy od Ciebie i wymagań jakie będą w decyzji. Jak szybko się z tym uporasz.

Edytowano przez waldii1

kamik90    2

Na razie rozporządzenie nie jest zmienione więc zakładamy że ukaże się do 16 marca.

Edytowano przez kamik90

ramzess2w    0

Mam taki problem - dostałem kasę we wrześniu 2015 r. z naboru 2014. Przejąłem gospodarstwo jesienią już obsiane i teraz nie wiem czy trzeba orać to co było posiane? bo w biznasplanie były inne uprawy. Siejąc nie wiedziałem jeszcze dostanę kase i że będę musiał realizować biznesplan, Mial ktoś taki problem?

freetaxi    169

Orać nie trzeba ale jak masz zniany ponad 30% to trzeba zmianę zrobić.

jarek5036    1

Czy ktoś się orientuje czy można odkupić ziemię od ojca z premii dla młodego rolnika., dodam że resztę gospodarstwa tez przejmuje od ojca.

ramzess2w    0

Orać nie trzeba ale jak masz zniany ponad 30% to trzeba zmianę zrobić.

No zmiana jest zdecydowanie ponad 30% i nie ma 4 ESU. Znajomy mi powiedział, że w 1 roku po wypłacie środków nie ma obowiązku jeszcze osiągnięcia tego ESU, to prwda? Musiałbym orac 2 ha pszenicy albo rzepaku, to duża strata by była. Jakbym kilka dni wczesniej wiedział że kasę dostanę to bym zostawił pole a tak zrobił się taki bigos. W ODR, powiatowym arimr i na infolinii arimr nikt mi nie jest w stanie powiedzieć jak to rozwiązać żeby nie oraćtego co posiane i dopiero od następnego roku wprowadzić nową roslinę.

waldii1    13

Czy ktoś się orientuje czy można odkupić ziemię od ojca z premii dla młodego rolnika., dodam że resztę gospodarstwa tez przejmuje od ojca.