Polecane posty

Kamis2010    5

Witam :) mam takie pytanie .Rok temu ojciec mi zapisał 2ha ziemi ponieważ kupował od sąsiada i od razu na mnie zapisał.Czy w takim przypadku mam szanse starć się o Młodego rolnika i przejąc resztę gospodarstwa w tym roku , nie byłem w krusie a ojciec to pole zgłaszał na dopłaty na siebie ??? nie wiem czy to ma znaczenie czy muszą być to hektary przeliczeniowe ??? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8
Napisano (edytowany)

@Kamis2010 Chyba już nie masz już szansy na MR bo prowadzisz działalność rolniczą.

Ja mam pytanie odnoście mocy ciągnika, czy na około 12-15 ha ziemi (miałbym samą ziemię bez zwierząt) mogę za premie kupić ciągnik o mocy około 70-80 km? Słyszałem że są jakieś przeliczniki, 4 km mocy ciągnika/ha (jeśli jest tylko produkcja polowa) lub 6 km mocy ciągnika (gdy występuje produkcja zwierzęca)

Edytowano przez Piochu

http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1
Napisano (edytowany)

Tu się liczą ha fizyczne, miałem taką samą sytuację. Rodzice kupili 1,1 ha (fizyczne oczywiście) od sąsiada i oddali mi darowizną, nie byłem ubezpieczony w KRUS i nie brałem dopłat. Jedynie uratowało mnie to, że uczyłem się bez przerwy w liceum i studia w systemie dziennym. Więc jeśli nie uczysz się dziennie, to masz niestety ale pozamiatane i nie kwalifikujesz się na MR. Agencja uważa za rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej dzień wejścia po raz pierwszy w posiadanie nieruchomości o powierzchni użytków rolnych co najmniej 1 ha.

 

Do Piochu

Z tego co wiem, to w MR nie ma jakichś tam przeliczników, ile KM na ha. Ale nawet gdyby był na ten areał dostaniesz taki ciągnik.

Edytowano przez Fabian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja też pierwsze słyszę aby przy MR były takie ograniczenia, one są tylko przy MDR z tego co wiem ;) Sam mam zamiar za premie kupić ciągnik ok.80km przy ~12ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

jeslui uczysz sie w sytemie dziennym to masz jeszcze szanse ale jak zaocznie to niestety tu niema juz szans.. jak ja skladalem wniosek jakis chlopak wlasnie tak zrobil ze najpierw przepisal pole a pozniej skladal wniosek na MR..... ale on chyba kontyunowac musial dziennie cos bo skonczyl wlasnie liceum czy technikum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaguar235    5

na 12 ha można spokojnie brać ciągnik 80 KM, mój kumpel na 15 ha brał Deutz-Fahra 140KM i dostał bez żadnych problemów. Ja na 11ha dostałem kasę na agregat 4,2m, pług 5-skibowy i rozsiewacz 1200 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

A czy kupowane maszyny nie powinny być czasem maksymalnie 4-tetnie? A kupić ciągnik z np. z 2008 to 75tys mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Maszyny możesz kupić używane,ale w dniu zakupu nie mogą one miec więcej niż 5 lat.Przy MR nie ma żadnych ograniczeń na ciągnik poprostu wybierasz sobie jaki chcesz oby nie był starszy jak 5 lat,chyba że im coś tam w ARIMR nie będzie sie podobało to moga nie przyznac ci premii,ale nigdzie nie jest jasno określone że na tyle i tyle HA taki a nie inny ciągnik,a co do MGR to też aż takie wielkie te wymagania wcale nie są kumpel kupił NH 120km na 18ha.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

a jak mam brata który skończył studia i nie może znaleźć pracy ja i ojciec wydzierżawiłbym mu 10 ha ziemi to mógłby starć się o MR???? a są szanse w tego rocznym naborze że coś się zmieni ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

na 12 ha można spokojnie brać ciągnik 80 KM, mój kumpel na 15 ha brał Deutz-Fahra 140KM i dostał bez żadnych problemów. Ja na 11ha dostałem kasę na agregat 4,2m, pług 5-skibowy i rozsiewacz 1200 litrów.

