Skocz do zawartości

Polecane posty

macio9554    19

Czekać ponad pół roku żeby rozpatrzyli ponad 3000 tyś wniosków, śmiechu warte. 

Wiadomość z agroFakt.pl

janusz1990    0

Ja mam takie pytanie odnośnie nowego prow-u złożyłem wniosek na MR, ale także chciałbym skorzystać z modernizacji na zakup maszyn, lecz w tym przypadku trzeba być posiadaczem gospodarstwa. Nie wiem jak jedno będzie się odnosiło do drugiego. Wiecie może coś na ten temat ?

kobra89    66

ciekawe ile będzie trzeba czekać na modernizacje jak się ludzie rzucą :)

Nie rzucą się zobaczysz, raz że teraz gospodarowanie jest małorentowne brak stałego dochodu, mleko za darmo zboże to samo, także perspektyw jak narazie nie widac i zapewne narazie nie zobaczymy.

Obstawiam na D z 10tys ludzi wyskoczy i koniec. Mało kto ma fundusze, i już Ci mieli wziąsc wzieli i drugi raz nie dostaną.

rafalpop721    12

Witam, 

byłem ponad miesiąc temu składać ostatnią poprawkę i pytałem się również o listę to Pan prowadzący mój wniosek pokazał mi w moim wniosku taką adnotację, że wnioski mają być rozpatrzone i lista ma ukazać się do 29 lutego a ostatnio dzwoniła do mnie Pani z ODR-u co pisała mi wniosek i lista ma być około 15 lutego. 

maniek20    71

a dopiero ktoś pisał że ma być wydłużone do 240 dni to ja pie$%*le taki system kiedy była modernizacja a listy już mają 

maniek20    71

no tak decyzja ale co za tym idzie ze lista będzie nie za 150 dni tylko za 210 dni od zakoniczenia naboru 

waldii1    13

no tak decyzja ale co za tym idzie ze lista będzie nie za 150 dni tylko za 210 dni od zakoniczenia naboru

A czy gdzieś jest zapisane kiedy będzie lista? Bo czytając ustawę wszędzie pisze niezwłoczne. Np po podliczeniu punktów BP wysyła do OR a ten niezwłocznie do centrali. Nic nie pisze o 150 dniach.

freetaxi    169

Nie ma. Jest zapis tylko o wydaniu decyzji do 180 dni od zakończenia naboru.

wojtek12345    12

czyli jezeli teraz pracuje na umowie zlecenie to kiedy bede musial przestac ?
i jeszcze pytanie - jak dlugo po otrzymaniu dofinansowania musze byc na krusie? i nie moge isc do pracy ?

Bartos94    0

freetaxi Mam takie pytanie złożyłem wniosek na Młodego Rolnika 2015 i czy mogę teraz przed ogłoszeniem listy i dostania decyzji przepisywać gospodarstwo na siebie? Czy muszę czekać na listę i decyzję i dopiero przystąpić do przejęcia gospodarstwa? 

chomiuk123    93

Cześć chciałbym sie dowiedzieć ,kiedy moge przejąć gospodarstwo? Czy musze w dni skladnia wniosku czy moge później ? Ktoś zna już zasady przyznawania premi? Pozdrawiam

tomek2137    0

Cześć. W BP mam wpisane 4 szkolenia, za każde 0,5pkt. Czy mogę odbyć szkolenie juć teraz żeby się liczyło (nadarzyła się okazja), czy dopiero po decyzji?

PiotreQ99    0

Rozumiem ze po tych zmianach prawdopodobnie bede mogl skladac wniosek o mlodego jezeli mniej jak rok czasu mam ziemie, bydlo i osobiscie kieruje gospodarstwem?

Rangiz    4
Napisano (edytowany)

Jak to w końcu jest z tymi 2 pkt za różnice wieku? Gość prowadzący mój wniosek twierdzi, że nie dostanę ,bo nie mam przekazania gospodarstwa w całości. Natomiast mój doradca twierdzi, że w innych powiatach brano pod uwagę osobę, która przekazuje największą część.

Teraz dzwonił doradca i powiedział mi, że mój prowadzący w rozmowie telefonicznej stwierdził, że boi się dawać "lekko" punkty, bo potem jak będą go sprawdzać to nie chce mieć problemów. Tragedia, na kogo ja trafiłem... 

Z prawie 19 teoretycznych na starcie nie wiem czy te 12 spełnię w końcu bo ciągle mi coś wypada. 

Edytowano przez Rangiz

pioter03    26

Zamieszanie robisz tylko. Wiele juz o poprzednich ni pisza a glownie o obecnych i lataj od tematu do tematu bo chcesz cos sprawdzic

lukaszgg    1

Przypominamy wszystkim rolnikom, szczególnie tym, którzy otrzymali premię na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania, o konieczności zgłoszenia gospodarstwa u Powiatowego Lekarza Weterynarii. 

czytaliście na topaga..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się