A Twój kumpel ma przepisana samą ziemie czy jeszcze prowadzi produkcję zwierzęca na siebie? Z góry dzięki za odpowiedź.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0
Napisano (edytowany)

ja słyszalem o przypadku że kiedyś rodzice pewnemu gościowi kilka lat temu zapisali krowe i ta krowa figurowała pod jego nazwiskiem... przyszedł czas MR i sie okazało ze lipa, bo w chwili gdy miał w posiadaniu krowe zaczął działalność rolnicza :) i z młodego nie mogl skorzystac.. życie jak to mówią... proprostu nic nie robic nic nie zapisywac tylko czekac :)

 

 

jestem ciekaw czy mozna by było zrobić tak ze ja i kumpel bierzemy młodego rolnika i za te 2 razy 75tys kupujemy ciagnik na spółke ... słyszał ktos o podobnych rozwiązaniach ??

Edytowano przez Artur7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaras25    0

Witam mam takie pytanie przyznali mi premie dla młodego rolnika w wysokości 75 tyś. czekałem tylko na to żeby tata otrzymał rentę strukturalną i udało się otrzymał. tylko jest taki problem że mam słabe budynki , nie mam płyty gnojowej itp. czy jeśli wziąłem pieniądze na nowy ciągnik i muszę się rozliczyć z 52 tyś to te 23 tyś muszę wydać na zrobienie tych wymogów higieniczno- sanitarnych ale nawet one mi nie starczą a nie chcę się zadłużać. Więc czy mogę zrezygnować z tych pieniędzy bez konsekwencji, czy muszę je wziąć i zrobić te wszystkie wymagania higieniczno sanitarne chociaż nie wiem za co. Wolałbym np za te 23 kupić jakieś maszyny a nie inwestować w budynki. proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

oszalałeś? po co co chcesz rezygnować z 75 tyś? Skoro ci braknie to zamiast ciągnika zrób to o potrzeba. A na marginesie kto ci nakazuje to wszystko zrobic? płyta nie jest potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaras25    0

tylko że ja zobowiązałem się trzymać krowy mleczne więc trzeba chyba spełniać te warunki higieniczno sanitarne a ciągnik mam wpisany w biznes plan więc też muszę rozliczyć się z niego. a chodzi np o to że nie mam nawet szamba a taki zbiornik kosztuje ok 20 tyś więc dużo mi nie zostanie na resztę rzeczy które muszę spełnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. 31.01.2011 dostałem odmowną decyzję w sprawie MR z racji braku pieniędzy. Mój MR był powiązany z ojca RS i ojciec ją dostał a ja nie. I teraz nie wiem co robić. Czy odwoływać się? czy czekać na nabór w 2011r? czy jeszcze co innego? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Sobiecho - poszukaj informacji na temat czasu przekazania gospodarstwa w zamian za RS. Twój ojciec ma (chyba się nie mylę) 9 miesięcy na przekazanie gospodarstwa od daty otrzymania decyzji o RS. Tak, więc masz możliwość, (jeśli ARiMR się wyrobi z programami i na wiosnę ruszy kolejny nabór na MR) składać jeszcze raz na MR - powinniście się wyrobić w czasie. Jedynie zostaje Ci obserwować komunikaty prezesa agencji o nowym naborze na MR i mieć nadzieję, że tak jak obiecywali, to w okolicy marca, może kwietnia ogłoszą nowy nabór. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

jeslui uczysz sie w sytemie dziennym to masz jeszcze szanse ale jak zaocznie to niestety tu niema juz szans.. jak ja skladalem wniosek jakis chlopak wlasnie tak zrobil ze najpierw przepisal pole a pozniej skladal wniosek na MR..... ale on chyba kontyunowac musial dziennie cos bo skonczyl wlasnie liceum czy technikum

Ja miałbym taki problem ale zara po przejęciu ziemi puściłem ją w dzierżawe podpisaną za zgodność podpisów i jako że ziemia była w dzierżawie przez ponad rok ja nie byłem rolnikiem a jedynie posiadaczem, czy jakoś tak.

 

Więc czy mogę zrezygnować z tych pieniędzy bez konsekwencji, czy muszę je wziąć i zrobić te wszystkie wymagania higieniczno sanitarne chociaż nie wiem za co.

Z tego co się orientuje to płyty ani zbiornika mieć nie musisz. Nie znam twojej sytuacji dokładnie ale najpierw zanim podejmiesz decyzje o rezygnacji z kasy poczytaj przepisy, wiele osób nie mam płyt ani zbiorników które spełniłyby wymogi. A na dostosowanie masz 3 lata i może będzie to można przeciągnąć to też się dowiedz.

 

tylko że ja zobowiązałem się trzymać krowy mleczne więc trzeba chyba spełniać te warunki higieniczno sanitarne a ciągnik mam wpisany w biznes plan więc też muszę rozliczyć się z niego. a chodzi np o to że nie mam nawet szamba a taki zbiornik kosztuje ok 20 tyś więc dużo mi nie zostanie na resztę rzeczy które muszę spełnić

 

PRG można zmieniać podobno, ja sam musze wnieść poprawki bo mi przetrząsarka przestała się podobać i będę brał inną, a zbiorniki to cię taniej wyjdą ja mam coś takiego tylko z innej firmy mojejhttp://www.iagro.pl/zbiorniki-betonowe-na-gnojowice,at-47130.html

Za 18 tyś to zbiorniki na 25m3 postawiłem i płyte .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaguar235    5
Napisano (edytowany)

A Twój kumpel ma przepisana samą ziemie czy jeszcze prowadzi produkcję zwierzęca na siebie? Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Ma ziemie, produkcji zwierzęcej nie ma ale doradca mu napisał we wniosku żeby podnieć ESU że zasieje 1ha pietruszki

Edytowano przez jaguar235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1
Napisano (edytowany)

szambo jest w tym roku obowiazkiem zgodnie cross-compliance......

 

tez musze zbiornik zrobic, bo płyte ma juz kilkanascie lat.....

 

i dostalem tel o potrzebie poprawek dompłatnośći... musze jechac poprawic

Edytowano przez PetrCech22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riddick    0

Do kolegi SOBIECHO

Witam. Widzie ze masz podobny problem co ja tyle ze ja chcialem polaczyc MR i modernizacje a tu decyzja odmowna w MR. Jasie odwoluje...na prezesa nie licze zbytnio bardziej na sad administracyjny...Tobie tez radze pisac odwolania i walczyc to moze jak bedzie nas wiecej przesunal kase z innych prograow i akurat wylaca... A ten nowy nabor to raczej watpie Agencja teraz tyle nie wyplacila szykuja sie na nowy nabor troche to zartem pachnie...stracilem juz tyle kasy to trzeba walczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

mam takie pytanie, czy jak się podało w bisnes planie rodzaj uprayy np. pszenica, groch, kukurydza to zamiast kukurydzy można posiać jęczmień ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

D "jaras" jeżeli masz budynki słabe i mało maszyn to po co ci nowy lub do 5 lat traktor. wiadomo że taki traktor pochłonie całą kasę jeśli zainwestujesz w modernizację to wystarczy abyś nazbierał faktur na 52k i po kłopocie, a tak będziesz miał traktor i nic poza tym, chyba że chcesz po 5 latach na tym zarobić sprzedając go. A tak odnośnie higieny itp to nawet jeżeli odmówisz MR a twój ojciec weźmie RS to i tak 5 lat musisz być na gospodarstwie także prędzej czy później będziesz musiał spełnić wymogi wzajemnej zgodności, chyba lepiej wcześniej to zrobić za MR niż później za własne ciężko zapracowane pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

a jak mam brata który skończył studia i nie może znaleźć pracy ja i ojciec wydzierżawiłbym mu 10 ha ziemi to mógłby starć się o MR???? a są szanse w tego rocznym naborze że coś się zmieni ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj